Какво бихте казали днес на своето 20-годишно аз?

  • 15 220
  • 497
  •   1
Отговори
  • Мнения: 246
Ако можехте да се върнете назад във времето и да кажете нещо важно на по-младото си аз, какво щеше да бъде посланието ви?

Този въпрос се прокрадна в разговорите ни, докато подготвяхме проекта BG-Mamma на 20. Решихме да си отправим това предизвикателство - да помислим и да отговорим какво бихме казали от днешната си позиция на своето 20-годишно аз! А след това да попитаме и всички потребители на платформата.

Ето какво сподели част от екипа на Neg.bg и BG-Mamma:

Адриана Ангелова, Мениджър специални проекти:

Бих му казала, че всичко ще е наред. Бих се опитала да го науча от по-рано да не премисля твърде много, да не се страхува да слуша интуицията си и да не се ядосва за нищо. Защото има неща, които колкото и да се нервираш не можеш да промениш, а за тези, които можеш, е важно да планираш спокойно и хладнокръвно.

Юлиан Кузманов, Главен администратор:

Не взимай живота прекалено насериозно и никога не забравяй, че си бил дете.

Даниела Кисьова, Административен мениджър:

Бих си казала, че мога да живея още по-позитивно. Бих си казала, че изпитанията и опитът, който ще натрупам, ще ме направят още по-силна и можеща.

Петя Бондокова, PR мениджър:

Бих си казала, че всичко ще се нареди много добре!



Жаклин Миланова, Рекламни и продуктови кампании:

Всичко, от което се страхуваш сега, след време ще ти се струва като детска игра! 20-годишното ми аз няма да ми повярва, но наистина е възможно да се преборим успешно със страховете си.

Обгради се с позитивни хора! Години по-късно осъзнавам, че няма нищо лошо, нарцистично или срамно в това да прекъснем или ограничим отношения с хора, които ни натоварват. Вече поставям своето ментално здраве и спокойствие над всичко останало. Най-силното и освобождаващо нещо, което съм изричала е “Обичам те, но обичам себе си повече!”

Грижи се по-добре за тялото си! Трябваше да имам машина на времето, за да мога да осъзная напълно значението и силата на този съвет. Радвам се, че 17 години по-късно все пак получих шанса да го последвам и приложа в действие.

Владимир Цветков, Ad Ops:

Ще предстоят и хубави моменти, и неприятни моменти. Но всичко е временно и това е част от кръговрата на живота.

Марина Кузманова, Създател на BG-Mamma и продуктов мениджър:

Доста по-лесно е да даваме съвети от дистанцията на времето и на база вече преживяното, независимо дали ги даваме на децата си, на по-неопитните от нас или хипотетично на по-младото си аз. Най-важното, което бих си казала е да се щадя - да не се ядосвам за глупости и да се грижа повече за себе си. Много бих искала да можех да се посъветвам да не съжалявам, ако съм направила грешен избор, и да не се обвинявам за това - когато съм взела даденото решение, съм го считала за правилно и не е срамно след време да призная, че съм сбъркала. И не на последно място - бих си дала кураж да не се страхувам да направя промяна и да следвам мечтите си (и за избор на специалност/професия, и за семейно положение, и за работно място).

Мария Джиговска, Мениджър ключови клиенти:

В каквато и ситуация да се намираш, винаги потърси нещо позитивно, нещо, за което да се зарадваш.
Бъди отворена към света и замени страха с любов. Ти си най-голямата си спирачка и бъдещето ти е в твоите ръце.

А какво бихте казали вие на човека, който бяхте на 20 години?

Споделете в темата!


Дискусията е част от специалния проект BG-Mamma на 20, който включва интерактивен календар с 20 предизвикателства. Следете ги ТУК

Последна редакция: чт, 16 фев 2023, 07:37 от Пeтя

# 1
  • Мнения: 369
Бих си казала: бъди по-спокойна, по-упорита, не пропускай моменти (защото няма да се повторят), бъди щастлива!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 197
Няма нищо по ценно от здравето. Пази си го

# 3
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 396
Животът си е твой, следвай мечтите си!

# 4
  • Мнения: 13 545
Не бързай, помисли, осмисли и реши. За всичко си има време.

# 5
  • Мнения: 3 537
Учи, работи, мечтай Simple Smile

# 6
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Живей всеки ден!

# 7
  • Мнения: 1 023
Бих казала - Не спирай да показваш любовта си всеки ден!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Да прави точно това, което смята за правилно Blush

# 9
  • Мнения: 17 987
Пази си нервите, ще ти трябват за цял живот!

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Бих казала: Бъди смела, отстоявай правото си на живот и щастие! Слушай вътрешния си глас!
( и, ако можеш да инвестираш в Microsoft - веднага го направи!) Laughing

# 11
  • Мнения: 6 448
Мило момиче, нищо не е на всяка цена. Прави каквото трябва, да става каквото ще. Никому не дължиш обяснения.

# 12
  • Мнения: 1 589
На прав път си! Продължавай!

# 13
  • Мнения: 4 591
Не лети в облаците.

# 14
  • София
  • Мнения: 549
Бих си казала - живей си живота, не се съобразявай постоянно с мнението и характера на другите. Ти си най-важна и трябва да мислиш най-вече за себе си. Обичай се повече и се грижи добре за твоя дух и същност! Намирай време за себе си и за нещата, които обичаш и те правят щастлива! Тогава ще постигнеш хармония със себе си и в живота!

Общи условия

Активация на акаунт