Пъзели 51

  • 21 659
  • 759
  •   1
Отговори
# 570
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Много е красив. Утре тръгва към следващия по трасето Simple Smile

# 571
  • Мнения: 758

EDUCA-1000части. Най-кошмарния пъзел който сме редили. Първо бях разменила страните на рамките, почти всяко парче си влиза навсякъде. За малко да се откажа. На живо е по-красив и свети в тъмното. 🙂

# 572
  • Мнения: 6 900
Добро утро Blush

Фокусирах и аз вчера новите пъзели на Вретено. От тези на Ивелина Чолакова е пропуснала един Неита, Люлаци и вишни:

Има и на някакъв художник Никифор Костадинов на българска тематика, но стилът му е доста специфичен и не знам дали ще намери много фенове.
А аз за Ивето съм ви казвал и преди, с нея се знаем от време оно от фотографската тема тук. Аз много харесвам стилът й като фотограф, така че ги поръчах и 4-те нови без да му мисля Satisfied Смятам, че е готино това, което са направили заедно с Вретено и с кеф ще ги подкрепя. А всъщност Ивето също харесва да реди пъзели, но не е ниво вманиаченост като нас Joy
В момента са на преордър, казаха, че до месец ще са готови.
И така успях да ги докарам само до 8 дни, в които не бях поръчвала пъзели и днес зануляваме брояча Rolling Eyes

Елфи, идеята ти за разделянето е прекрасна, жалко, че вече го развалих Joy

Мона Лиза, тъмни са наистина, но са от серията за злодеите и в някаква степен им отива. Е, за пъзел може и да не е най-най-удачното решение, но това е положението. Е виж сега какви принцески пуснаха, не са тъмни. Само трябва лупа за стаите на замъците Joy

Айде пишете след мен, че имам още да казвам, но ще стане твърде дълго Joy

Последна редакция: ср, 08 фев 2023, 08:58 от Бухтичка

# 573
  • Мнения: 422
Не съм ги пропуснала люляците, но ми се сториха ужасно трудни и ги изключих от желани. Simple Smile
Иначе и аз поръчах, но само един - шоколадовата сюита. Не съм редила снимка и не зная как ще ми се отрази. По-натам може и останалите да поръчам.

# 574
  • Мнения: 6 900
Ами според мен малко по-трудно се реди снимка, черешите особено, но тези ми изглеждат малко по-лесни.

Кокичета в снега
500 части
Black Sea Puzzles

Весе, отново големи благодарности, че имах възможността да го наредя, прекрасни са Hug
Редих го в неделя, за късмет поне светлината беше прилчина. Обаче студ, нямаше къде да изгоня детето навън. И накрая викам ще си сложа слушалките, ще усиля музиката на макс да не чувам нищо отвън и така ще си редя. Ами получи се в известна степен, по-лесно ми беше да се концентрирам отколкото ако ги чувах.
Детето по едно време с периферното зрение виждам, че си рисува нещо на земята до мен и след това ми връчи тази картичка

Текстът гласи "Алавю да спреш да редиш пъзели *усмивка* обичам те" Joy

Та, преборих ги за 1:31. Малко по-бързо е от птичките на пъзелмания, но там клоните ми бяха пълен ужас, тези кокичетата каквито и да бяха не ме изтормозиха толкова.



Между другото цената на Ариел в немския амазон пада, в момента е 12,51 евро - https://www.amazon.de/-/en/Ravensburger-Puzzle-16963-Mermaid-Chi … 396-7537005?psc=1
Но според мен има голям шанс да го пуснат и тук тази година вече.

# 575
  • Мнения: 1 979
Аз ще си взема Старият Пловдив
Скрит текст:
и обмислям още един, може би Макарони, в които съм се специализирала и докарвам досущ като на снимката на пъзела Simple Smile
Скрит текст:

п.п. Ох, Бухтичка, голям сладкиш е малката. Да си я пазиш тази картичка. Heart Eyes

Последна редакция: ср, 08 фев 2023, 09:53 от vox

# 576
  • Мнения: 6 900
Е, vox, ти не си човек, не знам как е възможно толкова таланти да са побрани в теб Heart Eyes

# 577
  • Мнения: 1 679


Здравейте, някой редил ли е този пъзел Eurographics с нестандартни парчета? Моля за снимка.

