За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 23 108
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 914
Момичета и рецепта може,  но по скоро питането ми е за тайната на маслената текстура на крем- карамел..
Висока температура и кратко печене или ...
Колко вода слагате да водната баня..
И т.н.

# 691
  • In transit
  • Мнения: 12 082
Момичета и рецепта може,  но по скоро питането ми е за тайната на маслената текстура на крем- карамел..
Висока температура и кратко печене или ...
Колко вода слагате да водната баня..
И т.н.
Точно висока температура - не. Печеш на 180С, с топла вода. Не трябва да завира водата. Вода слагам 1/3 от обема на съда.

# 692
  • Русе
  • Мнения: 5 293
Скрит текст:
Момичета и рецепта може,  но по скоро питането ми е за тайната на маслената текстура на крем- карамел..
Висока температура и кратко печене или ...
Колко вода слагате да водната баня..
И т.н.

180 градуса според мен също е висока температура за печене на крем карамел.
  Тук всичко е обяснено.

# 693
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 17 054
Момичета и рецепта може,  но по скоро питането ми е за тайната на маслената текстура на крем- карамел..
За маслена текстура ти трябва повече масло ¯\_(ツ)_/¯ високомаслена сметана, повече яйца и т.н. в смисъл икономичния вариянт няма да е с маслена текстура, а ще е желе, зависи най-вече от съставките.

# 694
  • Мнения: 3 468
Верми сложи тиксо, напълно те разбирам, имам същата кутия и си е изпитание да пренесеш торта с нея. После ще се трябва с дълъг нож да отлепиш подложката от кутията.

# 695
  • под тепетата
  • Мнения: 9 588
Не знам каква е тортата, но не може ли да се пренесе в ринг в кутията и да се измаже бордът там на място? Имам предвид откопчаващ се ринг.

Последна редакция: пт, 03 мар 2023, 18:52 от bilqna_69

# 696
  • София
  • Мнения: 11 758
Момичета трябва да правя торта за подарък и да я транспортирам с кола някак си, разполагам с кутия и картонена подложка, но имайки предвид предишни злополучни опити с кутията, в които тортата се разпадна, понеже има много пространство се чудя как да избегна този момент. Обмислям да залепя подложката с двойно залепящо, но, ако имате и други идеи ще се радвам да ги чуя. Кутията и подложката са ми такива:
...........
С подобна подложка и подобна кутия ги пренасям, като на основата на подложката слагам 2 ч.л. от крема, отгоре блат, така чудесно  ги задържам, не ми се местят, след това слагам тортата на  пода на колата и сама си ги закарвам където трябва, не са се размествали никога.

# 697
  • Мнения: 1 344
Чукча да попита, крем брюле и крем карамел едно и също ли са? Поразгледах няколко рецепти в чужбински сайтове и 99% от продуктите и приготвянето съвпадат. Имам пресни домашни яйца и се чудя как да ги уползотворя.

# 698
  • Мнения: 7 340
Странен въпрос- може ли да направя " основа" за чийзкейк с някои от следните продукти( без да използвам масло) или комбинации от тях: овесени ядки, фурми, кондензирано мляко, фъстъчено масло, бисквитен крем, бисквити?

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 21 752
Чукча да попита, крем брюле и крем карамел едно и също ли са? Поразгледах няколко рецепти в чужбински сайтове и 99% от продуктите и приготвянето съвпадат. Имам пресни домашни яйца и се чудя как да ги уползотворя.
Макар и доста близки все пак не са едно също.
Единият е с цели яйца, другият само с жълтъци, а и карамелът ги прави различни...
Яйцата на хладно издържат дълго.

# 700
  • Мнения: 6 015
Крем брюле се прави от жълтъци и сметана, крем карамел от цели яйца и прясно мляко.
Аз не обичам крем карамел, но крем брюле да. По-хубавият е от двата десерта.

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 21 752
Странен въпрос- може ли да направя " основа" за чийзкейк с някои от следните продукти( без да използвам масло) или комбинации от тях: овесени ядки, фурми, кондензирано мляко, фъстъчено масло, бисквитен крем, бисквити?
Може би от тези - блендирани.

# 702
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 17 054
Чукча да попита, крем брюле и крем карамел едно и също ли са?
Най-съществената разлика е, че при брюлето карамелът е отгоре и е твърд, а при кремкарамела е отдолу и е стопен.

# 703
  • Мнения: 9 674
Не знам каква е тортата, но не може ли да се пренесе в ринг в кутията и да се измаже бордът там на място? Имам предвид откопчаващ се ринг.

Обичайно така транспортирам торти. Даже и по фериботи съм джуркала, хаха

# 704
  • На плажа
  • Мнения: 1 111
Предложете ми моля подходящ сос за руло стефани.

Общи условия

Активация на акаунт