Йога за напреднали, ентусиасти и начинаещи - 3

  • 27 214
  • 430
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 32 250
Херзи, нямам килим. Имам под и не ми е удобно на пода.
От Джъмбо е до късмет. Моята е на много години и оттам. Удобна е, няма плъзгане.
Майка ми има също от Джъмбо. Ама и се падна ужасна постелка.Първо не желае да седи на пода и се сгъва сама.
Като успея да я застопоря, пък на тибетците сутрин е мъка и на едното упражнение се хлъзгам и е супер неудобно.
Та си ми трябва постелка.
Освен да питам в Декатлона дали ако я взема и не ми хареса мога да я върна разопакована.

# 76
  • Мнения: 7 771
че къде съм казала килим… 😛
на плочките по чорапи
моята вкъщи е от магазин ‘стената’ и е дебела, но пак ти казвам - постелка само за лежане, без постелка масажираш важни точки в ходило и коляно
лично мнение, все пак важното е ти да си добре

# 77
  • Мнения: X
Те тези дебелите постелки не са за йога. За йога са едни около 5мм, колкото да предоставят стабилност и да няма пързалящи се чорапи или потни ръце. Аз преди 2 години се бях разровила по темата, и търсих постелка с PU покритие, за да не се хлъзга. Намерих такава в емаг, но си беше инвестиция към 80лв. Пак по-евтино от модерните мандука. А тогава в декатлон имаше само дебели и стереопорени. Сега не знам къде какво има.

# 78
  • Мнения: 32 250
Тази е 4мм и уж не се хлъзка. Имаше и коментар.
Ще ходя да видя.
Като купувах кростренажора я разгледах набързо, не беше дунапрен, изглеждаше уж добре.
Ама всички са завити, няма как да я пробваш на място.
Имам път след седмица към центъра и там ще видя и ще питам може ли да се върнат парите ако не се кълча добре.
Не ми се дават много пари за постелка.
То имат и някакви малко по-скъпи. Ще го мисля.

# 79
  • Мнения: X
Ами питай ги от какво им е направено покритието. Повечето нехлъзгави бяха май някакви пластмаси, аз затова предпочетох полиуретан. То седи като кожичка слой върху омекотяващия материал

# 80
  • Мнения: 32 250
Херзи, не мога на плочки. Плочки имам в коридора, аз правя в стаята на топло.
И ще се претрепя. Също така коленета си ги пазя, не ги мъча.
Щом можеш на плочки ок, аз на постелка си правя всичко.
Спринг, ще питам.
Ако ми кажат, че връщат пари, ще рискувам и ще взема.

# 81
  • Мнения: 7 771
не търся нехлъздаща се, за много от позите постигаш просперитет като леко плъзгаш и напъваш няколко см
всичките воини са точно такива
можеш толкова, после пробваш още малко и тн
аз затова и не правя йога боса, защото ми идва контра, хързулкам се по паркета и плочките и в зала с инструктор пак така

Последна редакция: нд, 09 апр 2023, 00:51 от Herzen

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 2 100
И аз не държа не нехлъгането. Имам 3 постелки. Тази която най не се хлъзга при куче, гледащо надолу е най- обикновената и евтина, даже не помтя откъде я бях взела. Другите са по-дебелички и хлъзгави, но ме устройват идеално. Едната е двулицева/двуцветна от Спортдепо, другата жт Декатлон, за около 15лв. Вършат ми страхотна работа - за шпагати или за пози, включващи колена, например камила.

# 83
  • Мнения: X
Ами да, зависи от предпочитанията и от вида практика, на мен също ми е трудно, ако се пързалям, понеже ръцете ми много се потят, особено на мост

# 84
  • Мнения: 7 771
е, на мост често падам, не е ок да е на твърдо
шпагат не мога, ама как го правите на постелка… то шпагата си е хлъзгане, леко пружинираш и така до пълен успех

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 2 100
Ами за шпагата - на мен ми е удобно предния крак да се хлъзга, а задния да е на меко (коляното). Ако ми е тънка постелката/килима, ползвам възглавница или сгънато одеало. Просто не мога на твърдо. Гледала съм демонстрации на йога съчетания на ламинат, ами не знам как успяват. На ме и за стойка на глава и на лакти и на колене, все ми трябва меко.

