Диференциран карцином

  • 16 362
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 74
 Praynig Моля би някой ако има информация за това ужасно заболяване да ми каже. PraynigЩе съм Ви много благодана.За жалост вчера трябваше да чуя,че това ми е резултата от лабораторните изследвания.Предстои ми тежка операция след 2 седмици,след която ще имам проблем с храненето в продължение на една година.искам да знам някой преживял ли е това и ако може да ми помогне с повече информация,защото съм много объркана и отчаяна. Cry Cry Cry
единственото което имам като информация по вупроса е,че това е високодиференциран тумор,който е по-малко злокачествен и с добри изгледи.Това е мнението на докторите. Cry

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мила, не знам нищо по въпроса...  Hug
Но ще се моля за теб  Praynig Praynig Praynig и искам да ти вдъхна кураж. Висли положително и ще пребориш гадния карцином  Peace

Прегръдкаааааааа  Hug Hug

# 2
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Миличка, много съжалявам за диагнозата, имай кураж. Свекърва ми преди месец я оперираха от  "умерено диференциран" карцином, на дебелото чарво. Казаха че при тези диференцирани карциноми прогнозите са добри, при навременно отстраняване, и лечение след това с химио и лъче терапия. За повече информация можеш да потирсиш в Дира, там има клуб на раковоболните, където могат да са ти много от помощ. Пожелавам ти бързо възстановяване и всичко да остане зад гърба ти. Стискам палци, все пак по коледа се случват чудеса Praynig Praynig  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 082
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=rak това е клуба -има доста информация

# 4
  • Мнения: 74
Благодаря Ви много.наистина е много трудно да се мисли положително в такава ситуация,макар че се опитвам.Не знам дали изобщо може да се пребори тази гадост,но се надявам поне заради детето ми.На 6 януари става ня 1 годинка  baby_neutral
Толкова много ми се искаше всичко да един лош сън,а се оказа,че не е.Влязох и в клуба на Дир бг,но там почти нищо няма за това.просто е много рядко срещано  и информацията е оскъдна.Намерих на англиЙски език повече неща,но да ви кажа се наплаших повече от това което прочетох,защото там пишеше ,че след операцията лекарите дават от 5 до 10 години живот,което е ужасно. Cry Cry Cry не знам какво да си мисля и може би пиша много объркана,просто тарся поне малко надежда отнякъде Praynig Praynig Praynig

# 5
  • Мнения: 2 082
този карцином на щитовидната жлеза ли е?

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
Мила, нямам представа какво е това, но искрено ти желая много здраве, на Коледа стават чудеса, вярвам, че ще си дълги години до детето си, само не се плаши, моля те.
Кураж и вяра, прегръдка силна от мен! Praynig Hug

# 7
  • Мнения: 74
този карцином на щитовидната жлеза ли е?
Не не е на щитовидната жлеза,а в устата от горната страна. Sad

# 8
  • Мнения: 74
Мила, нямам представа какво е това, но искрено ти желая много здраве, на Коледа стават чудеса, вярвам, че ще си дълги години до детето си, само не се плаши, моля те.
Кураж и вяра, прегръдка силна от мен! Praynig Hug

Единствено детето ми дава сили да се боря.Благодаря ти много и дано наистина стане чудо и за мен тази Коледа Praynig

# 9
  • Мнения: 8 468
Не знам нищо по въпроса,но стискам палци и се моля!!!!
Една голяма преградка и от мен!

# 10
  • Мнения: 74
Не знам нищо по въпроса,но стискам палци и се моля!!!!
Една голяма преградка и от мен!

Благодаря ти от сърце на теб и всички останали Hug Hug

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Миличка, може ли след процедурата пак да ни драснеш ред, два, да знаем че си преминала през операцията и дай Боже, се възстановяваш успешно  Praynig

 Hug Hug  bouquet

# 12
  • Мнения: 9 100
Миличка, стискам ти палци и се моля всичко да мине по-скоро и да е наред!
Ако не е нетактично, може ли да попитам...как го откриха?

# 13
  • Мнения: 74
Миличка, стискам ти палци и се моля всичко да мине по-скоро и да е наред!
Ако не е нетактично, може ли да попитам...как го откриха?

