Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 15

  • 41 592
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 436
Аз питах за "Отнесени от вихъра". Много благодаря!
Ще се гледа задължително!

# 46
  • Мнения: 402
Видях реклама за още една филмова премиера за императрица Сиси (Елизабет Австрийска): Корсаж
Класическа период драма с модерен привкус.
Някой да е гледал филма?

# 47
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 663
Аз го гледах и съжалих многократно. Чудих се какво гледах накрая като свърши. Скоро не бях гледала такава глупост. И накрая Сиси се удави в морето... Та така, някаква модерна версия

# 48
  • Мнения: 402
Аз го гледах и съжалих многократно. Чудих се какво гледах накрая като свърши. Скоро не бях гледала такава глупост. И накрая Сиси се удави в морето... Та така, някаква модерна версия

Загубих желание да го гледам, мислех че са добавили “комедийни” нюанси, но чак удавяне…

# 49
  • Мнения: 1 735
Аз го гледах, но много депресивен, не бях очарована...

Видях реклама за още една филмова премиера за императрица Сиси (Елизабет Австрийска): Корсаж
Класическа период драма с модерен привкус.
Някой да е гледал филма?


# 50
  • Мнения: 436
То нейният живот си е бил депресивен (на Сиси) и може би по скоро този филм да се доближава до истината. Този на Епик драма по скоро като приказка е разказан. "Корсаж" има ли го някъде с български субтитри?

# 51
  • Мнения: 1 735
Така е, но ми беше и доста муден Simple Smile.
Да, в бананите го има.

То нейният живот си е бил депресивен (на Сиси) и може би по скоро този филм да се доближава до истината. Този на Епик драма по скоро като приказка е разказан. "Корсаж" има ли го някъде с български субтитри?

# 52
  • Мнения: 18 552
Аз го гледах и съжалих многократно. Чудих се какво гледах накрая като свърши. Скоро не бях гледала такава глупост. И накрая Сиси се удави в морето... Та така, някаква модерна версия

Прележдах го това няколко пъти.
Не ми е приятна актрисата. Не мисля да го гледам.

# 53
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 663
Бе тя, че е била депресирана, била е. Нормално, като се има предвид как е протекъл животът й. Но това е някаква супер модерна версия, в която се появява двойница, Сиси е надрусана с хероин и накрая завършва животът си вместо в атентат, в морето. Та това и в най-смелите си фантазии не съм си го представяла. Актрисата играеше все едно мумия гледаме.

# 54
  • Мнения: 436
Ще се опитам да го изгледам, защото ми е интересна историята на Сиси, но ако е чак толкова зле ще се откажа.

# 55
  • Галифрей
  • Мнения: 4 115
Гледах г-ца Потър (2006)  за животът на Беатрикс Потър създателката на Зайчето Питър. Прекрасен филм,толкова много чувства ❤😢😘
Топъл, нежен,  детайли,пейзажите,рисунките  и играта на актьорите. Рене Зелуегър е неворятна,възхителна видях друга светлина. Една борбена млада жена с голям талант идеи и любов към животните и природата.

# 56
  • Мнения: 18 552
Аз съм голяма фенка на Сиси.
И съм попрочела това - онова.
Депресия, меланхолия, била е нещастна, заради ограниченията, е имала свободен дух.
Била е ексцентрична, човечна, умна, маниячка на тема спорт и диети.
Въс сериала "Сиси" това донякъде беше показано. На мен много ми хареса. Беше модерен, но не чак дотолкова, че да се дразня как се преинапават и интерпретират исторически образи в пълен разрез с това, което съм чела.
Мен това ме дразни много и ме нервира.
Затова и "Войната на буквите" още не мога да го преглътна, и мн го хейтя.
Та този "Косрсет" няма да се гледа значи, защото такива модерни свободни съчинения не ми се гледат.
Новият на Нетфликс "Императрицата" искам много да го гледам (макар главната също да ми се вижда леко неприятна, но по трейлър ми допадна) и мн ме е яд, че няма субс.
Та умувам дали да се прежаля с английски такива.
Ама май ще си чакам.
 Сега нямам какво да гледам. Търся си😊

Последна редакция: сб, 11 фев 2023, 22:31 от Caroline_Bingley

# 57
  • Галифрей
  • Мнения: 4 115
Като бях малка даваха анимационен  сериал за принцеса Сиси. Беше много готин и приключенски. Имаше интриги в двореца,  не даваха на Франц и Сиси да се женят все им пречеха.  Не помня всичко, но сега се порових и епизодите ги има ютуб.

# 58
  • Мнения: 402
Сега нямам какво да гледам. Търся си😊

И аз неотдавна, търсейки нещо романтично за гледане, попаднах на сериала Черни платна (Black Sails).
Не е период драма, а период приключенски сериал, нещо като предистория на Островът на съкровищата. Въпреки многото пиратски схватки, историята има романтичен характер, доста пищни костюми и изобилие от грим.
С много харизматични актьори, вкл. синът на Маги Смит- Тоби Стивънс, който на мене ми е любим и си мечтая да го гледам някога в театрална постановка.

Последна редакция: нд, 12 фев 2023, 09:36 от Digte

# 59
  • Мнения: 1 248
Аз пък попаднах по БНТ2 на Любов в окови. Стори ми се интересен, мисля да върна сериите. Гледал ли го е някой?

Общи условия

Активация на акаунт