Блефаропластика - 4 тема

  • 47 391
  • 505
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 982
Здравейте, а за неоперативната може ли информация. Има ли болка при самата процедура и след нея, ефекта какъв е, колко процедури и всичко, което се сетите.
Аз не съм си правила все още никаква блефаропластика, но постоянно чета по темата.
И прочетеното досега ще ти предам накратко - не си давай парите напразно

# 16
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Неоперативната боли, затова се прави с обезболяване.

# 17
  • Мнения: 47
Здравейте, спряла съм се на четирима доктори за блефаропластика- Таук, Желязкова, Милев и Наталия Иванова.  Кой от тях бихте ми препоръчали?

# 18
  • Мнения: 178
Здравейте, спряла съм се на четирима доктори за блефаропластика- Таук, Желязкова, Милев и Наталия Иванова.  Кой от тях бихте ми препоръчали?

Аз бих избрала на първо място - Милев, на второ - Иванова.

# 19
  • Мнения: 975
Привет, благодаря за новата тема. Както съм писала и преди, миналият октомври правих гб при Желязкова. Доволна съм, най-смислено похарчените пари за естетична корекция, които съм дала.

# 20
  • Мнения: 7
Здравейте,

Следя ви от много време и сега след като съм  обобщила информацията  за мен имам следното питане:
Обсъждат се само доктори в България. Някои проучвал ли е доктори за горна и долна блеферопластиката в Турция? Изключвам д-р Мете.

Благодаря на всички за споделената информация.

# 21
  • Мнения: 7
SIVONA може ли да споделите при кого сте си правили операцията?

# 22
  • Мнения: 191
Привет, благодаря за новата тема. Както съм писала и преди, миналият октомври правих гб при Желязкова. Доволна съм, най-смислено похарчените пари за естетична корекция, които съм дала.
Привет, hibryd!  Ако е удобно, дали може да споделиш снимки преди и след? Тъй като и аз се двоумя между  д-р Желязкова и д-р Иванова.
Благодаря

# 23
  • Мнения: 975
Pampinela, пиши ми на лично да се подсетя да изровя някои подходящи, ако успея. Иначе според мен и двете лекарки са добри. Аз също се колебаех между тях двете, избрах Желязкова, защото идва в София.

# 24
  • Мнения: 166
Здравейте! Бях при доктор Наталия Иванова миналата седмица, разбрахме се за операция в първите дни на май месец - трансконюктивална долна блефаропластика, с местна анестезия съчетана с венозна седация.
Малко преди часът ми четох, че колкото повече стоят мастните протрузии (мазнина, която е мигрирала от първоначалното си място, пролапс), които ние наричаме торбички, толкова повече се разтяга кожата от тежестта.
Имах притеснения, че ще ме върне, защото знам, че е връщала по-възрастни жени от мен с подобни естетични оплаквания от долен клепач, но за моя изненада ме попита за възрастта ми и след като казах, че ще навърша 29 тази година, тя каза нещо от сорта на "Това е добре, сега е момента, това значи, че няма да има отпусната кожа." Не знам какво имаше предвид, но аз го навързвам с новопостъпилата информация, която споделих по-горе. Каза, че транспозицията на мазнини е сложна операция, от която за щастие в моя случай няма нужда, тъй като аз започнах да се обяснявам как не искам напълно равна повърхност под очите. Правилно забележи кое е оток и кое мазнина, понеже не бях спала добре и достатъчно, следователно имах оточност на редовните места, особено на дясното око към външният край към ушите. Показа ми как да погледна (стягане на окото, имитация на злобен поглед Grin) и ми показа как ще се образува точно това, което искам и което имах преди да има мазнини там, има си термин, но не го запомних - очертава се долната част на окото, забелязала съм, че азиатките се гримират така, че да се образува такава линия, като героиня от аниме Thinking
След операцията ще ми наложат студен компрес за час, после ще се поставят специални лепенки, които доколкото разбирам помагат за отоците, тях ще ги махна сама около 6-7 ден, след което се очаква отново да се образува лек оток за ден/два, а конците ще се резорбират сами. Доколкото разбрах след операцията има неприятни усещания като боцкане, но ще мога да виждам, не е нужно да се преспива в болницата. Нормално е дори две седмици след процедурата да се пукне кръвоносен съд в окото, заради рязането в основата под клепача, а пълният период на възстановяване е около 6 месеца, макар при някои пациенти да варира между 2-4 месеца, при всеки е индивидуално, но в първите месеци все още сутринта има оточност, не винаги е равна, което е така при мен дори от сега, както споменах, отдясно отичам повече.

Относно жената, която е върнала, имам свое тълкувание - предполагам сте забелязали как някои хора имат мазнини не директно под очите, а на скулите - доколкото разбирам те не са подходящи кандидати за блефаропластика и ги пращат на апарати, макар че може да се махнат и с "агресивна" блефаропластика, което представлява усложнен вариант на това, което се прави обикновено при тази процедура. Наричат тези образувания фестони (festoons).
Скрит текст:
Друга информация, на която попаднах - изключително важно е хирургът, който ще извършва операции в тази зона, да има завършена специалност окулопластика, тъй като може перманентно да бъде нарушена функцията на жлезите, които отговарят за влажността на очите, като основната такава жлеза се намира под опашката на веждата и може да бъде наранена/премахната при изрязване на мастните торбички от горен клепач.
Ето снимка, за да стане ясно - розовото горе в дясно е въпросната слъзна жлеза.
Скрит текст:

# 25
  • Мнения: 1 544
Имам усещането,че очните лекари са подхванали някаква акция срещу пластичните хирурзи,все едно последните са някакви неуки касапи.Очевидно е,че има и страшни некадърници сред тях,но такива се срещат в изобилие и сред очните, доколкото си спомням назад в темите.

# 26
  • Мнения: 166
Имам усещането,че очните лекари са подхванали някаква акция срещу пластичните хирурзи,все едно последните са някакви неуки касапи.Очевидно е,че има и страшни некадърници сред тях,но такива се срещат в изобилие и сред очните, доколкото си спомням назад в темите.
100%
Инфото, което споделям е от пластичен хирург хирург обаче.
Най-много лоши отзиви имам от Средкова, която е офталмолог.
Иначе аз специално за горна блефаропластика съм се насочила към д-р Ильо Стоянов, просто не съм виждала по-добра работа по нашите ширини, нито от други пластични, нито от офталмолози, шевът го прави по-нагоре на около и резултатите са оптимални.

Последна редакция: пт, 27 яну 2023, 12:07 от blackwolfie

# 27
  • Мнения: 1 544
Има ли някоя сред нас с транспозиция на мазнини? Любопитна съм за резултата.

# 28
  • Мнения: 166
Има ли някоя сред нас с транспозиция на мазнини? Любопитна съм за резултата.
Понеже и в предишната тема се питаше:
Скрит текст:
Тази снимка е от сайт, публична е и затова си позволявам да я споделя, но дамата от снимката беше постнала в коментарите към една фейсбук група актуална снимка година след операцията - не знам дали защото се виждаше цялото лице, а тя е красива, или заради светлината, но резултатът изглеждаше дори по-добър Grinning Тази снимка от коментарите обаче не мога да кача тук, тъй като е от затворена група.

# 29
  • Мнения: 35
Здравейте някой има ли отзиви за Д-р Първан Войнов Панагюрище.

Общи условия

Активация на акаунт