Ще се опитам да разкажа всичко отначало накратко колкото мога.Преди време усетих,че имам нещо подуто отгоре на небцето и си помислих,всъщност и аз не знам какво точно си помислих,но не се уплаших.видях,че минава време и не се маха и отидох при личния лекар,той ме препрати до една болница в Лондон където правят лицево черепни реконструкции.Но понеже всичко става адски мудно в Англия и чаках за един час за доктор по 3 месеца,аз отидох едва след половин година и в началото ме гледаха 3 "умни" доктори и ме уверяваха,че това било абцес и се махал с операция,но да съм чакала пък да видим.Правиха ми биопсия и резулатат беше  според тях добър и нищо обезпокоително  и след това един от докторите поиска да ме видят на скенер .Пак резултатите излизат след един месец и изнедаващо понеже този отдел на болницата се мести в друга сграда ми отменят часа за лекаря и с обещанието,че ще се свържат с мен.Уви това не став половин година и в един момент аз решавам,че това не е което ми казват и може би е нещо много сериозно,защото седи в устата ми далго време и расте и успях да ги издиря докторите .хиляди извинения от тяхна страна ще така се случило,че ме забравили,но.....твърде късно,защото това вече е тумор и то злокачествен ,но без расейки,но имало лечение е тяхното успокоение.Казаха,че ако искам да подам жалба и имам право да ги осъдя.просто това не мога да го направя,защото това струва хиляди лири тука,а аз ги нямам ,а и сега ще трябва да спестявам всичко за лечението,защото не знам колко ще ми струва всичко.
Не знам дали да виня себе си или тях,но в момента едва ли това ми е нужно.единствената ми надежда е да попадна на добър хирург,а не на някой стажант и да си свърши добре работата.всяка операция се преживява,но те ми нанесоха огромна психическа травма и на семеиството ми,защото лекуващия лекар ми каза,че дори и успешна да е операцията ,не се живее дълго след това.Той ми гарантирал 10 години,а за после никой не знаел.Това е най травмиращото за мен и най ужасното кето можех да чуя.Просто никой няма право да каже такова нещо.Това убива всякакви надежди в човек Cry Cry Cry

разбира се ,че след операцията ще пиша какво е станало ,предполагам,че известно време ще лежа в болницата.Като се прибера вкъщи ще се включа на компютъра.
искам да благодаря на всички които ме подкрепят  bouquet  Благодаря и за милите думи и за всичко. Hug Hug Hug

# 14
  • Мнения: 9 100
Некадърници и безотговорни хора явно има навсякъде...тука поне не е нужно да се чака толкова за преглед Confused
Съжалявам, мила. Но сега наистина няма смисъл да хабиш енергия в ядове, колкото се може по-скоро да мине операцията и ще стискаме палци после да се включиш с добри новини.
Странно ми се струва твърдението на лекаря ти, че дори след успешна операция, изгледите след това не са много добри..по принцип, нали именно метастазите определят дали лечението е успешнп или не, а при теб няма разсейки, което значи, че шансовете ти са отлични...в клуба на дир.бг (предполагам вече си проверила там) има мнгоо компетентни хора и много от тях биха ти помогнали с информация, може би не точно за този вид тумор, но като цяло могат да ти обяснят много неща, а знаеш, че когато си запознат с проблема, той изглежда по-малко страшен Simple Smile
Всички ти стискаме палци Hug Hug Hug

П.П. Последно искам да те попитам...пушачка ли си?

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048

Кураж миличка! Никой доктор не е Господ, за да каже колко ще живееш. Има хора с метастази, които не губят надежда и със силата на волята си живеят дълги години. Стискам палци операцията ти да мине успешно - щом е капсулирано и няма никъде разсейки това е най-важното! При добър хирург и добро отстраняване не мисля, че би трябвало да имаш проблем за вбъдеще.
Вярвай, надявай се и не се оставяй на песимизма да те завладее! Имаш прекрасен син, който се нуждае от мама, това детенце трябва да е най-големият ти стимул за живот!!! Всичко ще се оправи - вярно ще има труден период, но и това ще премине!
Стискам ти палци, знам колко ти е трудно - в семейството ми имам близък с такава диагноза, но волята и вярата направиха чудеса за него!

