Щастлив съвместен живот

  • 9 087
  • 205
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 926
Може и така да е, но мен не ме дразнят. Пък и в социалните мрежи всичко е навиране в очите, в крайна сметка ти си приятел с този човек, за да го " следиш ". Дали ще ти навира мъжа си, почивките си, политическите си убеждения, новите си дрехи, котката си или софрата си... И винаги ми е било странно защо хората се дразнят на това как другите си живеят живота. Аз откровено бях изумена, че ми правят проблем, че целувам мъжа си.

# 166
  • Мнения: 15 984
Специално по отношение на социалните мрежи съм забелязала, че семействата, които имат най-много проблеми, най-много афишират щастие, любов и хармония. Бълват усмихнати семейни снимки, любовни послания и пожелания за рождения ден на половинката си, обяснения във вечна любов и какво ли още не. Разбирам, че имат нужда от бягство от реалността, обаче все си мисля, че ако хвърляха толкова енергия в това да оправят проблемите си, колкото в това да показват на другите колко са щастливи, щяха да живеят много по-добре.

# 167
  • Мнения: 2 109
Ние също се целуваме пред хората, и за ръка се държим, и сторита качвам в социалните медии. Между 30 и 40 сме и двамата, аз по-близо до първото, той до второто. Ами мой си е, харесвам си го, искам да се изфукам. 😂
По принцип като не ми харесва съдържанието, което някой публикува, спирам да го следя. Все пак всеки е свободен да си споделя каквото реши.
И аз бих се изсмяла, ако ми направят забележка, че се целувам с мъжа си. Да е чужд, как да е, но със собствения…
По мои наблюдения често такива прояви на близост са много показателни за връзките. Поне при близки приятелки, с които си знаем историите, винаги са били. То в крайна сметка едва ли вкъщи се докосват, целуват, отъркват, като се разминават из стаите, а навън рязко си слагат граници. Сигурно има и такива хора, но едва ли са мнозинство.

# 168
  • Мнения: 7 567
Дали от снимките, дали в реала..
Отношенията и дали има близост у двойката си личи.

# 169
  • Мнения: 6 987
Близостта си личи по езика на тялото, не дали си пускате език пред хората и колко сторита качвате в социалните мрежи. Винаги ми е било супер нелепо пожелания за личен празник в социалките от партньори или родители.... бе вие не живеете ли в една къща, не спите ли в едно легло, че да чета "честит рожден ден любов моя".

# 170
  • Мнения: 2 109
Е, това с пожеланията и на мен ми е нелепо. Както и пожеланията към децата, които дори нямат профил. Всъщност и на близки приятели честитя лично. Но пък това, че качваме сторита заедно, не означава, че е само за пред хората.

# 171
  • Мнения: 6 987
А за какво е? Искате да се похвалите с щастието си ли? Целият свят да научи колко се обичате? На мен на някаква несигурност ми звучи, но може и да не съм права..

# 172
  • Мнения: 1 595
Пример с мои познати.
В социалните мрежи са най-щастливата двойка... Обаче в реалния живот "мъжа" я нарича тъпо куче.
Специално с тази "влюбена двойка" мога да дам още примери, но смятам че е излишно.

# 173
  • София
  • Мнения: 13 798
Аз пък изобщо не разбирам смисъла в това възрастни хора да ползват социални мрежи.

# 174
  • Мнения: 1 595
Аз пък изобщо не разбирам смисъла в това възрастни хора да ползват социални мрежи.
Кой каза, че социалните мрежи са само за младите ?

# 175
  • Мнения: 6 987
Аз пък изобщо не разбирам смисъла в това възрастни хора да ползват социални мрежи.

Не си права. Майка ми е вдовица на 80+, живееща сама и добре че са социалките. Забавлява се жената.

# 176
  • София
  • Мнения: 13 798
Нямах предвид, че са само за младите. Визирах, че са предимно за забавление, както отбеляза и Динчо.
Едно е да четеш статийки, да гледаш смешни клипчета или снимки на кучета, примерно. И друго е да качваш какво си ял, как си облечен и колко се обичаш с другарчето.
Конкретно ФБ не разбирам.
Не ми е ясно какво им пука на другите хора къде ходя и какво правя, защото на самата мен не ми пука за случайни познати, а с близките обичам да общувам, вместо да ги "воайорствам".
Не искам да измествам темата, но точно в контекста на това дали животът Е някакъв или само ИЗГЛЕЖДА такъв.

Последна редакция: чт, 23 фев 2023, 07:33 от Fever Ray

# 177
  • Мнения: 15 984
Това с качването на снимки и отбелязването вече отива в друга посока. Идеята е "вижте ни какви сме гъзари, какви места посещаваме и каква храна си поръчваме." Имам приятелка, която на 35 години за пръв път отиде на балет и съм убедена, че нищо не е разбрала от него от зор да направи 4567 снимки, които да качи във ФБ. И много държи да си снима сушито в Хепи всеки път - явно за нея това е някаква ВИП храна, която само тя може да си позволи. А пък, като отиде за пръв път в Гърция да не обяснявам какво чудо беше от снимки. Това е точно толкова смешно, колкото и честитките за РД на половинката

# 178
  • Мнения: 6 940
Хахха а какво ще кажете за хората, които си честитят собствения рожден ден у фейса Joy "честит рожден ден на мен, пожелавам си бла бла бла Joy има доста такива

# 179
  • Great Britain
  • Мнения: 2 213
Хахха а какво ще кажете за хората, които си честитят собствения рожден ден у фейса Joy "честит рожден ден на мен, пожелавам си бла бла бла Joy има доста такива
Има,има......

Общи условия

Активация на акаунт