Странно ли е?

  • 10 930
  • 263
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 710
Абе на някои хора им пречат килограмите. На други не, но хората се привличат - и отблъскват - от различни неща, та това нищо не доказва. Аз страст към дебелак не си представям да имам.

# 16
  • Мнения: 50
Хм... ами освен вече някак да стигнеш до директен разговор... А той изобщо усеща ли, че за теб сексът не е ок? Не пита ли какво става?
Не пита. А дали усеща само той си знае.

# 17
  • Мнения: 8 952
Ако човекът е напълнял драстично за кратко време, разбирам. Обаче на практика това е почти навъзможно да стане. Така че, не, не разбирам. Странно е.

По-скоро дистанцирането идва от другаде.
Възможо е хормоните на авторката да са се поразбъркали.
А другата вероятност е познатият сценарий - мъжът се е превърнал в допълнително дете за съпругата си. Това се случва, когато жената се трепе да върши всичко в домакинството, да обслужи детето, да ходи и отделно на работа, а мъжът само изхвърля боклука и лежи на дивана. Има статии по въпроса.

# 18
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 291
И аз като Лъвицата-не си представям секс с дебел мъж.
Много мъже също не харесват дебели жени...и никак не ми е странно,че на авторката не и е приятно.
Може би трябва да поговорите за наднорменото му тегло-но по-деликатно.Например,че това може да му докара здравословни проблеми и не е лошо да свали килограми....

Обаче,ако причината за отвращението ти не са само килограмите,то тогава това просто не е твоята половинка.

# 19
  • София
  • Мнения: 35 143
Добре, ама го обича, но не иска да я целува. Това си е цялостно отвращение, не само сексуално такова.

Лъвица, ако имаш брак и дете с мъж, който поетапно в годините трупва едни 10-12 кг и не ще да влиза във форма, какво ще правиш?

# 20
  • Мнения: 31 828
Авторката е просто от хората за  които външния вид е от значение и с това се изчерпва обичта и.
Представата за любов на всеки е различна.
Но не си дава сметка, че сега тя може да изглежда добре,  но утре ще остарее, а може и да напълнее. Хич и не е изключено.
Така както тук жени викат, че само атлети ги привличат, то и мъж има право да ги привлича само слаби и млади жени. И един мъж ще е в правото си да те смени като носна кърпича  като ти се появат бръчици. Така е честно.
И ако някой мъж и каже "дебела си или сбръчкана си, отвращаваш ме" дали ще се почувства приятно.
То зависи и  колко кила има. 5-10 или 70 кила отгоре. Колко точно е напълнял авторке? 5, 10, 15 или 50 кг.
И няма общо тук естетиката, а здравето.
И ако мъжът ти авторке си  се чувства ок с килата, може би трябва да намериш атлетичен любовник, който да "обичаш" Joy
Моя близка роднина има 25 годишен брак. Тя е слаба и красива, а той бил пълничък отначало. Обичала си го е, такъв си го взела. Но взел, че напълнял още повече. Започнали хипогликемии, напълняване голямо в корема.
И тя говорила, говорила. Накрая му поставила ултиматум, че не може да иска деца и семейство, щом не може за собственото си здраве да отговаря. Или се стяга и променя храненето си или тя деца няма да му ражда.
Та стегнал се, яде що годе здравословно, вече няма проблеми с изследванията,  пак си е пълничък и са си заедно.
Но в случая говорим за грижа за здравето. А не за сексуални предпочитания.

# 21
  • Мнения: 50
Ако човекът е напълнял драстично за кратко време, разбирам. Обаче на практика това е почти навъзможно да стане. Така че, не, не разбирам. Странно е.

По-скоро дистанцирането идва от другаде.
Възможо е хормоните на авторката да са се поразбъркали.
А другата вероятност е познатият сценарий - мъжът се е превърнал в допълнително дете за съпругата си. Това се случва, когато жената се трепе да върши всичко в домакинството, да обслужи детето, да ходи и отделно на работа, а мъжът само изхвърля боклука и лежи на дивана. Има статии по въпроса.

На моменти и това си мисля наистина , на имам не едно а две деца. Но като че ли , проблем ми е повече в напълняването. Не е станало от вчера за днес разбира се, но както казах и проблем не е от скоро, аз съм така от дълго време, просто сега реших да го споделя

# 22
  • София
  • Мнения: 12 710
Добре, ама го обича, но не иска да я целува. Това си е цялостно отвращение, не само сексуално такова.