 Hug Hug Hug

# 16
  • Мнения: 74
Пушех преди да забременея,но по малко.около 5 цигари на ден.Но ми казаха,че не е причината в цигарите.Вече не пуша 1 година и половина.
Абсолютно съм убедена,че некъдърници има навсякъде.Преди мислех,че като са в Лондон,ще са по добри ,но явно съм била доста наивна да го вярвам.Те просто до последно ме уверяваха,че не е нищо сериозно и аз затова като бях 2 месеца в България не съм ходила на лекар. #Cussing out

# 17
  • Мнения: 1 080
Дръж се заради детенце и заради себе си .Това ,че ти казват ,че ще живееш 10 години например нищо не означава ако прогнозите им бяха толкова вярни вече трябваше да съм пътник .Успех , кураж и воля !  bouquet

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Миличка, остави думите на този нещастник за 10-те години след това.
Чувала съм, че минат ли 5г. след манипулацията, човек се счита за здрав. Пожелавам ти го от сърце  Praynig Hug

Много кураж и много положтелни мисли  Hug

# 19
  • Мнения: 74
Здравейте момичета,в понеделник ми беше операцията на устата.По принцип трябваше да е в сряда,но се освободило място за мен в понеделник.Докторите казаха,че са доволни от операцията и е било това което са очаквали.туморът е бил с размер около 1,5 см и е бил разполойен хоризонтално,но е изрязано доста около него за да бадат сигурни,че нищо няма да остане.Казаха ми,че на този етап кои знае какво не могат да кажат,трябва да изчакаме лабораторното изследване на тумора и тогава ще има повече информация.Искрено се надявам всичко да е наред и да сам се отървала от тази гадост завинаги.В понеделник ще съм отново в болницата,за да ми извадят едни тампонои от носа.Изключително ми е трудно да се храня,защото болката е голяма,и с носа си не мога да дишам,защото е пълен с тампони и има някаква тръба.Всичко е някакъв адски кошмар,но аз вярвям,че нещата ще се оправят и просто не може да има друг изход и край освен най добрия.Понякога е много трудно да съм силна,но просто трябва да съм.Майка ми дойде при мен да ми помогне за детето и мъжът ми е при мен през цялото време и ми помагат много.Искам да благодаря и на всички вас които ме подкрепяте   bouquet    bouquet    bouquet Когато имам повече  информация по въпроса ще пиша пак.

# 20
  • Мнения: 2 082
радвам се ,че операцията е минала и силно се надявам всичко да е наред.ще чакаме резултатите...бързо възстановяване ти желая!

# 21
  • Мнения: 9 100
Браво, миличка Hug
Знам,че ти е много трудно и че е гадно всичко това, но съгласи се, не можеш да се откажеш...стискай зъби, ще мине и това!
С теб сме  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 416
Айра,
Чак сега виждам темата...
Много се радвам, че операцията е преминала добре. Дано и изследванията на тумора са обнадеждаващи.
Не се предавай, не вярвай на прогнози и не губи надежда!
Желая ти от цялото си сърце да се излекуваш!  Praynig
Прегръщам те и Бог да е с теб...  Hug

# 23
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Кураж,мила Айра,
при високодиференцираните карциноми и липсата на метастази  прогнозата е много добра.
Стискаме палци. Praynig

# 24
  • Мнения: 122
Айра, от цялото си сърце ти пожелавам всичко да се окаже само един лош сън. Трябва да бъдеш много спокойна. Знам, че Бог е с теб, а той винаги прави добро! Пожелавам на теб и цялото ти семейство да сте много силни и много, много да вярвате, че нещата ще се оправят.  Praynig

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Благодаря на Господ  Praynig, че всичко е минало ОК. Дано и изследвания на самия тумор да са благоприятни и ти наистина да си излязла от този кошмар. Кураж миличка, всичко ще е наред. Сигурна съм и силно се надявам, че ще се възстановиш бързо. Все пак малък Борис иска своята млада и жизнена мама.  Grinning
Прегръщам те, ти си силен човек Hug Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 74
Аз също вярвам,че Господ е с мен и ще ми помогне.Това е нещото което ме крепи най много,разбира се и малкото човече също.Заради него си заслужава всичко на този свят.Решила съм,че няма да се предавам и няма да му се дам и вярвам,че вече е далеч от мен и никога повече няма да му позволя да се върне.Ох,само ако можех да ги махна всички тези гадости от земята и хората да не страдат......това което видях в болницата беше потресаващо.Има толкова мъка на този свят  Tired
Ден преди операцията моята прабаба ми се обади да ми вдъхне кураж и да ми каже да вярвам в Бог и,че той е с мен.Тя ми вдухна огромен кураж,защото в моите очи е голям герой.Преди 28 години е оперирана от рак на гардата и е загубила лявата си гърда,в момента е на 86 години и е жива и здрава и нищо и няма,допреди 2 години беше чистачка на нашия вход   HugТя ми каза,че няма нищо страшно,повече кураж и много вяра в Господ и доброто ще дойде.Много си я обичам да ми е жива и здрава още дълго време моята прабаба Мария   Hug

