КРУИЗИ /Тема 17/

  • 51 136
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 4 708
Няма смисъл от екскурзии в тези градове (и по принцип рядко са “must”).
Само имайте предвид, че от  Чивитавекия до Рим са 80 км. и си е час и малко пътя, преценете, дали ще ви стигне времето.

# 31
  • Мнения: 271
В Европа няма нужда от корабни екскурзии. В Генуа например взехме такси до Портофино и обратно. Цената излезе доста по-евтина от предлаганата екскурзия, която включваше дори смяна на автобуса, така че и беше по-удобно, не губихме време в събиране на групата и т.н. Таксиметровият шофьор разказваше 100 пъти по-увлекателно от екскурзовод, описа ни разни интересни и смешни случки с известни личности там, обясняваше ни забележителностите по пътя, изчака ни в Портофино да се разходим повече от час, после ни остави в Генуа като ни ориентира какво най-важно да видим на връщане към кораба.

# 32
  • Русе
  • Мнения: 687
Имам въпрос - от пистанище Ла специя/ гледам като ориентир корабните екскурзии / - няма предложения за Чинку тере.
Предлагат Пиза и Флоренция. Вече сме били във Флоренция и се колебаем за къде да се самоорганизираме?

# 33
  • Мнения: 642
Имам въпрос - от пистанище Ла специя/ гледам като ориентир корабните екскурзии / - няма предложения за Чинку тере.
Предлагат Пиза и Флоренция. Вече сме били във Флоренция и се колебаем за къде да се самоорганизираме?

Задължително Чинкуе тере - от гарата в Ла Специя има влак до селцата, просто трябва да прецените колко време ще имате и дали ще слезете във всички или само в някои. За Корнилия се хваща автобусче от гарата до селцето, защото е на хълм. Би трябвало да има актуални разписания в интернет за влака и автобуса, както и цени. Друг вариант е с автобус от Ла Специя в обратна посока към Леричи, оттам лодка до Портовенере и пак автобус до Ла  Специя, тези градчета са също много красиви.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 274
За Чинкуе Тере времето е малко, според мен!
Леричи и Портовенере с автобус - спирката е близо до порта - супер разходка!
Самата крайбрежна алея на ла Специя е много приятна за разходка!

# 35
  • Русе
  • Мнения: 687
Благодаря за съветите. Престоя ни в Ла Специя е 07:00-17:30.
Видях разписанието на влаковете. До 17,03 се води зимно и са по-малко на брой. Може да посетим само 2 или 3 селца. Поне на снимки изглеждат невероятно красиви.

# 36
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 869
Запис в новата тема ,чака ни круиз по западно Средиземноморие .Новите пристанища са ни Валесия и Ибиса.Някой да сподели за Ибиса какво си заслужава без корабни екскурзии?

# 37
  • Мнения: 737
Здравейте, гледам за круиз в Индийския Океан. Тръгване Малдиви после Сейшели, Мадагаскар и Мавриций. Не можах да открия освен AIDA кораб.
14 Nacht AIDA Mauritius, Seychellen & Madagaskar 2, 2023/2024

Мисля, че тези всички точки никой не е ходил.
Този круиз го следя от преди Ковида, тъкмо щях да запазвам и отмениха всичко. Тогава беше по 700-800 евро на човек. Чак не ми се отваря сега да видя колко струва , но е в wishlist-a ми!

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Благодаря за съветите. Престоя ни в Ла Специя е 07:00-17:30.
Видях разписанието на влаковете. До 17,03 се води зимно и са по-малко на брой. Може да посетим само 2 или 3 селца. Поне на снимки изглеждат невероятно красиви.


Ние посетихме всички селца при същия престой на Ла специа. Нещо повече, ходехме пеш между две от тях. Но беше сезон и имаше влакчета. Така или иначе, ще успеете поне 3 да видите, а може и всички, ако се измъкнете рано от кораба.

