Нашите кухни - тема 93

  • 37 891
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 44 014
Не, както ти е удобно и ти харесва за дръжките.

За храненето на нещо като бар... Според помещението... Има бар маси, маси на по-ниско ниво, част от кухненски острови, на негово или по-ниско ниво, под ъгъл.... Варианти много, удобно може да е ако има достатъчно място и по дължина и по ширина за що годе нормален плот.

# 61
  • Мнения: 40 691
Дръжките има ли правило как се слагат? Вертикално или хоризонтално на кухненските вратички?

Правило ли??? Ако ти харесва и косо си ги слагаш. Иначе зависи от дизайна.
По едно време имаше мода да се слагат хоризонтално, но в средата на вратичката. Може и да има естетика, но рамото става много малко и ако са стегнати пантите се отваря трудно.

# 62
  • Мнения: 6 272
Дръжките има ли правило как се слагат? Вертикално или хоризонтално на кухненските вратички?
Не знам, но при нас всички дръжки последно ги монтираха от фирмата по средата на всички шкафове без да има друга опция, италианска му работа. Така бяха и на всички мострени кухни в магазина. Всичко симетрично... Мислех, че ще има проблем с отварянето на хладилника, но не - всичко беше наред. Нямаме слава богу и откъртени дръжки.
https://www.mondoconv.it/stella-cb0w-details
Аз сега съм решила да ги слагам хоризонтално всичките. За бутилиерника купих същия модел като основните дръжки, но по-къса - 96 мм. Не съм решила само на хладилниците пак ли по средата ще ги слагам или в края. Горните вратички ще са с топчета в долния край на всяка вратичка.

# 63
  • Мнения: 411
Какво мислите за вратичките на кухня  с мембрана.Какви са минусите пред боята?

# 64
  • София
  • Мнения: 2 883
Всъщност не се изразих правилно Blush
Барплот не като височина, а ако самата маса е вградена и не може да се мърда. И дали да има шкафове отдолу или пречат?!
Нещо такова:

# 65
  • София
  • Мнения: 44 014
Последното изглежда идеално. То си е маса реално.

# 66
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 824
Какво мислите за вратичките на кухня  с мембрана.Какви са минусите пред боята?
Нищо не ми говори, картинка има ли някъде?
Барплот не като височина, а ако самата маса е вградена и не може да се мърда. И дали да има шкафове отдолу или пречат?!
Ами при мен е продължение на плота и е по-високо от обикновена маса и столовете също са по-високи. Ако искаш да е с височина на стандартна маса ще има разлика с плота, виж дали ти харесва визуално. На мен лично шкаф отдотлу би ми пречил, зависи как седиш. На последната снимка от примера масата няма общо с плота, дори е преградено. Просто си харесай кухня от картинка и си направете такава, вариянти много, вкусове също.

# 67
  • Мнения: 411
Ето ги вратичките.Това е някакво фолио доколкото разбирам ,но как се държи във времето се чудя

# 68
  • Мнения: 40 691
Моя близка има кухня с вратички с фолио. Почти не се различават от дървени, много як цвят и не са мръднали може би 15 години. Естествено, фолиото се драска, ама то кое не се драска? За сметка на това се чисто лесно с вода или мека кърпа и спрей за стъкло и няма нужда от драскащи методи. Химически са много устойчиви. Аз пък имам Модекс - пак се драска относително лесно, но вече 5 години съм го опазила, защото го мия само с мокър швамтух, няма нужда от друго.
Голямото предимство е, че нямат нужда от кантиране. Което си е много важно и естетически, и практически.

# 69
  • Германия
  • Мнения: 3 417
Нашата кухня е с такъв плот, има място двама души да седнат, на мен ми е любимото място, там си пия кафето, разглеждам си списания, правя компания на мъжа ми докато готви, изобщо там прекарвам повече време отколкото на дивана или на масата взети заедно

# 70
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 824
О, ясно за фолио-мембраната, май друга дума имаше, фурнир? Определено зависи, но има много здрави, неотличимо е от солидно дърво откъм поддръжка, в смисъл мокриш, бършеш, търкаш, нищо му няма, не се драска при стандартна употреба. Предполагам че има и по-деликатни вариянти, най-добре мнение от някой който е ползвал същата марка и фирма като тази към която се насочваш.

Да, ако искаш компания в кухнята е хубаво да имаш наблизо нещо за сядане, въпросът май беше какво точно, високо, ниско, широко, тясно и т.н. Най-вече питащата може да си избере първо за какво ще го ползва и тогава да реши каква точно форма, позиция и размер, за двама, за гости, дали ще седите от едната страна или ще се гледате в очите и прочее. Размерът на помещението също трябва да се вземе предвид, разположението на самата кухня и какво място къде остава, май е най-добре да се почне от това, освен ако няма някакво огромно помещение в което може да си осъществява всякаква фантазия.

# 71
  • Мнения: 6 292
Здравейте.
Чета ви с интерес, и се зачудих дали бихте могли да ми дадете някоя оригинаална идея?
Кухнята ми е малка. Просто помещението не позволява повече.
Обаче имам около 40см. разстояние между горните шкафове и тавана.
Врънках на майстора да ми направи и там шкафчета, поне за неща които рядко ползвам, но каза че щяло да е много грозно.
Ама на мене и така пак ми е грозно това разстояние.
Та..., имате ли някакви идеи как може да се оползотвори или поне да не дразни?

# 72
  • Мнения: 1 966
Не е грозно с шкафове до тавана, но се изискват повече работа и  умения, защото таваните в 99% от случаите не са идеално прави. Явно майсторът ви обича лесните поръчки.
Аха, сега видях снимката.... ми няма да е особено красиво точно в този случай.
Тази кухня е нова?

Последна редакция: нд, 29 яну 2023, 10:20 от Чи лу

# 73
  • Мнения: 6 292
Не е нова кухнята. Правена е преди да се запознаем със съпругът ми. Просто майстора ни е и семеен приятел. И все кусури му намирам на кухнята Joy

# 74
  • Мнения: 1 966
Е на стара баба, нови зъби трудно се вписват😆
При вече готова кухня с толкова "орнаменти" и цветове, наистина ще е грозно и според мен. Пък и тези материали, едва ли ги има все още, отделно, че вероятно с времето са си попроменили цветовете.
Аз разбрах, че ви е отказал за нова кухня и затова го наредих човека😂

Последна редакция: нд, 29 яну 2023, 10:48 от Чи лу

Общи условия

Активация на акаунт