Благодаря и на всички вас,че ви има smile3501 lovekiss

# 27
  • София
  • Мнения: 4 423
Чаках с нетърпение да пишеш, много се радвам, че е минала успешно операцията, пожелавам ти всичко да е наред, да няма нищо страшно от сега нататък, след 50 години да разказваш на внуците си за преживяното и така да вдъхваш кураж ,както милата ти баба е направила с теб!
Чакам да пишеш за рузултатите, не губи вяра, мисли за хубавите години които ти предстоят!  bouquet Hug

# 28
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Чак сега виждам темата. Много се радвам че всичко е минало благополучно. Стискам палци резултатите да са добри и да се радваш дълги години на деца и внуци.

# 29
  • Мнения: 74
.Най накрая да се включа с хубава новина.Пиша за да Ви кажа,че бях в болницата и ми излезе резултата от изследването.Казаха ми,че туморът е напално премахнат Hug  Hug  Hug Много се радвам и семейството ми също.Сега ми остават 3 месеца възстановителен период през който трябва да ми се затвори раната и после ми предстои пластична операция за затварянето на дупката.Вече се чувствам и физически и психически по добре Simple Smile .От няколко дни мога да говоря и се храня по добре,макар и да ми е трудно все още. Вече мисля позитивно за всичко,макар на моменти да ми идват лоши мисли в главата.Вярвам,че това ще остане като един лош сън .Вече нямам търпение да ми кажат докторите след колко време можем да правим планове с мъжът ми за второ бебче  baby_neutral
Благодаря ви ,че ми подкрепяте и ми пишете толкова много.Много сте мили   bouquet   bouquet    bouquet

# 30
  • Мнения: 2 082
чудесна новина-много,много се радвам за теб       :bouque: 

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 22:50 от nano

# 31
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Много се радвам, нека господ наистина бъде с теб и за напред  bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 4 423
Много се радвам, продължавай все така да мислиш позитивно и да ни радваш с хубави новини! Hug  bouquet

# 33
Много се радвам за тебе, и да вярваш ще имаш много здраве за напред. Все си мисля ше съвремента медицина може би наяма да е лошо да се допълни и с билковата или природната, не съм експерт но от много четене (sorry po internet ) Embarassed може би няма да е лошо да видиш книгата - The Cure For All Cancers, by Hulda Clark, Ph.D Н.Д.
(пак се извинявам не искам да ти казвам какво да правиш, но може би там има инфо за помощ)
Много прегръдки и здраве

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048

Aira, това са чудесни новини! Браво на теб за силния ти дух и борбеност! Семейството ти може много да се гордее с теб! Успех във възстановяването ти и ти пожелавам мечтата ти за второ бебче да се сбъдне най-скоро!  Hug  bouquet

# 35
  • Мнения: 74
Много се радвам за тебе, и да вярваш ще имаш много здраве за напред. Все си мисля ше съвремента медицина може би наяма да е лошо да се допълни и с билковата или природната, не съм експерт но от много четене (sorry po internet ) Embarassed може би няма да е лошо да видиш книгата - The Cure For All Cancers, by Hulda Clark, Ph.D Н.Д.
(пак се извинявам не искам да ти казвам какво да правиш, но може би там има инфо за помощ)
Много прегръдки и здраве

