НПО - проблеми със заплатата и договора

  • 1 112
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 871
Пропуснах да спомена - договорът ми е трудов, не граждански. Сумите, които съм написала, са примерни. Останалите колеги, настоящи и бивши, също го правят това.
Добре де що пишете тук, а не отидете в полицията? Такъв номер ще и скроят на въпросната директорка, че няма да се оцъфери до края на живота си.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 476
Защо счетоводителя? Той си смята сумите, декларира осигуровките и се превежда това, което пише на хартия. После кой какво прави с парите си не е негова работа.
Напротив, този кеш, който влиза обратно трябва да го води някак.
Има телефони на НАП и то за анонимни сигнали. Веднага ще реагират!

# 17
  • Мнения: 80
Пропуснах да спомена - договорът ми е трудов, не граждански. Сумите, които съм написала, са примерни. Останалите колеги, настоящи и бивши, също го правят това.
Добре де що пишете тук, а не отидете в полицията? Такъв номер ще и скроят на въпросната директорка, че няма да се оцъфери до края на живота си.
Питам, защото не знам към коя или кои институции е най-удачно да се обърна и къде ще ми свършат най-добра работа. Относно доказателства: ако направя записи, дали това ще помогне?

# 18
  • София
  • Мнения: 38 476
Не ти трябват записи. Трябват ти бележки от банкомат за няколко месеца назад.
Телефон на НАП.

# 19
  • Мнения: 3 250
Няма счетоводна сметка "в джоба на директора".

# 20
  • Мнения: 80
Освен това, пропуснах да кажа, роднините му също получават заплати, а реално не работят там. И другото, което подочух, е че при напускане не желае да изплаща отпуски.

# 21
  • Мнения: 5 002
Ако си никоя, бягай от там и недей рови.В НПО случайни шефове няма, на тях нищо няма да им направят, най- много ти да опереш пешкира, ти си в нарушение. Тази практика с част от преведените пари я има и при личните и социални асистенти, във фондации и др., които работят по проекти.

# 22
  • Мнения: 3 250
С тези подочувания голяма бела можеш да си направиш. Осъзнаваш ли наистина нещата?
Ползвай си отпуската и се махай.

# 23
  • София
  • Мнения: 16 024
Защо счетоводителя? Той си смята сумите, декларира осигуровките и се превежда това, което пише на хартия. После кой какво прави с парите си не е негова работа.
Напротив, този кеш, който влиза обратно трябва да го води някак.
Има телефони на НАП и то за анонимни сигнали. Веднага ще реагират!
   
Нищо, никъде не се води.
Момата тегли 1000 лв от картата, влиза при шефа и му ги оставя на бюрото. Може в плик, може и без. Но първия вариант е по-културен.
Той после какво прави с парите си е негова работа. Евентуално и жена му може да прояви интерес.
Или пък са му за фонд "И аз съм човек".
Интересно ми е какво ще последва ако 1 месец не му даде 1000 лв?
Аз така бих напуснала - като си намеря друга работа и току що са ми превели парите. Така и отпуската ще е платена поне частично.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 476
И аз така бих направила. Парите са си по договора, всичко е точно. 😁

# 25
  • Мнения: 5 002
В повечето случаи шефовете на тези НПО се водят председатели и официално са доброволци.А по тези проекти, пари се отчитат на всички по веригата, на някои официално, на други неофициално. Където и да се оплачеш, полза няма, документите са изрядни, а институциите работят по документи.Ти ще си виновна.Ако ти плаща това, което сте се договорили, какво те интересува кой какво прави, ти нали си получаваш твоето. Ето затова хората не искат да вземат чужди хора, а близки и познати.И после реват, че навсякъде било с връзки, така ще е, ти го вземаш, той не си гледа работата, а гледа чуждата.

# 26
  • Мнения: 6 550
Ето затова хората не искат да вземат чужди хора, а близки и познати.И после реват, че навсякъде било с връзки, така ще е, ти го вземаш, той не си гледа работата, а гледа чуждата.
Ако ще мамиш с евросредства и данъци само със свои хора, че чуждите ще ти развалят далаверката, такава ли е поуката? Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 250
Или като видиш, че не са редовни нещата в такава организация - бягай!

# 28
  • София
  • Мнения: 7 990
Не се занимавай със записи и пр., защото е недоказуемо. Това, че си решила да му дадеш пари на ръка е твой проблем. Дори да го запишеш, а ти нямаш право да го правиш без негово съгласие, пак нищо не можеш да докажеш. Ще обясни, че ти е услужил с лични средства преди заплата и ти ги връщаш.
Както те посъветваха и по-горе, напусни след заплата, ползвай си отпуската преди това и приключи. След като си на трудов договор, си виж предизвестието, защото могат да ти удържат пари/да ти ги искат/да те съдят и за неспазено предизвестие.

Общи условия

Активация на акаунт