Последна редакция: ср, 08 фев 2023, 13:11 от Smiley*

# 578
  • Мнения: 1 311
Здравейте,
Не може да ви изчете човек, но големи красоти показвате.

Скрит текст:
EDUCA-1000части. Най-кошмарния пъзел който сме редили. Първо бях разменила страните на рамките, почти всяко парче си влиза навсякъде. За малко да се откажа. На живо е по-красив и свети в тъмното. 🙂

за този потвърждавам, доста беше труден Yum но аз наредих първо парчетата, в които имаше някакъв цвят и почти цялата долна половина кажи-речи се нареди, после частта със звездите. Рамката и накрая останалите по форма и с налучкване Satisfied

Не знам как правите тези времена, аз за два часа (две обедни почивки) вчера и онзи ден успях ето толкова от една уж лесна хилядарка на Black sea


То се е видяло, че за състезание не ставам, но напоследък и време за редене хич нямам.
по тази причина не съм поръчвала нищо от преди Коледа насам Smiley

# 579
  • Мнения: 1 979
Бухтичка, ти пък чак талант ме изкара. Много мило, но всъщност съм обикновен инат, който не спира, докато не му се случат нещата. Hug
Поръчах ги на Вретено пъзелите. Щом до месец ще ги изпратят, тъкмо има време да спестя пари. Grinning

# 580
  • Мнения: 4 369
1000 ч Джеймс Бонд и момичета ❤️👍🔫💣
Като пишете, че някой пъзел се редял самичък и си викам - как пък на мен не ми се падна такъв.
Е, този е такъв - лесен, красив и бърз.
Свободен е, ако някой го иска - 10

# 581
  • Мнения: 6 900
Къде сте всички, не редите ли Confused

Smiley*, това изглежда кошмарно, не бих го доближила Smile
В интерес на истината ми подариха един Блубърд с маслена картина, някакво езеро, нищо не се различава, никога нямаше да си го купя Joy Но него и Пролет на Венета Дочева (от vox Heart) мисля да си ги оставя за малко по-нататък, за тренировка Joy

Приказливка, този е мнооого як Heart Eyes То хилядарките и аз не ги редя особено бързо като не си давам зор. Иначе на този след небето и езерото му наредих покрива, прозорците и вече надолу както дойде.

# 582
  • Русе
  • Мнения: 994
Къде сте всички, не редите ли Confused
 
Редя аз,ама като костенурка Animal Turtle Времеето не достига,но се надявам до петък да си завърша започнатия пъзел.
Бухтичка,картичката на сладурката е жестока.Пази си я.Аз съм насъбрала от децата всевъзможни щуротии.
Vox,страхотни макарони.Аз никога не съм правила,но след твоята снимка ще трябва да се поправя.Искам рецепта Yum

# 583
  • София
  • Мнения: 850
Чакайте малко, да не искате да кажете, че онази снимка с макароните в коментара на vox, всъщност са макарони, приготвени от нея? Мислех че е снимка на пъзел с макарони Joy

Аз не редя, депресирам се вкъщи, че освен болното дете, се случиха и други неприятни неща около нас. Надявам се скоро да се оправим обаче.

# 584
  • Мнения: 1 979
Може да не редя(бавно и тегаво е с пъзела, който захванах), но хубаво оспамих темата, за което се извинявам. Blush
Eleyn, на снимката макароните са мое производство, но викаш стават и за картинка на пъзел. Grinning
Бързо да оздравява малката. Hug
Зори, слагам ти рецептата в скрит текст. Много вкусни , пипкави и капризни са. Wink
Скрит текст:
Френски макарони


Необходими продукти:

За макароните

110 гр. бадемово брашно
200 гр. пудра захар
40 гр. кристална захар
90 гр.белтъци/около три белтъка от средно големи яйца/
щипка сол
малко количество прахообразна боя

За крема за слепване

100 гр. бял шоколад
120 мл.подсладена сладкарска сметана


При използването на белтъците спазвам три правила:

1.   Отделям три белтъка в стъклен съд с капак и ги оставям да престоят/остареят/  три дни в хладилника.
2.   Когато се използват белтъците е задължително да са със стайна температура,т.е добре е поне един час по-рано да са извадени от хладилника.
3.   Белтъците се разбиват в метална купа.


Вадя кухненската везна и започвам прецизно отмерване  

В купа смесвам сухите съставки - бадемовото брашно и пудрата захар, като задължително ги пресявам.
В металната купа на миксера измервам 90 гр. белтъци и добавям щипка сол. Разбивам на средна скорост за кратко и прибавям кристалната захар постепенно, като увеличавам и скоростта на миксера на максимално. Аз използвам планетарен миксер, който е доста мощен и белтъците стават на сняг за около три минути.
Смесването  се прави, като към белтъците добавям сухата смес на няколко пъти/в този момент добавям и прахообразната боя/. Продължавам да разбърквам по метода на фолд техниката около 60 пъти.

Сместа шприцовам върху силиконови килимчета/редя ги на две по 48бр./ потупвам тавите, за да излезе въздуха  и оставям да съхнат 30-40 мин.
  

Пека на предварително загрята фурна на 110’-115’ около 25-30 минути.

Крема за слепване, го правя от разтопен на водна баня бял шоколад  добавен в разбита сладкарска сметана.

Общи условия

Активация на акаунт