Щастлив съвместен живот

  • 9 064
  • 205
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 109
На мен не ми допада максимата “Щастието обича тишината.” Харесва ми да си споделям щастливите моменти с познатите, харесва ми и да виждам и техните щастливи моменти.
Нямам възможност да общувам лично с повечето си познати, така че социалните мрежи са начин за контакт.
Въпрос на гледна точка предполагам. Но не смятам, че това какво се споделя в мрежата, е показателно за връзката. Някои хора обичат да споделят, други не. Не мисля, че от това може да се направи извод, че ако някой не качва снимки с половинката си, значи са нещастни, или напротив щастливи са, а тези, които качват, всъщност имат сериозни проблеми и по този начин компенсират нещо си.

# 181
  • Мнения: 7 096
Аз затова вече влизам във Фейсбук веднъж на високосна. А преди, когато бях по-активна, махнах следването на куп хора. Гледам да поддържам контакт с важните за мен хора и да не се информирам за новостите в живота им от Фейса. Не ми пречат снимки с гаджета или съпрузи, радвам се, че са щастливи хората, но някои откровено прекаляват с афиширането на връзките си. Пример: един приятел постоянно качваше всевъзможни снимки, статуси, истории с приятелката си. Ама профилите и на двамата буквално бълваха - всеки ден по 50 неща. И тя качва, и той качва. Наживо беше едно лигавене, показност, бяха като скачени съдове. Това в рамките на няколко години. В действителност той си я обичаше, но имаха доста дразги и проблеми почти от самото начало и той не беше сигурен в нея, в общото им бъдеще и изобщо в нейната обич към него. Разделиха се.

# 182
  • София
  • Мнения: 1 799
Щастието обича тишината е една от най-големите тъпотии, които съм чувала. Аман от суеверия. Дай да си крием щастието, че да не ни завидят и урочасат. Мислех, че живеем в по-модерни времена и суеверията са в историята.

# 183
  • Мнения: 6 889
Ммда, лошо е когато не можеш да различиш суеверие от мъдрост..

# 184
  • София
  • Мнения: 13 767
Между криене и развяване на отношенията има един Балкан разлика.

# 185
  • Мнения: 7 096
Всичко трябва да е в умерени дози.

# 186
  • Мнения: 6 889
Да, и пред кого,бих добавила. Много ясно, че ще се похваля за някакъв успех пред близките си, пред приятелите си, но не и пред завистливата колежка или бабата на пейката пред блока или пред съучениците ми от преди сто години дето ми седят у фейса, а на улицата няма да се познаем... Та, зависи с кого споделяш и колко е добронамерен този човек.

# 187
  • София
  • Мнения: 1 799
Ммда, лошо е когато не можеш да различиш суеверие от мъдрост..
И кое е мъдрото в тази тъпотия за щастието и тишината, щом много различаваш нещата?

# 188
  • Мнения: 20 405
Това е метафора на интимност. Че щастието обича да е споделено между двамата любовници / любими / съпрузи.
Че чужди очи, внимание, намеси нямат място там.
//
Не виждам общо с ласки / целувки / нежност един към друг на публични места. Това са любовни жестове, нека всеки ги показва, както знае и усеща.

# 189
  • София
  • Мнения: 35 332
Аз пък истински се радвам на приятелите ми и споделените им мигове и емоции.
Сега, не знам с какви хора дружите социално, но аз имам едно хубаво, чисто, подредено място.
Нито снимки на трапези, елхи, козунаци, деца, влюбени и разлюбени ми пречат, нито нищо.
Постарали са се, вложили са желание и мерак и искат да се похвалят - нека.

# 190
  • Варна
  • Мнения: 1 793
Скрит текст:
Ммда, лошо е когато не можеш да различиш суеверие от мъдрост..
И кое е мъдрото в тази тъпотия за щастието и тишината, щом много различаваш нещата?

Щастието си личи и без да биеш тъпан - то е в погледа, в жестовете, щастливите хора са "озарени ", няма нужда от приказки, снимки, няма нужда от нищо, за да убедиш околните, че си щастлив. А и няма нужда.
Те това казва изразът, пък ти си го приемай за суеверие. Само не определяй за тъпи онези, които са го оценили.

# 191
  • София
  • Мнения: 1 799
Кой съм определила за тъп, че нещо не разбирам?? Определих конкретния израз за тъп, а не ползващите го. Моля да не ми се слагат думи в клавиатурата, които нито съм казвала, нито съм мислила.
И да, не е нужно да се бие тъпан, когато човек е щастлив. И да, не е нужно да доказва каквото и да било. Което обаче не означава, че щастието обича тишината. Каза кой?

# 192
  • Мнения: 6 889
Идва от Талмуд /древноеврейските книги/
Цялото е "С каквото се похвалиш, без това ще останеш. Щастието обича тишината". Смисълът е да не се хвалим пред хората, защото не знаеш кой ти мисли доброто и кой завижда. А енергията е много силно нещо. Както тази, която ти изпращаш, така и тази, която получаваш.

# 193
  • София
  • Мнения: 35 332
В този форум освен, че не знаят значението на два вагона фразеологизми, сентенции и поговорки, ама питат и кой каза?!
Изумявам се, честно. Тоз богат и пищен език…

# 194
  • София
  • Мнения: 1 799
Не го приемай толкова буквално и няма да се изумяваш. Това, че някой го е казал, не го прави автоматично общовалидна сентенция. Достатъчно тези има за хормоните на щастието, за това, че колкото повече щастие и радост излъчваш и споделяш, толкова повече положителна енергия привличаш.

Общи условия

Активация на акаунт