Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 20

  • 66 209
  • 801
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 929
Точно това е мястото. И точно след стрес ми се появи. И аз пих невен, турта, равнец заради киста на яйчника. Сега съм на хранителна добавка. Дано помогне, че явно стресът наистина ми идва в повече. А дали няма някаква комбинация от билки за кисти в гърдите или този крем Муун ..... ?

не съм опитвала но това което описвам беше преди 11 години, тогава всичко беше много назад като продукти на пазара. Единственото предложение на мамоложката беше да ги следим дали растат и ние си ги следихме. Следващото й предложение беше като станах на 50 и ме почна критическата да не приемам ХЗТ заради тях. не приех.
Когато ми с епоявиха стресът ми беше наистина в екстра висини и болките се появиха някъде 3-4  месеца след началото на този период. не мога от медицинска точка да си обясня защо така се случи но факт ...

При стрес намалява производството на прогестерон. Получава се естрогенова доминантност и благодарение на нея се образуват тези кисти. В период на силен стрес си бях отгледала доста голям фиброаденом (около 5 см). Гърдите ми бяха постоянно като подути и болезнени почти през цялото време, още повече преди цикъл.

Като успокоиха нещата и гърдите ми спаднаха и не са болезнени, въпреки че на едната още имам няколко малки кисти.

Иначе хирурга, който ми оперира фиброаденома, ми препоръча да пия вечерна иглика.

При анемия и тежка (много, много обилна) менструация спирате ли железните добавки? Обърках се вече- на места пишат не, на други да. А също и хрсненето по време на такава менструация- спазвате ли диета? Без червени меса, мазно, пикантно, подправки, кафе и т.н. ( за сладко не говорим)?

За желязото не мога да кажа. Но от собствен опит, ако силно намаля храненето 2 -3 дни преди цикъл, ми идва лесно и безболезнено и не толкова обилно. През това време не употребявам кафе и алкохол също.

# 301
  • Мнения: 9 936
Аз бях с ужасно обилен цикъл последния път, след около три седмици закъснение.
Ходих на доктор на втория ден, защото се притесних, че изгубих прекалено много кръв.
С анемия съм и последния месец приемах желязо.
Докторката ме попита дали съм го спряла преди цикъла, защото не се препоръчвало по време на цикъл. Аз го бях спряла.

Трябва скоро пак да отида на преглед. Ужасно много се притеснявам от бъдещия цикъл, направо вече ме е страх....

# 302
  • Мнения: 2 655
Стела, да, чела съм Денис, и много уважавам мнението ѝ.
Но, имам лошият навик за добавки и лекарства, да чета последните клинични изпитания и проучвания върху големи групи хора. За съжаление, понякога чета впоследствие, след като съм получила проблем.
Та, с няколко думи обобщено - не се пие по време на мензис, оптималното действие е след 4-6 седмици. Максималната употреба, ако наистина се налага е година, с почивки, препоръчително до 6 месеца.
Рисковете при употреба не ми харесаха, въпреки че рядко се случват.

# 303
  • Мнения: 21 032
И аз уважавам Денис, допитвала съм се до нея, обаче.... понякога се запитвам, може ли човек да е специалист по всичко, както е тя, то лекари няма такива.

# 304
  • Мнения: 29 716
В групата във фейсбук за Хроничните възпаления има няколко дами, които са безкрайно компетентни.Сами бяха казали, че заради лични здравословни проблеми им се е наложило да четат и да се образоват.Отнело им е години.Едната е биорезонансен специалист, но да кажем, че тя продължава да се обучава заради работата си.
На мен ми е трудно да запомня всичко, макар да се опитвам да направя логика между фактите.
Та в тази тема ме насочиха къде да си търся проблемите и дотук познаха всичко.

Последна редакция: пн, 27 фев 2023, 12:14 от ДХ3

# 305
  • Мнения: 21 032
А, аз съм безкрайно скептична(меко казано)към тази група и другата като нея - на Рей Пийт. Едната от основателките и многото компетентна обикаляше из всякаквите групи във фейса да си събира балами членове, не знам пари ли събират...тя едната от Рей Пийт  вече прави платени консултации.... 🙄
Та, питах я онази дето обикаляше по групите няколко пъти за едно конкретно нещо, скри се и не ми отговори.

Последна редакция: пн, 27 фев 2023, 12:22 от Lemy

# 306
  • Мнения: 29 716
Може, не знам, аз веднъж съм писала там, но доста чета.Мисълта ми бе, че в днешно време  има много информация и ако човек е заинтересован, може да научи много.
На мен ми е трудно да навържа 2 и 2, но се опитвам.😄

# 307
  • Мнения: 21 032
Искам да кажа, че трябва да мислите критично. Иначе безспорно има и някои полезни неща.

# 308
  • Мнения: 29 716
Да,да, разбира се.Аз затова чета, питам,чувам лекарите, правя равносметки и най-вече ходя по лаборатории 😀

# 309
  • Мнения: 8 576
А, аз съм безкрайно скептична(меко казано)към тази група и другата като нея - на Рей Пийт. Едната от основателките и многото компетентна обикаляше из всякаквите групи във фейса да си събира балами членове, не знам пари ли събират...тя едната от Рей Пийт  вече прави платени консултации.... 🙄
Та, питах я онази дето обикаляше по групите няколко пъти за едно конкретно нещо, скри се и не ми отговори.

За тоя Рей Пийт научих тук, от тази тема. Намерих групата, включих се. Обаче почнах да се плаша, честно ви казвам. Като секта ми изглеждат, някакви странни съвети за ядене и лекарства... Rolling Eyes
Мисля да излизам от групата скоро.

ПП: Ваичка, много ще се радвам да споделяш тук Hug

# 310
  • Мнения: 21 032
Айде храненето остави, но купищата съмнителни неща дето пият, мажат....
Гледам, че вече членките започнаха да се разбягват по други групи, точно както едно време се разбягахме от групата за нввмх.

# 311
  • Мнения: 29 716
Аз съм в групата, но не чета.Нещо
прочетох и явно не ми е харесало.Не обичам  неща на крайностите.

# 312
  • Мнения: 2 655
Мен ме побърква тревожност, с добавки към нея. С ПР съм, това ми е слабото място и явно там ме удря.
Около и по време на мензис е някакъв ужас.

Стела, и на мен ще ми е приятно. Simple Smile

# 313
  • Мнения: 8 576
Айде храненето остави, но купищата съмнителни неща дето пият, мажат....
Гледам, че вече членките започнаха да се разбягват по други групи, точно както едно време се разбягахме от групата за нввмх.

По други групи ли се разбягахте или просто напуснахте тази?

Сподели някоя читава фб група за хранене, съобразено с ИР и хипо Simple Smile

# 314
  • Мнения: 21 032
Спряхме нввмх-то.
Препоръчвам ти Зоната, силно съм впечатлена, въпреки че не ми се вярваше.

Последна редакция: пн, 27 фев 2023, 17:02 от Lemy

Общи условия

Активация на акаунт