Септември 2022 Тема 3

  • 15 739
  • 766
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 315
Момичета, от няколко дни виждам, че малката постоянно си дъвче езика.  Сега се загледах и на върха на езика има 2 червени точки и чак е леко синьо в тази област Anguished
Какво да я правя? На някой случвало ли се е ? Днес бяхме сутринта на консултация и ваксини, но не го бях забелязала, за да питам...

# 76
  • Мнения: 329
Момичета, дали си струва инвестицията за триъгълник на Пиклер според вас, сега са намалени и съм в чудене 😂🧸👶

# 77
  • Мнения: X
Момичета, дали си струва инвестицията за триъгълник на Пиклер според вас, сега са намалени и съм в чудене 😂🧸👶
Чувала съм добри отзиви. Ние сме много доволни от кула монтесори. Само че не сме купували, защото цените са безумни. Мъжът ми я направи. Основната стълбичка я купихме от икеа. Супер е защото можеш да слагаш детето на кулата в кухнята и да си вършиш работа и да обясняваш това онова. Каката много се забавлява, гледа котките на перваза. Живеем в къща и има котки, които по цял ден висят на перваза. И тя им говори от прозореца, черпим ги с кашкавал, голямо забавление Grinning

# 78
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Оо jinx, благодаря! Видях, че си ми изпратила покана и се зачудих как съм излязла-сега ни е ясно! Радвам се, че съм оставила отпечатък. Никога мяма да спра да се боря срещу насилието-от всякакво естество и за мен това е кауза, за която съм готова да дам всичко. И викаги ми е хубаво да чуя, че хората се вълнуват.
Със сигурност остави у мен, после разказвах и на мъжа ми и коментирахме. Хубаво е да се дава гласност на тези неща. Едно, че някои хора въобще не осъзнават, че са в такава ситуация и че има изход, и второ - другите пък, които не са изпадали в такова положение трябва да знаят как могат да помогнат или поне да не вредят. Понякога човек може да има добри намерения, но да не осъзнава, че вреди с коментари като "Защо просто не си тръгнеш, защо търпиш?". Включително и на мен ми беше странно, нелогично, как може човек да се остави така. И чак след подкаста осъзнах колко сложна е цялата ситуация.
Искам да кажа, че успя да промениш моя мироглед и вероятно на още много хора, което е.. уау! Hug

Panda, има една готина услуга InfinityToyBox. Може да си наемеш пиклер и ако ти хареса после да си го купиш. Simple Smile Има и всякакви други играчки. Идеята е, че плащаш абонамент и ползваш играчки, които после връщаш, за да не трупаш излишни вещи вкъщи. Съответно, ако нещо ти е харесало много, можеш да си го купиш с намаление.

Flower90, аз май не бих се тревожила, ако не плаче или не стане по-сериозно. Hug Наблюдавайте как ще е още няколко дни.

И аз не помня такова силно земетресение и май по-добре. Confused Много се депресирам покрай събитията в Турция и Сирия, хора. Хем не гледаме телевизия въобще, но из фейса постоянно попаднам на снимки и разкази и направо ми се реве. Една вечер си поплаках, не издържах. Скролвам набързо, но някои изображения просто ми се запечатват за секунди. Май ще го спирам, защото и без това си имам някаква тревожност, а сега съвсем се обостря...

# 79
  • Мнения: X
Jinx, това звучи страхотно за InfinityToyBox

И аз съм много разстроена. Едно че по принцип ме е страх от земетресения. Снимки и постове дори не гледам във фейсбук. Имам само на телефона и на лаптопа отварям за малко понеже играя на една игра words with friends. И гледам някои постове от групи за родители.
Иначе чета новинарските сайтове. Даже не е четене, а гледам заглавията и ако нещо ме интересува чета. Доста си поревах тия дни. Особено вчера като прочетох за сирийското бебче, което се родило под руините и още било свързано с мама, но тя умряла. Много плаках и ми се искаше да мога да го осиновя. Като го видях в кувьозчето се сетих за моята голяма дъщеричка, която също беше в кувьо и много се разстроих.
В УНИЦЕФ видях, че събират пари за пострадалите дечица и преведох.

