Какво повече НЯМА да купя - 22

  • 80 625
  • 778
  •   1
Отговори
# 255
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Кокосовата вода от млад орех е блудкава,без аромат и сладост,но много полезна.
По-ароматна и сладка е от зрял кокос.

Последна редакция: пт, 24 мар 2023, 05:16 от Doli

# 256
  • Мнения: 10 583
Кокосовата вода от млад орех е блудкава,без аромат и сладост,но много полезна.
По-ароматна и сладка е от зрял кокос.
Последно? Двете изречения си противоречат.

# 257
  • Мнения: 9 050
От млад кокос е блудкава. От по-зрял (т.е. не млад, а добре узрял) кокос е по-ароматна. Аз не виждам противоречие.

# 258
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Между млад и зрял кокос има разлика.
Млад кокос е този с повече блудкава течност и малко мека и лигава ядка.
Зрял кокос е с по-малко ароматна вода и твърда и по-дебела ядка.

# 259
  • Мнения: 10 351
Накрая да питам и аз - кокосова вода и кокосово мляко едно и също ли е и за какво се използва? Гледам, че съм купила от Лидл консерва кокосово мляко, но не знам какво да я правя, седи доста време вече.

# 260
# 261
  • София
  • Мнения: 1 163
Накрая да питам и аз - кокосова вода и кокосово мляко едно и също ли е и за какво се използва? Гледам, че съм купила от Лидл консерва кокосово мляко, но не знам какво да я правя, седи доста време вече.
За десерти се използва, например може да му добавиш мед, чия, парченца плод...

# 262
  • Варна
  • Мнения: 332
Накрая да питам и аз - кокосова вода и кокосово мляко едно и също ли е и за какво се използва? Гледам, че съм купила от Лидл консерва кокосово мляко, но не знам какво да я правя, седи доста време вече.
За десерти се използва, например може да му добавиш мед, чия, парченца плод...
Аз съм слагала в крем супи и много обичам да си правя манджа с нахут, куркума, къри и малко ориз. Количеството, което слагам, е малко.

# 263
  • Мнения: 4 164
Кокосовото мляко може да се използва вместо готварска сметана в сосове за спагети или в къри сосове или супи. Така може да се получи веган вариант на ястието.

# 264
  • Мнения: 10 351
Някъде бях чела или чула, че лещата става добре, сготвена с кокосово мляко. Дори съм чела как можеш да си приготвиш кокосово мляко от кокосови стърготини. Това ми го беше казала и една индонезийка, когато у нас нямаше кокосово мляко. Далече съм от веган.

# 265
  • Мнения: 257
С кокосово мляко си правя крем- слагам и банан, авокадо, лешников тахан.
Кафето е много вкусно с такова мляко.

# 266
  • София
  • Мнения: 30 107
Не струва, поне според нас.

# 267
  • Мнения: 985


Елей торта Хавана от Кауфланд - не може да се различи кое е блат, кое е крем. Казваха ми, че вече всички торти се правят от чувалчета с прах и че кори за яйца не се виждат да влизат в сладкарските цехове, ама не вярвах.
Да не говорим на тази торта как е направена отдолу подложката, в средата е повдигната така че да лъже за размера на продукта и да навдига тъничката торта. Не препоръчвам, по-добре една проста бисквитена домашна торта, отколкото купешките.

# 268
  • Мнения: 10 051
Вчера и аз се излъгах с една дребна покупка от Кауфланд, хем съм наясно, че нарязаните луканки
и др. месни са по-старички, но това, което купих направо киселееше. Взех на Тандем нарязана
луканка и две парченца само след час ме накараха да съжалявам. Освен, че вкуса го усещах
през цялата нощ.

# 269
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 791
delpel, винаги можеш да пробваш преди да купиш нещо от витрината. Възползвай се от това другия път. Simple Smile
Аз мезе от витрината съм връщала и на информация въобще не са спорили, защото знаят какво продават.

Общи условия

Активация на акаунт