# 86
  • Мнения: 32 250
sunny-n, значи тази от декатлона не е хлъзгаща от 15 лв. Супер, ще пробвам.

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 2 100
Напротив, декатлонската ми е хлъзгава, но сега не я намирам в сайта да ти я покажа.

# 88
  • Мнения: 482
Не знам за “великата” Мандука, обаче впечатленията ми и от моята, и от тази на ММ е, че се хлъзгат. Не много, но все пак достатъчно. На тази марка харесвам това, че са тежки и плътни и по-скоро не ми се разхождат по пода.

Скрит текст:
И изключително красивия цвят, който си намерих тогава Sweat Smile Наживо е страхотно ярко жълто с наситени сини ириси по картината на Ван Гог - мда, не е много “йогийско”, но обожавам я Blush



Но старата ми Gaiam реално е уникално “лепкава”- нямаше мърдане. Никога не съм усетила нестабилност с нея. Смених я само, защото от почистването и разнасянето (и годинките й) вече горния слой беше тръгнал да се поизтърква в точките, където има най-голям контакт с ръцете и краката. Не бях сигурна каква част от тези разлагащи се частички оставаха по ръцете ми например. Сега продължавам да я разнасям като пътувам, защото тя пък е и лека. Неудобството й: пързаля се самата постелка по пода в някои преходи и определени пози, понеже точно не е тежка като Мандуката. Но веднъж в поза - тялото е стабилно. Докато с Мандуката ръцете и краката все се приплъзват.

Като търсих с какво да сменя Гайам, четох ревюта за декатлонските, обаче тези, които се препоръчваха като “лепкави” на мен лично не ми допаднаха на допир и усещане в магазина, а тези, които харесах се хлъзгали. Съвета ми е, ако имате възможност за декатлонските да тествате в магазина - на някои места има мостри, а другите поне може да ги пипнете като материал.

# 89
  • Мнения: 18 585
Тази е 4мм и уж не се хлъзка. Имаше и коментар.
Ще ходя да видя.
Като купувах кростренажора я разгледах набързо, не беше дунапрен, изглеждаше уж добре.
Ама всички са завити, няма как да я пробваш на място.
Имам път след седмица към центъра и там ще видя и ще питам може ли да се върнат парите ако не се кълча добре.
Не ми се дават много пари за постелка.
То имат и някакви малко по-скъпи. Ще го мисля.

Моята е тази:
https://www.emag.bg/postelka-za-joga-maxima-182h61h0-6-sm-lilav- … earch-Action=view

Емаг, около 35 лв, аз я показвах в предишната тема.
Вече 2месеца  съм с нея и съм много доволна. Всеки ден я ползвам.
Аз не мога без постелка.
Правя и на килим, но заради колената си най-вече е постелката, защото винаги ме болят, дори и на килим ако съм без постелка.
Плочки и с чорап - не си го представям, но ето, че всеки има свои начини.
На паркет и ламинат също e абсурд за мен ако има пози, в които съм на колене.
Особено откакто преди време имах проблем с едното коляно.
И в зала като съм с чорапи не ми е ок, не дъм така стабилна. Затова винаги на босо.
Много ми е твърдо на ламинат и на паркет.

Да кажа, че си направих домашен р-р за почистване на постелката - етерично масло от лавандула, ябълков оцет, вода и малко розова вода. И много добре почиства с микрофибърна кърпа. И бързо изсъхва и после мирише леко на лавандула, много приятно.
От толкова чудене с какво да я почистя и четене, накрая сама си го измислих и си го направих.

Последна редакция: нд, 09 апр 2023, 08:41 от Caroline_Bingley

Общи условия

Активация на акаунт