Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 15

  • 41 650
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 192
Благодаря за новата тема!



п.п. Този господин ми се гледа в нещо подобно.
А за Мис Скарлет... на мен ми хареса повече трети сезон, от втори. С някои уговорки, но е почти толкова въздействащ върху ми като първи. Имаше и едни такива романтично забавни моменти, от които искам да има повече, но... ще видим нататък.

Къде гледате трети сезон на Мис Скарлет?

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 6 893
Ако изчакате около месец ще го качат в българските сайтове за онлайн гледане с БГ аудио.

# 17
  • Враца
  • Мнения: 2 226

Сега започнах Бялата принцеса. Гледала съм Бялата кралица доста отдавна и ми беше харесал, а за принцесата още не мога да преценя.

Самоцитирам се, защото имам въпрос- майката на Бялата кралица (Елизабет) не почина ли в първия сериал? Запомнила съм една сцена, в която майката умира до камината, обясняваше, че сърцето й няма сила вече.
Защото в Бялата принцеса майката си е жива (играе се от друга актриса, както и всички останали персонажи), и даже отиде при дъщеря си в Бургундия, за да кроят свалянето на Хенри 7 от трона.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 893
Майката на Бялата кралица, мисля че Жакета Уудуил (или нещо подобно) е баба на бялата принцеса. Майката на бялата принцеса е самата бяла кралица. И двете се казват Елизабет. Не си спомням бабата да е присъствала във втория сериал.

# 19
  • Враца
  • Мнения: 2 226
Присъства бабата.
Нали херцогинята на Бургундия, която е сестра на Бялата кралица, е дъщеря на въпросната баба. Специално връщах и гледах обръщенията и проследвах роднинските връзки, защото имах спомен, че тази жена умря в предния сериал. Бялата принцеса я наричаше "лейди бабо", и първо реших, че е баба по бащина линия, но по-нататък стана ясно, че е майка на майката на бялата принцеса.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 736
Присъства бабата по бащина линия. Сесили Невил, херцогиня Уоруик. Нейната дъщеря е херцогиня на Бургундия. Херцогинята на Бургундия е леля на Бялата принцеса и етърва на Бялата кралица.
https://en.wikipedia.org/wiki/Cecily_Neville,_Duchess_of_York

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 893
Аз не си спомням добре, но Уикипедия казва, че Херцогинята на Бургундия е леля на Бялата принцеса, но по бащина линия. А майка на херцогинята е Сесили Невил. Може би тази баба имате предвид.

Писали сме заедно с Артемис

# 22
  • Враца
  • Мнения: 2 226
Уф, ясно. Мерси.
Ами в едно писмо Бялата кралица наричаше херцогинята на Бургундия "сестра". Явно е било в преносен смисъл. И в сериите имаше някакви обяснения, че й е сестра, но  може и преводът да е кофти. Може да й е sister in law.
Поне ми се изясни, че не са създали гигантски гаф в сюжета, а просто аз нещо не съм разбрала Wink
Всъщност най-голямото объркване идва от тотално различните актьори.
Така някога като гледах продълженията на "Отнесени от вихъра", колкото и да ми харесаха като сюжет, не можех да ги възприема като същите персонажи.
Впрочем, актрисата, която е херцогинята на Бургундия, играе ролята на Скарлет ОХара в продълженията.

Последна редакция: пт, 03 фев 2023, 22:01 от Трън в Очите

# 23
  • Мнения: 436
Трън в очите знаете ли къде могат да се гледат "Отнесени от вихъра" и продълженията? Наскоро ги търсих и не можах да ги намеря?

# 24
  • Мнения: 1 531
geri93p,трети сезон на Мис Скарлет с руски дублаж:
http://seasonvar.ru/serial-34534-Miss_Skarlet_i_Gertcog-3-season.html

# 25
  • Враца
  • Мнения: 2 226
Трън в очите знаете ли къде могат да се гледат "Отнесени от вихъра" и продълженията? Наскоро ги търсих и не можах да ги намеря?
Аз съм ги гледала много отдавна, може би преди над 10 години, даже и повече. Дори може да са били от видеокасети от видеоклуб. Не се сещам как се казваха продълженията, поне да Ви насоча...

# 26
  • Мнения: 18 561
Майката на Бялата кралица, мисля че Жакета Уудуил (или нещо подобно) е баба на бялата принцеса. Майката на бялата принцеса е самата бяла кралица. И двете се казват Елизабет. Не си спомням бабата да е присъствала във втория сериал.

Жакета присъства. Но в момента не помня, че е починала в първия сериал, защото много отдавана съм го гледала.
О сега не мога да се сетя. Знам, че фигурираше в доста епизоди в Бялата Кралица. Бяха я обединили в магьосничеството и даже май я арестуваха.
Но за други неща не се сещам.

Жакета е майка на Елизабет Удвил (Бялата кралица) и баба на Елизабет (майката на Хенри VIII " бялата принцеса"). Туй то. Не й е леля.
Сесили Невил е съвсем друга жена, да.
Пак е баба, по бащина линия.
Но аз добре си спомням, че и Сесили и Жакета ги има в "Бялата принцеса".

Последна редакция: сб, 04 фев 2023, 18:06 от Caroline_Bingley

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 6 893
Не знам, аз съм ги гледала отдавна и вече не помня, но според Уикипедия и IMDB няма такъв персонаж в Бялата принцеса. Жакета имам предвид. Иначе Сесили я има и в двата сериала и даже се играе от една и съща актриса.

Ставаше въпрос, че Херцогинята на Бургундия е лелята.

# 28
  • Мнения: 18 561
Не знам, аз съм ги гледала отдавна и вече не помня, но според Уикипедия и IMDB няма такъв персонаж в Бялата принцеса. Жакета имам предвид. Иначе Сесили я има и в двата сериала и даже се играе от една и съща актриса.

Ставаше въпрос, че Херцогинята на Бургундия е лелята.

Ти сега ме накара да се замисля. Даже не помня, че Сесили се е играла от една и съща актриса.
За Херцогинята знам, че е лелята.
Много отдавана съм гледала сериалите-първият преди 10 години може би. Вторият преди 4, 5.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Скучно ми е зимата в неделя, а изобщо няма нищо за гледане. Искам нещо интересно като "Позлатената епоха "

Общи условия

Активация на акаунт