Клуб на храбрата шивачка - 24 тема

  • 20 184
  • 467
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 929
И да докладвам, и да не докладвам, все тая.  Явно не става шевен техник от мен Simple Smile. След едночасова борба в 12 рунда, Минервата победи по точки Simple Smile. Не успях да махна задната част на пластмасата, но открих едно капаче, чието винтче беше маскирано с лепенка. Стигнах до околограйферните предавки и зъбния сектор, които омазах яко. Свалих врътката на програматора и вкарах в употреба една спринцовка с дъъълго маркуче, поливайки каквото мога да докача. Утре ще сложа малко технически вазелин на зъбчатките и приключвам сагата с мазането. Колкото изкара, толкова. Може пък междувременно да попадна на някаква сервизна документация, която да помогне.

# 76
  • Мнения: 1 879
Предполагам си развил всички винтове на дъното на машината? Така имаш достъп до всички оси за движението на грайфера и зъбите. Но не каза махна ли капачето над иглата? Там поне ще смажеш иглодържачът. Като вдигнеш дръжката за пренасяне, под нея също има болтове. Разви ли ги и тях? Не, не е възможно да не можеш да я отвориш.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 929
Здравейте, ще задам един леко тъп въпрос - вече три пъти ми къса горен конец на Минервата, защото по незнайна причина спира развиването на конеца от макарата.Макарата е от Аксиома, поставена в нормалното гнездо под дръжката, поставена е "гъбата", тоест големия ограничител. Макарата е в хоризонтално положение. Единствената видима причина/промяна е, че макарата вече е останала на половината. Решението на въпроса е намерено веднага, но се чудя дали и някой друг е имал подобни случки при работа с "изтънели" макари!?

# 78
  • София
  • Мнения: 2 929
За пролетно-летния сезон, както и за предстоящите абитуриентски балове Joy

https://dox.abv.bg/download?id=66b15094dc#

# 79
  • София
  • Мнения: 2 929
И един от извънредните броеве за месец март :

https://dox.abv.bg/download?id=7a542de006#

# 80
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 289
Жив да си, Мунчо.
Точно от моделче за панталон, блузаа и рокля имах нужда. Ще разгледам списанието довечера, че сега съм е движение, но се надявам наистина да са базови. За базова шивачка - т.е. такава, дето кара на око име се тормози много с точност и прекалено усърдие

# 81
  • Варна
  • Мнения: 2 776
Хора, срещали ли сте подробно видео за стесняване на дънки? От талията до чатала ми трябва, моделът позовлява крачолите да си ги оставя широки.

# 82
# 83
  • Варна
  • Мнения: 2 776
Благодаря, Електричарю. Третият начин ми се струва най-добър в моя случай.

# 84
  • София
  • Мнения: 4 549
Аз бих разпорила задния среден шев до чатала, ще срежа колана точно под гайката и ще стеснявам.  Плюсове: постига се плавно стесняване по цялата дължина на шева, срезът на колана се скрива под гайката и удебеляването там е минималното възможно. Минуси: новият шев може да събере твърде много джобовете, но това зависи от модела, новият шев няма да изглежда "протрит", ако старият е бил изкуствено избелен.


Всичко, което показват на клипчетата, изисква в пъти повече работа. Това с клиновиднито стесняване на ръка само в областта на колана е пълна дивотия. Освен че става груба буца от набрания колан, надолу по шева няма плавно стесняване и остава набран и издут плат точно под колана. Мястото ще трябва да се крие под блуза и може пак да личи.
Вариантът със свивките под джобовете е добър, само ако платката не е прикачена с френски шев. Иначе пак става грубо.

Благодаря, Електричарю. Третият начин ми се струва най-добър в моя случай.
Този начин е добър, но провери дали няма да се стеснят твърде много джобовете. Бих разкачила колана изцяло отзад между страничните шевове и да го срежа в средата, а не при страничните шевове. Така се шие само една гайка върху удебеленото място на съшиването на колана. На клипчето мацката въобще не върна страничните гайки.

Последна редакция: пт, 10 мар 2023, 09:26 от mlv

# 85
  • Мнения: 1 879
Предполагам всички правите подгъв с маншет на панталон по този начин, за толкова време?: https://www.youtube.com/watch?v=Hz_W9lGHNmI
Естествено, че е само за „Мерси“ или „Много мерси“.

# 86
  • Мнения: 5 551
Много обичам да гледам как някой професионалист си изпипва работата. Не съм шила маншет и едва ли ще шия някога, но точно така бих искала да го направя и аз, да си знаеш Grinning
Сещам се като попаднах на клипчета за ръчно шиене на илици, с едни завъртяни бродерии по ръба. Гледах ги като хипнотизирана, чак ми се прииска и аз да избродирам илик Blush

# 87
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 289
никога не съм обръщала кой знае колко внимание на подгъването на панталоните.
 всички са ми дълги, режа колкото трябва да е и правя подгъва горе долу приличен, но този човек...
чак сега си дадох сметка, че официалните мъжки панталони трябва да са леко по-къси отпред за да не правят гънка и леко по-дълги отзад, за да покриват до средата на тока.
майстор!

# 88
  • София
  • Мнения: 2 929
Още малко пролетни новости - https://dox.abv.bg/download?id=abaff7ac6d#

# 89
  • Варна
  • Мнения: 2 776
Както казва народът, Господ здраве да ти дава, Мунчо.

Общи условия

Активация на акаунт