(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 52)

  • 32 463
  • 801
  •   1
Отговори
# 750
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Някой да е сял от  патладжан Тсаконики на Опал Зи
https://skladalbena.com/product/%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%BB%D0%B0%D … 0%B8%D0%BA%D0%B8/
За три седмици у дома на топло и светло нищо не е поникнало ..



Дай им още няколко дни. Моят патладжан е друг сорт и на Флориан, доколкото помня, но поникна на 4-тата седмица на светло и топло.

# 751
  • Мнения: 1 916
Някой да е сял от  патладжан Тсаконики на Опал Зи
https://skladalbena.com/product/%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%BB%D0%B0%D … 0%B8%D0%BA%D0%B8/
За три седмици у дома на топло и светло нищо не е поникнало ..



Миналата година имахме обаче беше кръгъл . Хич не е хубав . Друго си е лилавия . Различен вкус .

# 752
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Някой да е сял от  патладжан Тсаконики на Опал Зи
https://skladalbena.com/product/%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%BB%D0%B0%D … 0%B8%D0%BA%D0%B8/
За три седмици у дома на топло и светло нищо не е поникнало ..
Посях го на 5.03

# 753
  • София
  • Мнения: 1 398
Аз имах м.г, от разсадите, подарени ми от Aila и много ми харесаха. Т.е и преди съм ги купувала и ми харесват повече от черния, заради много по-малкото количество соланин, което съдържат, няма го горчивия вкус.
Тази година съм насяла два сорта, един зелен и един розов. Изникнаха много бавно, още не са се закрепили, слабички, тепърва започват да се показват същински листа. Ако не станат, ще си купя разсад.

# 754
  • София
  • Мнения: 6 010
За първи път садя копър и ме изненада какво покълна, на няма 2 седмици е

# 755
  • Мнения: 1 085
А на 17 градуса дали имам шанс да ми стане разсада домати... Или ще им е мн студено?

Ще станат, може би по-бавно.То и в къщи през деня температурата е 18 градуса. Поне да са на светло и да ги грее слънце.
Аз имам всичко на всичко 3 сорта домати. Биволско сърце, домашен розов и един мой патент. Да се разбира отгледан в Нидерландия български домашен розов, който омесих с розова магия и сега не зная точно какво чудо е.


Иначе на мен първата ми реколта за годината е пресен лук и чесън от градината.
Скрит текст:

За марулите ще почакам.
Скрит текст:

Снощи тук беше -2. Писна ми, искам топло.

За по-добро настроение завършвам цветно със зюмбюли и новото си попълнение - магнолия Heart Eyes
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 28 мар 2023, 14:31 от ~Биб~

# 756
  • София
  • Мнения: 44 120
Хъм гледах някакъв клип, в който казаха на тъмно докато не се покаже зелената чадт и после на слънце.

# 757
  • Мнения: 7 856
Хъм гледах някакъв клип, в който казаха на тъмно докато не се покаже зелената чадт и после на слънце.
Интересно защо тогава моят разсад си никне години на светло без проблеми. Да не говорим, че вътре в сестрата си е тъмно. Но има дребни семена на растения, които се сеят на повърхността и никнат само на светло!

# 758
  • София
  • Мнения: 44 120
😂 😂 😂 Ааа не знам, аз нищо не знам, реших, че щом така е рекъл във видеото човека, така трябва... Ако до края на седмицата няма зелено връхче може на светло да ги преместя 🤣😅
https://youtu.be/gytHunWwNvU ето... Тъмно и топло рече🙈

# 759
  • Мнения: 4 212
Миналата година аз сях Тсаконики на Опал Зи с изтекъл срок на годност преди 3-4 години може и повече да беше не помня. Всичко поникна, но пак беше поразен от сеч и всичко беше унищожено.Останаха няколко корена, обаче не родиха шарените патладжанчета отговарящи на сорта.
А зеления патладжан на какво има вкус и той е от атрактивните видове. Такива нямам спомен дори да съм виждала да продават в магазините.
Какво ви е мнението за дините с жълта сърцевина ? Сладки ли са, вкусни ли са някой опитвал ли е ?

# 760
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз съм пробвала жълта диня и честно казано не ми хареса. Просто не е типичния вкус на диня, не че е лошо.

# 761
  • Мнения: 661
Пристигнаха част от семената. Поръчала съм още 5-6 неща.
Чакам бебето да заспи и ги почвам. Ще снимам разбира се. Приемам всякакви съвети и критики.

# 762
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Утре пристигат семената. Ще се прави разсад.
Сега чета за растения компаньони. Някой от вас спазват ли тези правила?
Например да садят домати с фасул, босилек и целина, моркови с лук, и т.н.?
Днес поръчах  Нимазал и Фитосев. да има Joy
От толкова четене ми е каша в главата.
Аз съм сяла нисък зелен боб  в редичка пред реда с домати. Бобът се сее по-късно, така че редовете на доматите са ясни. Идеята ми е била, че ще мина с едно поливане , и че бобът подхранва с азот доматите. Може да не се изразих правилно. Ако нямаше полза, със сигурност нямаше и вреда. Само дето се разправяхме непрекъснато с ММ, защото според него  доматите  страдат. Садила съм и вместо боб- тагетес, заради едната красота. На мен ми харесваше. Според знаещите- има полза, но и заради едната красота, пак си стува.

# 763
  • Мнения: 447
Morkovelka, помня от детството си каква емоция беше, когато разрежем диня и се окажеше жълта. На напълно случаен признак се раждаха в бостаните и бяха вкусни и ароматни. Не знам сега какви сортове са селектирали, нямам опит със семена от последните години.

# 764
  • Мнения: 1 205
Аз много пъти съм писала, че съм садила нисък боб между доматите. Сея боба с разсаждането на домата. ММ все питаше тогава, с какво торим домата,  да торим и другите зеленчуци със същото, защото са много хубави. Миналата година имах ред домати, ред тагетис, ред домати, ред космос. Полза не видях, но беше красиво, поне в началото, след това не съм ходила.

Общи условия

Активация на акаунт