Лъвица, ако имаш брак и дете с мъж, който поетапно в годините трупва едни 10-12 кг и не ще да влиза във форма, какво ще правиш?

Не е задължително - ако й е гнусен физически, няма да иска да го целува.

Ами аз даже превантивно действам Joy Изначално съм си заявила, че за мен килограмите са фактор и са важни, напълно открита съм какво харесвам и какво - не. Гледам да се храним здравословно, самата аз наблягам на упражнения и движение, с което давам пример - тоест, имам същите изисквания и към себе си. Ако въпреки всичко се стигне до такъв момент, ще го кажа директно. Нямам проблем да поставям ребром "деликатни" въпроси, правила съм го и преди, по други поводи. Определено да стискам зъби, да се насилвам сексуално, да се чувствам отвратена - не бих могла, не виждам и ползата.

# 23
  • Мнения: 31 828
Сексът не е "такова нещо", а фундамент. Звучиш отвратена от мъжа си, а преди не е било така. Какво може да предизвиква това? Промените във външния вид? Има ли и други фактори? Трябва да помислиш, след което вече и да говориш с него, когато си формулирала причините. Да се насилваш няма да доведе до нищо добро в отношенията ви.

Съгласна съм , трябва да говоря с него , но как да подходя. Може би наистина е вярно , че откакто напълня и "пусна" коремче ми е доста некомфортно. Но как да му кажа такива неща без да го нараня.? Опитвала съм се да му кажа , че се е отпуснал, че е спрял да се грижи за външния си вид (в частност килограмите) , но не възприема.



quote author=Елора link=topic=1519381.msg45923110#msg45923110 date=1674720650]
Означава, че не е твоя човек и не е трябвало да се събираш с него.

Ако беше така , нямаше да съм с него толкова време , камо ли да създам семейство с него. Както казах , преди не беше така.

И какво  като не е  било така. Бил е слаб. До там ти се е простирала "обичта"
Умряла ти е любовта. Била е повърхностна. Сега го обичаш, но просто като баща на децата ти и си привързана, просто защото живеете заедно.
Кажи му истината. Че е дебел и нямаш сексуално влечение и че те отвращава.
Ще ти стане ли гот, ако след 10 години си намери млада любовница и ти  каже, защото имаш бръчки и си станала дебеличка и не те желае.
Какво ще направиш? Ще ходиш на пластичен хирург ли? Joy
И след като си била бременна, си имала промени във външния вид.
Той отнасял ли се е като теб?

# 24
  • София
  • Мнения: 35 143
Ти му казваш - дебел си, той ти казва - чуден съм. И? Развод ли?

# 25
  • Мнения: 31 828
А защо не?
Защо да седят заедно?
Да, може, заради децата.
Или просто си намират и двамата любовници и си продължават да са заедно и да са обичат само по приятелски.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 710
Как точно се отнася тя? Прави секс с него, въпреки че я отблъсква? Това от липса на любов? Да, хората се променят и телата се променят. Но разлика в промени, които настъпват в следствие на времето и определени събития, и такива, които настъпват от липса на грижа за собственото тяло. Но в крайна сметка, човек не може да контрилира какво го отблъсква. Аз не бих искала някой да се чувства отблъснат от мен, нито очаквам да ме харесва във всякаква "форма". Ако в даден момент за мъжа ми стана стара и сбръчкана, предпочитам да си намери млада жена и да се освободим взаимно.

# 27
  • Мнения: 1 574
Авторката да вземе да мине през един ендокринолог, защото такива истории започнали след раждане обикновено се дължат на някакъв медицински проблем.

# 28
  • София
  • Мнения: 35 143
Тук не мисля килограмите са определящия фактор, а са по-скоро извинение.

# 29
  • Мнения: 50
Вижте сега , всеки човек е различен, разбирам, че за някой или даже за някои , това което казвам е лошо. Повърхностна ми била обичта , гледала съм само външния вид и т.н.
Аз не казвам , че искам да се разведа с мъжа си , защото бил напълнял. Просто искам да намеря решение на проблем , който е създаден от моята глава.

Общи условия

Активация на акаунт