(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 52)

  • 32 460
  • 801
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 1 205
Stryper, това е невен според мен.

# 781
  • Перник
  • Мнения: 4 863
😂 😂 😂 Тъкмо си търся семена за невен, ти го буреняса.

Мисля, че със Stryper може да се договорите директно за разсад, но после да не кажеш, че не съм те предупредила Grinning

# 782
  • София
  • Мнения: 44 120
Само ако е от медицинския, да пази доматите и да става за чай🤣🤭

# 783
  • Мнения: 6 717
Аз миналата година сях от медицинския около домати, пипер (бях си направила разсад). Като развалихме градината ММ фрезова, сях леща. Сега нито невен виждам, нито тагетис самонасяти.
Тази година пак сях невен (не пише да е медицински, но е с кауза), добре се развива. Трябва пак да сея и от медицинския. А тагетиса е тотал щета. Купих ново пакетче семена, крайно време да ги засея.
Имам реколта от 2кг спанак. 😂Беше сухо есента, сръсих  го с вода няколко пъти. Бива. Има и лапад, и коприва, зелениите са осигурени.
Баклата никне.
Чесънът се оклюмал. Не знам ще го бъде ли.
Засях ивайловска капия, сиврия и "златен медал", сладки рибки, люти рибки (всичко това в понеделник).
Разсада домати расте.
Днес в града валя сняг на два пъти, вчера имаше ураганен вятър, природа. 😊

# 784
  • Мнения: 1 916
Момичетааа вие с колко горе долу покривате семенцата с пръст било то на зеленчуци, цветя и др.

# 785
  • София
  • Мнения: 44 120
Fortuna правиш ли разсад за невена или директно семента в почвата?

# 786
  • Мнения: 3 877
Аз не правя разсад на невена, ръснах в двора на няколко места и ги белязах с по една сопа, да не се уливам с копането. Цяла зима расте и цъфти при нас, беше се разсял из ягодите, та там го поизсякох

# 787
  • София, Студентски град
  • Мнения: 100
Туйто! 4-те корена домати в градинката загинаха от снощния студ.

# 788
  • Мнения: 7 856
Туйто! 4-те корена домати в градинката загинаха от снощния студ.
Кофти, но какво правят домати в градината през март (предполагам, че не са били добре опаковани)?
Може да има глобално затопляне, но при нас то се изразява с резки понижения на температурата през март и април, а и пролетта в последните години закъснява.

# 789
  • Мнения: 4 156
Ако растението прилича на невен, може да е той. Засадих невен и тагетис.
Ето снимка на доматите. Листата им започват да се завиват надолу.


Вчера попаднах на един клип в youtube на жена, която показа разсада си. Имаше хиляди растения, а аз ще съм безкрайно щастлива ако успея да отгледам 100-на корена. Ние имаме празно място, но е много студено и пълно с голи охлюви. Затова планираме да направим още високи лехи.

Последна редакция: ср, 29 мар 2023, 20:57 от Stryper

# 790
  • София, Студентски град
  • Мнения: 100
Туйто! 4-те корена домати в градинката загинаха от снощния студ.
Кофти, но какво правят домати в градината през март (предполагам, че не са били добре опаковани)?
Може да има глобално затопляне, но при нас то се изразява с резки понижения на температурата през март и април, а и пролетта в последните години закъснява.

Просто имах повече корени и реших да проверя как ще им се отрази студът, ако са под два слоя агрил и найлон. Око да види, ръка да пипне.

# 791
  • Мнения: 7 856
А къде е градината? В топлата част на България би трябвало да оцелеят с тази защита.

# 792
  • Мнения: 1 205
Според съседите, нашите са оцелели. Имат двоен агрил и тунелче. Това в топлата България.Bowtie Ако успея да прескоча в петък ще видя, ако не следващата седмица, живот и здраве.

# 793
  • София
  • Мнения: 1 398
Аз пък за пръв път днес от вас научавам, че има медицински невен 🤔

За поредна година май от показаните разсади Aila е шампион! Aila, ако си пикирала 180 корена, струва ми се имаш непикирани още над 200-250!
Доматите на Styper също изглеждат много добре!

Взех, че преброих и моите, ами до момента 120. Вчера сложих един пакет Алено сърце на ИЗК Марица, десетина семенца, днес допълних таблата със Сан Марцано още 25 корема, другите май ще ги оставя в трелката.
Черитата ми са само един сорт, нещо не се организирах да си купя още. Общо ще станат седем сорта. Ако ги насадя повечето,че съм обещала да дам на една комшийка, ще ги докарам около 200 корена! Ще развързвам търговия на работното място!
Скрит текст:



Пикирах и пипера от Тревясалата ферма, а ивайловската капия следващите дни. Тя изникна поне десет дни след другия, но всичката.
Скрит текст:

 Най-бавно изниква бял пипер Хало.
Патладжана е хилав и издължен, ще го изчакам още няколко дни.
Скрит текст:
От подправките ми, босилекът е добре, а риган изникна тук-там, много миниатюрни растенийца. Градинска чубрица,  розмарин и пащърнак - нула.

Бататите ги закъснях, но май наваксаха. Вече имам 6-7 филиза с покарали коренчета, ще има още.
Скрит текст:

С цветята съм много назад, но все още предстои голямото разкопаване за канали. Насях кичест тагетес и поникна частично, някъде към 10-я ден. Останалите семена накиснах във вода и ги забравих за четири дни. Посях ги и изникнаха за два дни, всички.
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 29 мар 2023, 21:52 от sofyia

# 794
  • Мнения: 7 856
Как е смята градинската чубрица? Тя май е от семената, които никнат само на светло и не трябва да се покриват.

Общи условия

Активация на акаунт