Странно ли е?

  • 10 921
  • 263
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте, ме знам даже как да започна или по точно как да обясня.
С мъжа ми сме заедно вече 8г. имаме едно прекрасно момиченце на 2г. , но имам един много странен проблем ( дори не знам дали така мога да го нарека)
Обичам мъжа си...,но не обичам секса с него. От доста време е така , преди обаче нямах такъв проблем. Почти не ми доставя удоволствие, не харесвам като ме целува (по време на акта) , не харесвам , като ме натиска (доста се е позакръглил) , ме харесвам да се преструвам. Не знам какво да направя , наистина го обичам и не вариант да се разделим заради такова нещо. Не знам как да постъпя, дали да говоря с него , но как да кажеш нещо такова на човек без да го нараниш и обидиш?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 648
Сексът не е "такова нещо", а фундамент. Звучиш отвратена от мъжа си, а преди не е било така. Какво може да предизвиква това? Промените във външния вид? Има ли и други фактори? Трябва да помислиш, след което вече и да говориш с него, когато си формулирала причините. Да се насилваш няма да доведе до нищо добро в отношенията ви.

# 2
  • Мнения: 31 669
Означава, че не е твоя човек и не е трябвало да се събираш с него.

# 3
  • Мнения: 50
Сексът не е "такова нещо", а фундамент. Звучиш отвратена от мъжа си, а преди не е било така. Какво може да предизвиква това? Промените във външния вид? Има ли и други фактори? Трябва да помислиш, след което вече и да говориш с него, когато си формулирала причините. Да се насилваш няма да доведе до нищо добро в отношенията ви.

Съгласна съм , трябва да говоря с него , но как да подходя. Може би наистина е вярно , че откакто напълня и "пусна" коремче ми е доста некомфортно. Но как да му кажа такива неща без да го нараня.? Опитвала съм се да му кажа , че се е отпуснал, че е спрял да се грижи за външния си вид (в частност килограмите) , но не възприема.



quote author=Елора link=topic=1519381.msg45923110#msg45923110 date=1674720650]
Означава, че не е твоя човек и не е трябвало да се събираш с него.

Ако беше така , нямаше да съм с него толкова време , камо ли да създам семейство с него. Както казах , преди не беше така.

# 4
  • Мнения: 4 685
Връзката е приятелство+ секс т.е. изпитваш удоволствие да  живееш живота  точно с този човек . При теб ми се струва , че липсват и двете щом не можеш да споделиш желанията си с човека до теб. Помисли от кога и защо се е променила нагласата ти, след това сподели и потърсете заедно решение. Освен това живеем във времена когато да потърсиш външна помощ не е срамно .

# 5
  • Мнения: 5 471
Имаш ли възможност да отидеш на сексолог или психолог и да разбереш откъде идва тази неприязън? Имаш ли въобще желание за секс, или именно сексът с него не ти харесва, увлечена ли си по друг? Случило ли се е нещо в периода, в който изгуби желание към мъжа си?
Не обръщай внимание на всички, които сега ще дойдат да ти кажат, че след 20 години брак, сексът им е като първата година и освен това правят секс по 4-5 пъти на седмица в лошите периоди.

# 6
  • Мнения: 50
Имаш ли възможност да отидеш на сексолог или психолог и да разбереш откъде идва тази неприязън? Имаш ли въобще желание за секс, или именно сексът с него не ти харесва, увлечена ли си по друг? Случило ли се е нещо в периода, в който изгуби желание към мъжа си?
Не обръщай внимание на всички, които сега ще дойдат да ти кажат, че след 20 години брак, сексът им е като първата година и освен това правят секс по 4-5 пъти на седмица в лошите периоди.

Имам възможност да отида при специалист, въпроса е дали и той ще се съгласи. В началото беше след като родих и през първата година на детето нямах много желание, защото бях доста изморена, но това е нормално мисля. Вероятно дойде от това , пак се повтарям , че той доста напълня.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 990
Обичта не ми се връзва с физическото отвращение. Всички се променяме, остаряваме и по-красиви едва ли ще станем. Можеш да инициираш да спазвате хранителен режим заедно с цел по-здравословно хранене.