# 39
  • Русе
  • Мнения: 687
Мисля, чи питах в предишната тема, но никой не се включи с отговор.
Въпроса е - каква температура да очаквам в самия кораб през март. Дали ще става за къс ръкав или да заложим на дълги?
На предишни круизи сме били лятото и беше дори студено от климатиците?
Допълвам въпроса си относно облеклото - гледах доста клипчета и ми се стори, че не виждам официално облечени хора почти никъде. Какъв е дрес кода за ресторанта и по-специалните вечеря- например капитанската?
P.S За Белисима питам, ако има значение.

Последна редакция: сб, 18 фев 2023, 23:26 от BOSS SAMORAI

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 4 708
Температура на кораба е еднаква - студена за моите стандарти. Без дълги ръкави не ходя на закрито.
За дрес кода по- скоро не мога да бъда полезна, избягваме официалната част.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте, гледам за круиз в Индийския Океан. Тръгване Малдиви после Сейшели, Мадагаскар и Мавриций. Не можах да открия освен AIDA кораб.
14 Nacht AIDA Mauritius, Seychellen & Madagaskar 2, 2023/2024

Мисля, че тези всички точки никой не е ходил.


А защо мислите, че никой не е правил такъв круиз или подобен, имам дори два такива и няколко други в района.
Пазя си всички круизи и маршрути, въпреки че вече ги забравям, но ако трябва ги намирам.
Ето го последния с Costa Mediterranea преди 3 години, но с тръгване от Мавриций/имаше качване и от Малдивите, но беше много по-скъп, правя ги отделно/.

Mauritius Hotel Stay - 3 Nights

Cruise departs from Port Louis, Mauritius
arrives at: 12 am, departs at: 9 pm

at sea
At Sea

Port Victoria, Mahe - Overnight onboard
arrives at: 8 am, departs at: 7:30 pm

at sea
At Sea

Nosy Be, Madagascar
arrives at: 9 am, departs at: 7 pm

Antsiranana, Pointe Des Galeis
arrives at: 8 am, departs at: 7 pm

at sea
At Sea

Toamasina, Madagascar
arrives at: 8 am, departs at: 7 pm

at sea
At Sea

St. Denis, Réunion - Overnight onboard
arrives at: 9 am, departs at: 6 pm

Port Louis, Mauritius - Overnight onboard
arrives at: 8 am

Този круиз е много добър в момента и цената му е намалена, ако можете да го направите. Прекрасен е за Нова година, имам подобни, може да се видим и на този:
https://www.ncl.com/fr/en/cruises/17-day-asia-from-mauritius-to- … ALCOLHKTPENPKGSIN




Мисля, чи питах в предишната тема, но никой не се включи с отговор.
Въпроса е - каква температура да очаквам в самия кораб през март. Дали ще става за къс ръкав или да заложим на дълги?
На предишни круизи сме били лятото и беше дори студено от климатиците?
Допълвам въпроса си относно облеклото - гледах доста клипчета и ми се стори, че не виждам официално облечени хора почти никъде. Какъв е дрес кода за ресторанта и по-специалните вечеря- например капитанската?
P.S За Белисима питам, ако има значение.

Температурата е ясна, може да ви е студено понякога, такива са системите, които и прочистват въздуха.
Дрес кода на различните компании не е еднакъв, но го има. Няма как да отидете на капитанска вечер без официални дрехи, самите вие няма да се чувствате комфортно сред така облечени хора. Не виждате защото вече много хора или не ползват такива дрехи, или не го спазват, просто си правят круиз.
Но има компании, на които няма да видите това!

Последна редакция: нд, 19 фев 2023, 12:45 от Bled

# 42
  • Мнения: 40
Здравейте!Спряла съм се на круиз от сайта на МСЦ, който като дати и специална  оферта го няма по нашите агенции.Въпроса ми е, как мога да букна от тяхната им страница, като иска да съм жител на Сащ?Изобщо, според вас къде е най-изгодно да се букват круизите?

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 4 708
Не можете да резервирате директно от американската версия на сайта.

# 44
  • Мнения: 40
Не можете да резервирате директно от американската версия на сайта.
А дали има друга версия на сайта, от където може да се резервира?

Общи условия

Активация на акаунт