Аз приемам съвети всякакви,така,че няма проблем  Simple Smile .Аз също си мисля за алтернативната медицина,но то има толкова много неща,че направо не знам към кое да се обърна.И аз изчетох доста информация по въпроса.Като за нацхало смиатам да запоцхна да се храня здравословно,а не както досега каквото ми падне,а след като се възстановя,че търся нещо из билковите лечители.Тази книга,която си ми написала,знаеш ли къде мога да я намеря??В България ли я продават или да я търся в Англия??Аз така или инъче ще я потърся тука,но ако я има на български език ще е по добре за мен.
чудесна новина-много,много се радвам за теб       :bouque: 

Благодаря ти и аз се радвам много.
Много се радвам, нека господ наистина бъде с теб и за напред  bouquet
И аз се моля Бог  да бъде с мен и семеиството ми и с всички вас Praynig
Много се радвам, продължавай все така да мислиш позитивно и да ни радваш с хубави новини! Hug  bouquet
Наистина се опитвам да мисля възможно най позитивно .Дано след всичко това зло да ми се случи нещо добро.Аз вярвам,че всяко зло е за добро. Heart Eyes

Aira, това са чудесни новини! Браво на теб за силния ти дух и борбеност! Семейството ти може много да се гордее с теб! Успех във възстановяването ти и ти пожелавам мечтата ти за второ бебче да се сбъдне най-скоро!  Hug  bouquet
Благодаря ти Wink И ние го чакаме с нетърпение малкото бебче baby_neutralА ако са близначета ,мъжът ми ще е най щастливия човек на света Laughing

# 36
  • Мнения: 6 315
Здравей, сега виждам темата ти. Радвам се, че операцията е успешна и ти желая наистина много здраве! Мисли позитивно!

# 37
  • Мнения: 1 416
Айра,
Много се радвам на добрите новини! Желая ти бързо възстановяване и нека мечтите ти се сбъднат...   bouquet

# 38
Първо много се радвам че се вазстоновяваш добре след операцията.ЖЕЛАЯ ТИ БАРЗО ПОДОБРЕНИЕ. КАРЦИНОМА Е ЗЛОКАЧЕСТВЕН ТУМОР ОТ ЕПИТЕЛЕН ПРОИЗХОД В ТВОЯ СЛУЧАЙ Е БЛАГОПРИЯТНО ТЪЙКАТО Е ДИФЕРЕНЦИРАН ....НЕДИФЕРЕНЦИРАНИТЕ СА НАЙ-ЗЛОКАЧЕСТВЕНИ..ПИТАЙ ДОКТОРИТЕ ДАЛИ ТУМУРЪТ Е НА МАЛКИТЕ СЛЮНЧЕНИ ЖЛЕЗИ ИЛИ ИДВА ОТ ГИНГИВАТА....МОЖЕ ДА СЕ НАЛОЖИ И ПОСТОПЕРАТИВНО ЛЪЧЕЛЕЧЕНИЕ С ЦЕЛ ПРЕДОТВРАТЯВАНЕ НА РАЗСЕЙКИ..ИЛИ КОМБИНАЦИЯ С ХИМИОТЕРАПИЯ........ОБИКНОВЕННО БОЛНИТЕ СЕ ДИСПАНСЕРИЗИРАТ КАТО МИНАВАТ НА КОНТРОЛНИ ПРЕГЛЕДИ ВЕДНЪЖ ГОДИШНО НА ОНКО КОМИТЕТ...........А СЕГА САВСЕМ ЛИЧНО- ЖЕЛАЯ ТИ КУРАЖ И МНОГО СМЕЛОСТ , ЗНАМ ЧЕ НЯМЯ ДА ТИ Е ЛЕСНО И НА ТЕБ И НА ТВОИТЕ БЛИЗКИ.....НИКОИ КОЙТО НЕ ГО Е ПРЕЖИВЯЛ НЕ МОЖЕ И ДА СИ ПРЕДСТАВИ!!!!!!!!! Не се оставяй болеста и лошите мисли да те победят бади оптимист това прави чудеса и се бори.........

# 39
  • Мнения: 151
И аз сега виждам темата. Искрено се радвам за теб. Мога да кажа, че ти си една ГЕРОИНЯ ! Поклон пред силите ти и куража да преживееш и изтърпиш всичко.

/Между другото, когато има здравословен проблем с мен или някой от моите близки винаги ходя в Руската църква в параклиса при мощите на Отец Серафим. Пиша писма и се моля. До сега всичките ми желания са реалност, колкото и странно да звучи./

Общи условия

Активация на акаунт