# 8
  • Мнения: 5 471
Скрит текст:
Имаш ли възможност да отидеш на сексолог или психолог и да разбереш откъде идва тази неприязън? Имаш ли въобще желание за секс, или именно сексът с него не ти харесва, увлечена ли си по друг? Случило ли се е нещо в периода, в който изгуби желание към мъжа си?
Не обръщай внимание на всички, които сега ще дойдат да ти кажат, че след 20 години брак, сексът им е като първата година и освен това правят секс по 4-5 пъти на седмица в лошите периоди.

Имам възможност да отида при специалист, въпроса е дали и той ще се съгласи. В началото беше след като родих и през първата година на детето нямах много желание, защото бях доста изморена, но това е нормално мисля. Вероятно дойде от това , пак се повтарям , че той доста напълня.

Отиди първоначално сама и виж дали има нещо друго. Аз съм имала подобен проблем с един бивш. Изведнъж започна да ми се гади от дъха му на цигари, а аз също пушех тогава. Стигнах дотам, че само като се доближеше за целувка и започваше да ми се гади. По това време ходех на психолог по мои си причини и споделих. Оказа се нещо много по-дълбоко и нямаше общо с човека, с когото бях. Когато се реши, тогава и сексът, и целувките си станаха както преди.
Той как се чувства във връзка с напълняването си? Прави ли опити да отслабне или не отдава значение?

# 9
  • Мнения: 50
Скрит текст:
[quote author=Spiritlight link=topic=1519381.msg45923138#msg45923138 date

Отиди първоначално сама и виж дали има нещо друго. Аз съм имала подобен проблем с един бивш. Изведнъж започна да ми се гади от дъха му на цигари, а аз също пушех тогава. Стигнах дотам, че само като се доближеше за целувка и започваше да ми се гади. По това време ходех на психолог по мои си причини и споделих. Оказа се нещо много по-дълбоко и нямаше общо с човека, с когото бях. Когато се реши, тогава и сексът, и целувките си станаха както преди.
Той как се чувства във връзка с напълняването си? Прави ли опити да отслабне или не отдава значение?
Не му отдава значение. Като му кажа нещо за килограмите и ми казва...аз съм женен мъж , добре ме гледаш ,нормално е.

# 10
  • Мнения: 5 471
Хм... ами освен вече някак да стигнеш до директен разговор... А той изобщо усеща ли, че за теб сексът не е ок? Не пита ли какво става?

# 11
  • Мнения: 1 522
Дали щеше авторът да срещне така подкрепа, ако беше мъж, чиято жена е понапълняла и той вече не се възбужда от нея, но все пак е привързан към нея като към човек. Ъъъъъъъ съмнявам се както казва Бат Любо.

# 12
  • Мнения: 4 685
Надали-съдейки по отговора за килограмите.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 648
И мен дебелотата ме отблъсква, така че разбирам авторката, ако това е причината. Изобщо не е вярно, че ако обичаш човек, промените в тялото му няма да ти се отразят на желанието. Това са две отделни неща, и това, че за някои едното няма значение, не прави другите виновни, нито значи, че не обичат половинката си.

Авторке, вариантите попринцип са два. Или да се опиташ деликатно да го стимулираш да влезе във форма - готви по-малки количества и само здравословни неща, започни да спортуваш, за да дадеш пример, инициирай повече излизания, разходки, наблягай на поддръжката и колко е важна, нека той си направи едни изследвания дори и т.н. Или - директно и без недомлъвки. Много си напълнял, дори вече не те желая. Да, звучи гадно, но понякога е много лесно другото да бъде игнорирано и да продължи да се носи по течението, докато така казано, ще го тресне доста силно. Кой подход предпочиташ ти, кой би бил по-ефективен за твоя съпруг - това сама трябва да прециниш, ти си знаеш човека.

# 14
  • София
  • Мнения: 35 098
Ако имаше страст към него, килограмите нямаше да ти пречат, но ти и на целувки се гадиш, та не знам.

Не виждам да изплуваш и едната любов няма да свърши работа.

Как да му кажеш - в прав текст. Пич, хващай се в ръце, искам те във форма за мен.

Общи условия

Активация на акаунт