Отговори
# 705
  • Мнения: 871
Mexi, аз като от по-късно започналите захранване не мога да ти отговоря, даже ще чакам да видя какво ще ти напишат другите, защото ме вълнуват същите неща. За калориите само мога да съм от помощ, тъй като вчера гледах тази таблица в Маги Пашова:


За играчките - една такава ми даде една приятелка от нейното дете - https://www.emag.bg/zanimatelen-centyr-s-zhivotinki-pop-up-plast … 797/pd/DT5BQGBBM/

Много й харесва, почти се е научила да затваря капачетата с животните или да натиска копчетата, но още не може съвсем. Също така обича меки книжки, тих куб също има и много внимание му обръща, меки топки, гризалки и дрънкалки. Сега й поръчах един бизиборд за 6+, че като цяло няма много играчки. Трябва да издиря и тези от батковците, със сигурност ще има подходящи неща. Отделила съм й доста за 3-4 год., но за сегашния период нямаме много.
Онзи ден изваждам от едно найлоново пликче няколко гризалки, бяхме навън...тя съответно ги хвърли и се заигра с пликчето. Та не им трябва много, и най-обикновени неща от ежедневието, стига да са безопасни, вършат работа Simple Smile

# 706
  • Мнения: 1 260
Мерси Рафи, аз нали я заклеймих тази книга и забравих,че може да има и нещо полезно в нея Grinning

# 707
  • Мнения: 2 287
Препаратът на Фрош за предпране (петна) е супер, спирам да търкам със сапун за петна - всичко се изпра даже тиква имаше на бяло боди

# 708
  • София
  • Мнения: 3 725
Ето ги играчките, които са любими.


Каши давам млечни, нямам време да правя първо мляко, после каша. Алис няма никакви проблеми с млечните каши. Аз съм на обратното мнение, повече избор има на безмлечни каши.
Калории няма шанс да броя.
Според доктор Владимирова трябва да има под 10% месо в пюрето и купешките не случайно са с толкова малко. Аз лично за това и толкова смело захранвам с месо. Макси, чисто математически си права, на докторите не им е силна черта математика и логика.
Гъстотата на пюрето зависи от това за колко месеца е. Тези, които са 4+ са редички доста, направо воднисти и аз лично избягвам да ги купувам. Взимам 6+ или 7+. Ако ми е гъсто пюрето слагам една мерителна лъжица от сухото мляко (пак от доктор Владимирова го научих) и съм доволна.
От мокрите кърпи на Waterwipes, Бебелан със сребърна вода и Лупилу на Лидл не съм доволна, просто защото едните ми идват сухи, другите мокри… като хвана една излизат пет и съм ги отписала. От Бочко съм доволна и Бебелан останалите им модели. Този път обаче тези бяха на промоция и не знам и аз защо ги взех. Обикновено не съм човек, който експериментира или сменя нещо работещо, не знам и аз защо го направих дори.
Маги, определено ще тичам и аз за този фрош.

# 709
  • Мнения: 2 287
Мокри кърпи аз много харесвам на Лили едни в синя (или по-скоро ментова) опаковка- нещо като мама и бебе се казват, не са скъпи, вадят се по една и са прилично напоени, но нямам удобно Лили и купувам ДМските, които уж 99 процента вода. Взех и кутията за тях и така се вадят по-лесно.

Деси, смятам, че няма да те подведа. Прдди ми казваха за тоя препарат, ама аз си виках - да бе, то няма ли търкане няма как да стане, пък и бях решила че сапунът ми за петна е неповторим 😁 Инатът е страшно нещо, но нямаше и откъде да купя де. Напръскваш петното и слагаш директно в пералнята. Аз пак пуснах програма за петна, памук, 40 градуса, но ако не бяха третирани нямаше да се изперат, пробвала съм.

Йоан харесва шумящи неща, книжки, и топчета.

# 710
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 716
Хелоу, мацки.

Йоан харесва неиграчки като цяло в момента. Играе си малко с неговите, даже изкарах уолкъра, че има като бизи борд на него. Заиграва се с панера с платнените ми торби за пазар, кабели, такива неща.

Кърпи взимам на ДМ 99% вода и аз, харесват ми точно защото са добре напоени, понякога и Бебелан сребърната вода. С повечето трябва да му смъкна кожата че да го обърша.

Маги, мерси за препарата, аз като цяло не се втелясвам за петна и си пера без да се мъча да ги изкарвам (накисване, търкане и прочее); приела съм че ще има бастисани дрехи и това е. Но щом тук само се изисква да напръскам ще пробвам 😄

# 711
  • Мнения: 871
Вчера обърнах половин пюре от тиква върху белия си суитшърт. Напръсках със спрея за петна от ДМ Denkmit, най-голямото го няма, 2-3 по-малки останаха, а и тях бях напръскала. Логика нула. Много ме е яд. Сега ще сложа вениш и ще пробвам пак. Нов ми е и много го харесвах, но да ме пита човек защо бях с него по време на обяда...

