Афра Сарачоулу и Мерт Рамазан Демир/Рибарче/ШахМаран/Преди и След /Тема 4

  • 32 007
  • 762
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4 737
Благодаря за превода!

# 646
  • Мнения: 5 486
И аз благодаря! Дефне нали е от тези, които е станала самостоятелна и независима.А в "Забранената ябълка"? Реалността в Турция- една, в киноизкуството - друга.

# 647
  • Мнения: 2 320
Juliya* , докато си влюбен всичко прави смисъл.

Реалността е погубила много съдби следвали неотлъчно това романтично убеждение.

Еви Hug

# 648
  • Мнения: 10 828


Нов персонаж в РИБАРЧЕ
В ролята на Вахит ще влезе театралният майстор Мехмет Есен. Ще има събитие, което ще шокира зрителите по отношение на Сейран и Ферит...
✍🏻Бирсен Алтунташ

# 649
  • Мнения: 3 478
Браво на Лазурит, Галка и Ева! Светкавични сте! Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
Аз мислех да се изкажа след българските буквички, но ... "сърце майко не трае". По принцип обаче. Няма как всеки от нас да не се изказва в зависимост от личния си светоглед. Даже от гл.т. на възраст, родител на дъщери - синове, собствен личен опит. Това привнася "цвят" на темата и форума. Можем да разберем дадени изказани мисли и действия на героите, но в оценката си все пак се влияем от светогледа си. И тук тезата: това е турско семейство и значи трябва да заемаме позицията на турската традиция и светоглед, няма как да не възприемаме критично. Първо, защото, както е посочила Рени по-горе, нито едно от двете семейства не може да бъде пример за истинско. Второ, защото в самата турска култура се преплитат традиция и модерност, затова и героите са различни. А у Ферит двете тенденции направо са в борба, не зная как може да ги синтезира в нещо различно от това, на което е свидетел. Тази независимост и желание да стои на собствените си крака, за които говори Сейран, никак, ама никак не противоречи на семейството, ако то е съвременно и жената се цени не само с детеродните си функции, но и като личност. Има и такива семейства в Турция, показвани са, има ги и в реалността.

# 650
  • Мнения: 1 311
Ехе, вълшебниците пак са ни зарадвали с преведен епизод,  БЛАГОДАРЯ прекрасници! Flowers Hibiscus

# 651
  • Мнения: 5 723
Ясно и категорично.......Корхан-ови ѝ зачислиха  ЧапкЪн -уФ като складова стока  с  изтърван срок за възпитание  ...т.е. непроменимо .......... ноооо, изискват да се съхранява правилно ,при все ,че те са проспали срока на приложението му по предназначение .
Ей на това му казвам повече от дебелоочие ,наглост ,безсрамие , безотговорност ...да не говорим за родителска грижа ,обич ....
Как няма да се съпротивлява Сейран на този повече от ПАНАИР ....едно да говориш ,друго да правиш и да повличаш след себе си ,някой  който да отговаря за твоите издънки ............

# 652
  • Мнения: 4 370
Огромно благодаря за превода ♥️🍀
Кате, много ти е добър анализа на турските традиции преплетени със съвремието 👍♥️
Та от моя гледна точка не бих си губила времето с мъж с характера на Ферит. Не може нещо дето е отглеждано 24 год. и да се промени за няколко месеца или 1година. Трябват здрави нерви ( направо да си непокис), защото виждаме, че и Сейран вече "превърта" от държанието и изцепките му. Добре е да изчака, да си стъпи на краката и тогава да вземе окончателно решение.
Сега идва момента за възрастта й. И точно такива драстични решение не са характерни за млада и влюбена девойка.
Това е от наша "европейска" ( ако мога така да я нарича) гледна точка, но... наистина такова решение е почти невъзможно в средата, в която са израснали момичетата.
Следобед ще се насладя на българските буквички, въпреки изцепките на наш Ферит 😀

# 653
  • Мнения: 1 544
Браво на Лазурит, Галка и Ева! Светкавични сте! Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
Аз мислех да се изкажа след българските буквички, но ... "сърце майко не трае". По принцип обаче. Няма как всеки от нас да не се изказва в зависимост от личния си светоглед. Даже от гл.т. на възраст, родител на дъщери - синове, собствен личен опит. Това привнася "цвят" на темата и форума. Можем да разберем дадени изказани мисли и действия на героите, но в оценката си все пак се влияем от светогледа си. И тук тезата: това е турско семейство и значи трябва да заемаме позицията на турската традиция и светоглед, няма как да не възприемаме критично. Първо, защото, както е посочила Рени по-горе, нито едно от двете семейства не може да бъде пример за истинско. Второ, защото в самата турска култура се преплитат традиция и модерност, затова и героите са различни. А у Ферит двете тенденции направо са в борба, не зная как може да ги синтезира в нещо различно от това, на което е свидетел. Тази независимост и желание да стои на собствените си крака, за които говори Сейран, никак, ама никак не противоречи на семейството, ако то е съвременно и жената се цени не само с детеродните си функции, но и като личност. Има и такива семейства в Турция, показвани са, има ги и в реалността.
Katya_1 - изключително много ми харесват споделените Ви мисли и не само в тази тема, макар и да не съм реагирала!
Браво! 👍🌹
..........
И, малко Суна....харесва ми актрисата...


# 654
  • Мнения: 3 416
Сърдечни благодарности за преведения епизод Много сте бързи
Има още много серии.Ще почакаме и ще видим. Хубавите неща не стават толкова бързо



# 655
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 937
Кате Hands Clap

Да сменим темата Grinning Гледах части от интеревюто на Дирен Полатогулларъ (Кязъм). Не можел да излезе на улицата вече, разпознават го, непрекъснато чувал "Есмее" и "Билеесин". Казва, че много се веселят на сета. Много му е трудно да играе с Мерт, защото Мерт му се смеел, после той на него. Обичал да разсмива Сезен (Есме), харесвало му как се смее. Непрекъснато се налагало да преснимат сцени с нея, защото си мислела, че като се смее не влиза в кадър. Но това, което най-много ми хареса - за него успехът на сериала се дължи на Афра и Мерт. Хем са много силни актьори, хем са красиви. Мерт играел много добре и с това привличал Heart Eyes

# 656
  • В сърцата на моите трима мъже!!!
  • Мнения: 91
Светкавичен превод!
Огромни благодарности! Hearts Flowers Hibiscus

# 657
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 937
Искрено се забавлявам с коментарите на комшиите в ТТ. Разкостили са всеки кадър, всяка реплика, мимика...

# 658
  • Мнения: 171
Много благодаря за превода! ❤️
А 'Билесин' което казва Кязъм какво всъщност значи?

# 659
  • Мнения: 4 370
Искрено се забавлявам с коментарите на комшиите в ТТ. Разкостили са всеки кадър, всяка реплика, мимика...

Има много наблюдателни хора, аз не съм от тях. Насочвам се по някакви незначителни детайли, напр. винаги гледам с какви обици са актрисите. Няма сериал, в който да не са ми направили впечатление. Последните на Суна много ми харесаха.
Да си кажа и мнението за тия мафиоти. Много са ми досадни, като ги вмъкнат без причина в някой филм. В едни сериали полицията и тайните служби са най-добрите в света, а в други сериали мафиотите си правят каквото искат.
Вярно филм, ама все пак да има нещо и достоверно .

Общи условия

Активация на акаунт