КРУИЗИ /Тема 17/

  • 51 296
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 267
Здравейте,предстои ми първо пътуване с Коста.Имам членство естествено без точки все още.Слагам в кошницата пакет напитки.Отразява ми цена,но не ми дава отстъпка в количката.В членството пише,че имам право на до 50% от консумация на борда.Ще ми даде ли отстъпка на следваща стъпка или на борда или пък въобще няма да получа такава .
Каква цена се отразява за пакета напитки

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 6 939
Редовната 490е или 644е в зависимост от това дали е my drinks или my drinks plus

# 722
  • Мнения: 267
Редовната 490е или 644е в зависимост от това дали е my drinks или my drinks plus
Toва е цена за двама, нали. Мисля, че това е цената и на нея няма отстъпка. Аз имам членство от 5-6 години в Коста и доста точки. Бях на много високо ниво, после след Ковида смениха нивата и ми махнаха доста точки. Но пак съм на средно ниво и не съм имала отстъпка от пакета напитки, а само от цената на круиза. Единствено не се начислява такса обслужване при закупуването преди круиза. Но да кажат тези с високите нива, може би при тях има.

# 723
  • Sofia
  • Мнения: 6 939
Цената е за един човек.Т.е.за каютата е по две

# 724
  • Мнения: 267
Цената е за един човек.Т.е.за каютата е по две
О! Не, значи някъде преди плащането трябва да ви направи отстъпка 50%.
Аз толкова съм плащала за каюта - т.е. за двама при 7-дневен круиз

# 725
  • Мнения: 1 054
отстъпката до 50% на напитки за коста клуб НЕ Е ЗА ПАКЕТА, а когато си купувате напитки на борда. Относно цената на пакета-когато го купувате преди круиза е по евтин.

Последна редакция: вт, 31 окт 2023, 10:07 от domino25

# 726
  • Мнения: 1 119
Преди 3 дни пътувах до Барселона не на круиз, и идвам да кажа, че корабите още си спират на старото място.
Шофьора на таксито ни се оказа българин и се разговорихме на тема преместването на круизните кораби на друг терминал, и той честно казано много се учуди на тази информация.
Според него дори разширявали кея.

Добавям редакция с външен линк:
https://faiton.bg/barselona-s-tezhak-udar-sresthu-kruiznite-turisti/

Изглежда ще затварят кей, който е в центъра на града, и ще остане само Moll d’Adossat barcelona, но по мои спомени той и текущо е основния, който се ползва от големите компании.

Последна редакция: ср, 01 ное 2023, 11:24 от танита

# 727
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Някой с мнение относно круиз 7 гръцки острова?
Планираме за Великден .

# 728
  • София
  • Мнения: 641
Здравейте!
Организирали ли сте си круиз сами през сайта на MSC?
https://www.msccruisesusa.com/cruise-deals/drinks-wifi-included- … neraries?ships=ER
Възможно ли е да се закупи пакета направо от този сайт?

# 729
  • гр. София
  • Мнения: 4 791
Последните дни и ние у нас това се питаме..... Thinking Доколкото разбрах май може - писах си с един унгарец, който го е правил и не е имал проблеми в последствие. Но още събирам мнения....
Той сподели, че и в ирландския сайт имало много добри оферти. Там още не сме разглеждали и не мога да кажа.

# 730
  • София
  • Мнения: 641
Не разбирам ,защо трябва да има проблеми.
Влизаш, плащаш и 30 дена преди датата отварят портала и се чекираш.
За мен това е услуга за която се плаща.
Едва ли някой от круизната компания го интересува, дали си агенция или си частно лице, а не виждам и някъде да го пише, като изискване  .
Дано и други смелчаци споделят опита си!

# 731
  • Мнения: 22
Някой с мнение относно круиз 7 гръцки острова?
Планираме за Великден .

Ние ходихме тази година май месец. Беше ни първи круиз, хареса ни много и се запалихме по круизите. Октомрви бяхме на втори круиз - друга компания и дестинация. И планирам следващия да бъде през март.

За Гръцките острови - кораба е малък, но ние като не се бяхме качвали на друг ни хареса. Храната беше много хубава, имаше голям избор, персонала беше изключително любезен. За самите места, които се посещават също мога да кажа само хубави неща, ние не си взехме екскурзии и си обикаляхме сами, което за мен е по-добрия вариант и доста по бюджетен. Има много за разказване, ако искате ми пишете на лично съобщение или питайте тук какво точно ви интересува и с радост ще отговоря, може да е полезно и на някой друг.

# 732
  • гр. София
  • Мнения: 4 791
Не разбирам ,защо трябва да има проблеми.
Влизаш, плащаш и 30 дена преди датата отварят портала и се чекираш.
За мен това е услуга за която се плаща.
Едва ли някой от круизната компания го интересува, дали си агенция или си частно лице, а не виждам и някъде да го пише, като изискване  .
Дано и други смелчаци споделят опита си!
Проблема веднага се вижда като започнеш да правиш резервация - иска да си гражданин на САЩ. После нещата минават гладко, може да платиш. Въпросът е после като започне чекирането и трябва да въвеждаш лични документи, адрес и тн.

# 733
  • София
  • Мнения: 641
Не разбирам ,защо трябва да има проблеми.
Влизаш, плащаш и 30 дена преди датата отварят портала и се чекираш.
За мен това е услуга за която се плаща.
Едва ли някой от круизната компания го интересува, дали си агенция или си частно лице, а не виждам и някъде да го пише, като изискване  .
Дано и други смелчаци споделят опита си!
Проблема веднага се вижда като започнеш да правиш резервация - иска да си гражданин на САЩ. После нещата минават гладко, може да платиш. Въпросът е после като започне чекирането и трябва да въвеждаш лични документи, адрес и тн.

Когато отворят порталът и започне чекирането, веднага ти дава възможност да смениш държавата и се регистрираш по личните си документи, така както си по лична карта.

# 734
  • гр. София
  • Мнения: 4 791
Не разбирам защо тогава задавате въпроса по-горе.... По принцип няма проблем да си резервирате круиз през чужд сайт. Проблемът за мен е, че точно през американския на MSC има изискване явно поне единия от пътуващите да американски гражданин (или Пуерто Рико). На втория пътуващ Country of residence може да е всяка една държава. След което може да продължиш с резервацията, да платиш и тн. Но.....при чекирането после, ако на първия пътник искат ам. документ, адрес, телефон и няма възможност за промяна? Тогава какво правим?
Досега съм резервирала през сайта на NCL техен круиз, всичко беше ок. С MSC сме пътували  през агенция.

Общи условия

Активация на акаунт