Септември 2022 Тема 3

  • 15 624
  • 766
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 173
Случвало ми се е, според мен са колики, аз съм с близнаци, в последно време едното-момичето беше на кърма другото-момчето на ам, момчето беше първо на кърма после на ам, все си имаше много колики, пък момичето нямаше толкова, накрая като кърмех само момичето си ядях всичко, дори шоколад и боб , нямаше никакви промени при момичето, така че според мен, коликите не се влияят от храната ни, просто някой деца имат повече, други по малко.
А при момчето, все още мисля че има колики, ще станат на 6 месеца скоро, доста газове има и като пръцка плаче нощем, био гая давам още от болницата и не съм я спирала. Капки за колики също съм давама, био амика, при нас най помагаха, но не си представяй че като почнеш да даваш капки за колики и те ще минат, просто намаляват.

# 61
  • Мнения: 329
Същата работа, отдавам го на регресия в 4 ти месец 👶🤷🏼♀😅
Здравейте мами! Аз съм от Октомврийските мами (бебка е на 4м). Искам да попитам при някоя от вас дали се е случвало так— бебка е на 4 м и е само на кърма, аз хапвам  едни и същи неща като избягвам газообразуващи храни. Пробиотик давам Биогая всеки ден, ака си по 2-3 пъти на ден и вс е ок. Но от 3 дни нещо се случва, станал е много неспокойна и вечер започва едно извиване, като лъч си опъва тялото, неспокойна е, мрънка, аже видимо нещо я мъчи. Скок на растежа ли е, не знам.. вече 3 дни никакво спане вечер, направо съм парцал. При някоя от вас имало ли е такова нещо???

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Моя Оги една седмица някъде си извиваше гърба на дъга, докато яде. Не открих да има никакви проблем, освен, че ядеше по-бавно и беше досадно за мен. Expressionless Но напоследък се поспря да го прави за щастие.

Ей го, не си личи много, ама е бая извит:


Бързо търсене в Гугъл ме успокои:

Последна редакция: вт, 14 фев 2023, 13:27 от Jinx ❤

# 63
  • Мнения: 326
Здравейте по темата с педиатъра ,ние сме с ЛЛ ,който не педиатър .Но ако имам разболяване или нещо не ми харесва в преценката на ЛЛ я водя при частен педиатър ,на който вярвам много и не ме е подвеждал с другите деца или ако стане по сериозно или няма час при нея имам още 2 алтернативи ,които също са се доказали като педиатри през години поне за мен.Ако се падне събота или неделя водя д о неотложен кабинет ,колкото да преслишат и да се уверя ,че не е слязло надолу и лекарствата които давам са правилни.Така правя с по големите деца и с малката ще постъпвам така.
Относно регресия та и ние минахме през нея в 4-ти месец и сега пак ми се струва че влизаме в такава с наближаване на 5месец.
Относно захранването никога бе съм се чувствала толкова объркана ,а все пак съм захранла 2деца преди малката.Най-голямата я забраних на 4месеца и половина и сега от дистанцира на времето знам ,че не беше готова.По-малката я забраних на 6месеца и 1 седмица и сега като се замисля беше късно.Сега с най-малката мисля да е към 5 меца и половина ,нещо като златна среда ,защото още не готова .Исках да опитам ЗВБ ,но до колкото чета трябва да изчакам да навърши 6 месеца о съм много объркана.Повечето се притесняват от задавяне при този метод ,но моите притеснения са други. От факта ,че доста по бавно се замества хранене ,а не искам детото да има дефицити на витамини или да с нисък хемоглобин заради това ,както се получи при средната ми дъщеря заради късното захранване.

# 64
  • Мнения: X
Аз захраних голямата на 5 месеца и 10 дена. Няма да го нарека звб, защото не ми допада изцяло. Нещо като finger food. Давах ѝ да си яде храни на парчета с пръсти. Когато нямаше нещо подходящо - пюрета. Всичко и по всякакъв начин ядеше. Най-много обичаше и все още е броколи. На цели главички си ги тика в устата Grinning
Нещо сбъркахме със захранването, защото оттогава си получи хроничен запек и още се борим с него. Осъзнавам като голяма грешка, че не започнах да предлагам вода от ден 1 на захранването.
Сега ще започна пак от средата на март и ще предлагам вода винаги.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Kanari, само идвам да кажа, че чак сега видях, че си част от Емпрув и ЖенитеSurvivors. "Познавала съм те" косвено още преди да се срещнем в групичката. Нов човек ми беше любимия подкаст за слушане докато бях бременна, а после по време на разходките на бебето. Слушах и твоя епизод с голям интерес и дори си спомням къде бутах количката. Смела и силна жена си ти! Heart