# 712
  • Мнения: 57
Мексикана, за различното мляко няма проблем, питах 2ма педиатъра,единият от които и детски диетолог. Аз смених врче 3 млека,даже до като ги менках давах през деня едно,вечер друго,в кашите съответно трето. Никаква разлика няма при детето...поне при моето...

# 713
  • Мнения: 148
Мацки,  привет! 
 На мен ли така ми се струва или от както родихме всички сезони са с хубаво време:)

Айде избиха първите два зъба при нас. Много сладко,но мрънкането се засили.

Аз ползвам само Памперс аква пюр от мокрите кърпи. Никакви грижи нямам с тях. А бебчо е с атопичен дерматит и внимавам особено с всичко, че прави реакции.

# 714
  • Мнения: 447
Аз пробвах на дм мокри кърпи - е, мега сухи са!

За петната от пюре в някоя група бях гледала, че ги мажели преди да ги пуснат в пералнята с Бочко течния препарат за съдове.

При нас най-големият хит е кактусът Алехандро 😂 с другите играчки се заиграва за няколко минути и ги хвърля.

Днес спа много малко, понеже не успя да направи дългата дрямка в количката, понеже трябваше да идем до педиатърката и ей сега последния интервал на будуване беше просто някакъв кошмар - беше супер превъзбуден, само пищеше, признавам си - малко психясах 😅

Щях да ви питам - използвате ли още бял шум?

За пюретата ние взехме две за проба тези от ДМ, които се водят био, харесаха се. Имате ли наблюдения върху другия вид babylove?

Последна редакция: пт, 17 фев 2023, 20:10 от Хоупче

# 715
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 716
Да, тези са доста сухи. Ето тези са добре напоени: https://static.wixstatic.com/media/2226ba_0c11de36d4c84e53b1dc77 … 500,q_90/file.png

Има и едни Waschlappen, те са като Бочко като текстура: https://media.dm-static.com/images/f_auto,q_auto,c_fit,h_1200,w_ … uchte-waschlappen

Бял шум само ако посред нощ се разбуди и е на ръба между сън и будно. Пускам бухала и се кротва. Не е всяка нощ, може би средно 2 пъти седмично.

# 716
  • Мнения: 2 287
Ползвам бял шум почти всяка нощ напоследък, защото много се буди от зъбките. Когато може да мине без него - не го ползвам.

Това с верото го ползвам за мои дрехи с мазни петна, върши работа като обезмаслител, напоявам петното и мятам в коша, после и в пералнята. За цветни петна обаче не съм пробвала.

Имам едно питане във връзка с кошарата - имаме обиколник, който е завързан за решетките, но не и от вътрешната страна - понеже там няма как да се завърже. Сега обаче Йоан докато се събуди успява да се изправи хванат за решетките (сложили сме вече матрака на най-долното ниво), понякога аз не съм се събудила още и той вече ме гледа изправен. Няма как да прескочи, но има как да падне назад и да си удари главата, понеже още не е чак толкова силен и в някакъв момент просто се пуска. Вече го видях да пада така настрани и си думна малко главата, но явно не беше толкова силно. Не смея да го оставя сам в кошарата му и се чудя тези от вас с по-големи дечица как са се справили с този проблем.

Последна редакция: пт, 17 фев 2023, 21:18 от magi g

# 717
  • Мнения: 447
Да, тези са доста сухи. Ето тези са добре напоени: https://static.wixstatic.com/media/2226ba_0c11de36d4c84e53b1dc77 … 500,q_90/file.png

Има и едни Waschlappen, те са като Бочко като текстура: https://media.dm-static.com/images/f_auto,q_auto,c_fit,h_1200,w_ … uchte-waschlappen

Бял шум само ако посред нощ се разбуди и е на ръба между сън и будно. Пускам бухала и се кротва. Не е всяка нощ, може би средно 2 пъти седмично.

А тези? Simple Smile

# 718
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 716
Не съм ги пробвала, гледам да са с минимално добавки и екстракти Simple Smile

# 719
  • Мнения: 786
Дара от днес има избило зъбче, резец горен ляв, едното ъгълче си е проправило първо път. Не успях да хвана специфични симптоми, което ме навежда на две мисли. Първата - детето ми няма симптоми, втората - толкова е needy по принцип, че не мога да различа симптомите от нормалното ѝ състояние. Grin Напоследък проплаква на сън и мрънка, но си заспива сама, не гризе повече от обичайното, венците са все същите, апетит си има...

Харесвам кърпичките на ДМ, които са 99% вода, но много ме дразнят, че тръгват 20 наведнъж! Това е причината да не ги купувам вече.


Маги, благодаря за идеята с usb кабела. Дадох един на моята дъщеря и има мир и спокойствие за 20тина минути на ден!

Общи условия

Активация на акаунт