Щастлив съвместен живот

  • 9 085
  • 205
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 052
За мен щастието идва под формата на моменти, а не някакво хронично състояние, в което от сутрин до вечер пърхаш екзалтирано десетилетия наред. Между тези моменти на щастие има всичко като емоции, а като действия е важно да има съвместни усилия за постигане на общи цели, да текат градивни процеси, които да изпълват случващото се - дори трудно и тежко - със смисъл. И когато всичко това води в дадени моменти до тези ценни моменти на щастие, то да е изпълнено със смисъл и значение и за двамата, да е лично тяхното щастие, споделено и някак си нахранващо душата.
Космическите тръпки в началото са чудесни, но далеч не задължителни - едва ли има една единствена рецепта за любов. И да, децата променят живота да двойката и динамиката на техните отношенията, разбира се, че е така.

# 151
  • Мнения: 2 361
99% от познатите ми над 50 години дори не се целуват

  Може и да си спират централно тока, но насаме.

# 152
  • София
  • Мнения: 35 332
Не се целуват публично, но, моите 50 годишни са такива, че може само да се червя и да черпя опит Relieved

Последна редакция: ср, 22 фев 2023, 00:03 от Ms.Gorgeous

# 153
  • Мнения: 6 931
И защо трябва да се целуват пред другите? Нещо за демонстрация ли? Мене пък такива са ми най-смешни - целувчици, държане за ръчичка, снимчици у фейса кво перфектно семейство са уж . Ама само за пред хората, а вътре, гнило. ..
Пак го пиша, щастието обича тишината

# 154
  • Мнения: 7 225
Точно такива мои познати двойки, които вечно парадираха колко много се обичат и колко са щастливи, в крайна сметка се разделиха.

# 155
  • София
  • Мнения: 13 797
И за ръка се държим, и се целуваме, и се гушкаме, и навън, и насаме, всякак. И не ни пука за околните, но нямаме фейс, нито каквито и да е социални мрежи. И с чужди хора особено не общуваме. Wink

# 156
  • Мнения: 2 361
Fever, не коментираме теб, а онези на Футболеро.

# 157
  • Мнения: 1 520
И защо трябва да се целуват пред другите? Нещо за демонстрация ли? Мене пък такива са ми най-смешни - целувчици, държане за ръчичка, снимчици у фейса кво перфектно семейство са уж . Ама само за пред хората, а вътре, гнило. ..
Пак го пиша, щастието обича тишината

Не казвам, че трябва да излезнеш на вън и да му теглиш един език на дядото. Казвам, че 99% от двойките под 30, които познавам съм ги виждал поне веднъж дваж да се целунат и хванат за ръка, без парадиране. В същото време 99% от двойките над 50, които познавам, никога не съм ги виждал дори да се докоснат, освен ако трябва да си подадат някоя вилица.

# 158
  • София
  • Мнения: 13 797
Fever, не коментираме теб, а онези на Футболеро.

Аз това го разбрах, но той говори за 99%, а ние сме около тази възраст (съвсем малко под). Познатите ни също. И сме далеч от неговите представи. И баба и дядо не сме още даже. Странни представи и познати явно има.

# 159
  • Мнения: 19 085
Fever Ray, вие сте супер, все така да сте си!

Аз също напр. не вярвам във вечната романтика и дългите бракове Simple Smile Хем край мен имам истински примери, и родителите ми са заедно над 50 год. и близки и приятели имам с щастлив брак от 30 години. Ама аз като веднъж вече развеждала се, нещо тия много дългите истории все са ми съмнителни, все не ми са романтични и така. Като видя 50 или 60 годишни да се целуват или натискат си казвам: "Милите, сигурно скоро са се срещнали" Simple Smile

# 160
  • Мнения: 1 257
Моите наблюдения са съвсем различни. В приятелския ни кръг (45-55) повечето двойки проявяват физическа близост помежду си. Не говоря за демонстративни действия с еротичен заряд, а за дребни жестове - докосвания, погалване по рамото или главата, целувка по косата, целувка при идване или раздяла, спонтанно хващане за ръка, подаване на ръка. По време на разходка, в планината или на почивка - тези неща много си личат, в кои двойки близостта е запазена, и при кои си е отишла. Дори да са механични навици, а не изблик на страст, пак е важно, че ги има. Вярно е, че имаме и познати семейства, които от четиридесетгодишни спят в отделни стаи и видимо не могат да се понасят, но са сериозно малцинство.

# 161
  • Мнения: 1 926
Скрит текст:
И защо трябва да се целуват пред другите? Нещо за демонстрация ли? Мене пък такива са ми най-смешни - целувчици, държане за ръчичка, снимчици у фейса кво перфектно семейство са уж . Ама само за пред хората, а вътре, гнило. ..
Пак го пиша, щастието обича тишината

Не казвам, че трябва да излезнеш на вън и да му теглиш един език на дядото. Казвам, че 99% от двойките под 30, които познавам съм ги виждал поне веднъж дваж да се целунат и хванат за ръка, без парадиране. В същото време 99% от двойките над 50, които познавам, никога не съм ги виждал дори да се докоснат, освен ако трябва да си подадат някоя вилица.
При моите познати пък точно двойките под и около 30 не проявяват никаква публична привързаност. Ние с мъжа ми пък сме коренна противоположност. Дори съм говорила на тази тема с познати жени в обкръжението ни и са ми правили недиректна забележка насаме, че да се целуват хората по устните на публично място не било " културно ". Естествено се изсмях.

# 162
  • Мнения: 6 318
Мен са ми смешни такива, винаги за ръчичка, целувчици пред хората, а мъжът боцка чуждо зад гърба на благоверната. За две такива двойки са ми разказвали, а и на мен прекалено показно ми изглежда. Иначе и ние с моята имаме такива моменти, ама особено тва постоянно за ръчичка ми е прекалено детско.

# 163
  • Мнения: 1 926
Той може да боцка чуждо зад гърба й и като върви на 3 метра пред нея и я целува само като правят секс. Аз обичам да гледам двойки, които си личат, че са двойки, а не да се чудиш на масата кой с кого е.

# 164
  • Мнения: 7 225
Нищо лошо няма в това да покажеш, че еди си кой е твой партньор, че го обичаш и цениш и искаш да се похвалиш с него, но при много двойки е едно нарочно навиране в очите, чак да ти дотегне. Особено в социалните мрежи - там е едно яко избиване на комплекси. Сякаш не можеш да си щастлив с този човек и да си живеете добре, ако обезателно нямаш 24354656554 снимки и сторита с него. Може и да разсъждавам така, защото аз самата си пазя личния живот и държа да не занимавам хората с всяка една секунда от живота на семейството си. Е, тук си позволявам да съм откровена, но съм анонимна и никой не ме познава.

Общи условия

Активация на акаунт