# 66
  • София
  • Мнения: 1 714
Оо jinx, благодаря! Видях, че си ми изпратила покана и се зачудих как съм излязла-сега ни е ясно! Радвам се, че съм оставила отпечатък. Никога мяма да спра да се боря срещу насилието-от всякакво естество и за мен това е кауза, за която съм готова да дам всичко. И викаги ми е хубаво да чуя, че хората се вълнуват.
Lizi, сигурно си права, но при мен е късно май... боря се, но вече съм изморена, просто се моля да избутам и това бебе и ще видим после как ще е😃

# 67
  • Мнения: 2 173
Има ли други усетили заметресението..., ние бяхме на рехабилитация на една таванска, яко ни раздруса, пък и сме близо само на 118 км от епицентъра. Днес определено беше по силно от вчера, вчера си бях вкъщи и комшиите от горните етажи тичаха по стълбите, за да излязат от блока.

Последна редакция: вт, 14 фев 2023, 17:09 от Lizi:) :)

# 68
  • София
  • Мнения: 1 714
Аз за щастие не, защото имам фобия. Но е нормално след голямото в Турция да се донаместват пластовете и при нас (това си повтарям,за да не откача- преди имах евакуационна чанта и се наложи да сменим апартамента, в който живеехме, за да не получавам постоянни паник атаки, 2 г спах на светната лампа и терапията не ме оправи...)та дано е наместване.

# 69
  • Мнения: 2 173
Не знам какво е, но ми се разтрепераха капачките Joy
Редактирах се, епицентъра е на 118км от Видин. Доста близо, сигурно за това се усети по силно от вчера.


Аз за щастие не, защото имам фобия. Но е нормално след голямото в Турция да се донаместват пластовете и при нас (това си повтарям,за да не откача- преди имах евакуационна чанта и се наложи да сменим апартамента, в който живеехме, за да не получавам постоянни паник атаки, 2 г спах на светната лампа и терапията не ме оправи...)та дано е наместване.

# 70
  • Мнения: X
И аз като Канари бях със страхова невроза след онова голямото, забравих коя година беше. Бях на 16 етаж и направо не е за разправяне....с 2 приятелки спахме тогава в кола под моста на метрото в Дианабад. От страх да не повтори. Години наред бях ужасена и в постоянен страх.

# 71
  • Мнения: 2 109
При нас се е усетило по високите етажи. Аз пък по принцип съм много тревожна относно всякакви инциденти, но земетресенията не ме притесняват. В смисъл, това е нещо непредвидимо, което не мога да контролирам, значи няма смисъл да го мисля. Ако стане, стане.

# 72
  • Мнения: 142
И аз съм от тея с чантите… имам приготвени една с лекарства и една с документи за бързо излизане… Покрай преместването в по-голямо жилище, леко съм ги занемарила. Тия дни няма да е лошо да поподредя и с едното да ги стегна пак.
Като днес си спомням онова голямото… Каката беше още бебе, бях при майка ми в родния град. Спомням си как грабнах бебето и нея и застанахме на касата на вратата.
Казах им, че ги обичам и си мислих, че сме до там… После не смеех да се прибера вкъщи и с часове обикалях навън…
Изобщо не мога да си представя какво им е на хората в Турция и Сирия.

# 73
  • Мнения: 2 173
Кога е имало такова голямо заметресение, аз не си спомням?


И аз съм от тея с чантите… имам приготвени една с лекарства и една с документи за бързо излизане… Покрай преместването в по-голямо жилище, леко съм ги занемарила. Тия дни няма да е лошо да поподредя и с едното да ги стегна пак.
Като днес си спомням онова голямото… Каката беше още бебе, бях при майка ми в родния град. Спомням си как грабнах бебето и нея и застанахме на касата на вратата.
Казах им, че ги обичам и си мислих, че сме до там… После не смеех да се прибера вкъщи и с часове обикалях навън…
Изобщо не мога да си представя какво им е на хората в Турция и Сирия.

# 74
  • Мнения: X
През май 2012. пак беше към 3-4 през нощта като в Турция. Беше в Перник и се усети около София. За други градове ме знам.

Общи условия

Активация на акаунт