# 80
  • Мнения: 142
Имахме шведска стена в предишното ни жилище. Комбинация от стълба, люлка, халки, въже… Едни от най-добре похарчените ни пари.
Монтира се без пробиване. Бяхме я изплоскали в средата на хола, а срещу нея монтирахме огледало на цяла стена 2 метра на 120…
За 4 години не успяха да се пребият нито веднъж, но развиха изключителна двигателна култура и баланс.
В къщата таваните са гипс картон и нямаше как да я вземем, затова замина към бабин дом, когато дадохме апартамента под наем.
Според мен всякакви играчки и уреди за чекнене са в плюс - само да ви издържа нервната система и да не ви е мъчно за щетите после. Като гледам и тук ни чака ремонт на ремонта след 5 години.

# 81
  • Мнения: 161
Момичета, дали си струва инвестицията за триъгълник на Пиклер според вас, сега са намалени и съм в чудене 😂🧸👶
Ние имаме от баткото и сме многи доволни. Още се катери и се занимава. Сега и с бебка ще го ползваме. Другата ни топ покупка е Монтесори кула и все още ( на 3г и 4 м) се ползва постоянно. Така че поне още 3-4 години ще се ползва сякак.
Като цяло мисля че най-добрата инвестиция която сме правили са в дървени играчки- супер качествени и дори и да решите после да ги продадете пак ще се продадат за добри пари Simple Smile

Последна редакция: ср, 15 фев 2023, 21:05 от HriMi

# 82
  • Мнения: 2 200
Хвърлихте ме в размисъл " монтесори кула, триъгълник на пиклер" за пръв път чувам за такива неща... Joy Даже търсих в гугъл да видя какво е, изглежда много интересно и аз бих им направила какъв кът, но стаята им е изключително малка, ако знаете нещо подобно, което не заема много място, дайте предложение и след каква възраст е подходящо да се правят тези неща?

# 83
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Монтесори кулата е доста полезна, но според мен излишно обезопасена. Joy Ние имахме стълбичката от преди бебето, защото аз съм дребна и не стигам шкафовете в кухнята. После взехме допълнителните летвички за обезопасяване, но докато се накани таткото да ги монтира, малкия вече ползваше стълбичката без проблем. Grin Долу-горе от 1г. Не е падал никога. Така че си спестихме тази вещ. Според мен всяко столче/табуретка/стълбичка ще върши работа, ако не сте от плашливите родители, че детето им може да падне и да се пребие. Grinning

# 84
  • Мнения: X
Дам, на мен проблемът ми е, че съм от плашливите. Затова не ми се вярва да се престраша да купя триъгълник. Макар че ми се иска да се научат безопасно да се катерят насам натам. Вчера каката си спи нейната стая и гледам на камерата седнала на леглото, което е долепено до кошарата. Направо се облещих. Върнахме я в леглото и след малко гледам с кълбо през глава пак се преметна на леглото....
Е направо се побърках. Сега се чудим какво да правим. След 2 месеца става на 2г. Дали да махнем няколко летви от решетката да си излиза сама или да сложим преграда на голямото легло, та като се прехвърли на него да не пада? Вие как сте постъпвали като станат големи за кошара?

# 85
  • Мнения: 161
Здравейте мами! Някоя от вас да е навита за разходки- Студентски, Зоологическа, НСА?

# 86
  • Мнения: X
Здравейте мами! Някоя от вас да е навита за разходки- Студентски, Зоологическа, НСА?
Аз съм много далече, иначе с удоволствие. Миналата година правихме ремонт вкъщи и живяхме за няколко дена при свекърите. Тогава се разхождах с голямата дъщеря до НСА, но сега няма как понеже не шофирам и ми идва супер далече.
Ще ти пиша ако някой ден ходим натам с колата.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Alegra, в какъв смисъл да пада от голямото легло? Колко е високо то, не може ли да слиза от него?

Аз въобще не съм плашлива. Като проходи го оставях да пада без да предлагам никаква помощ. Poker face или даже му плясках като падне и се изправи. Естествено, ако го заболи  винаги съм го утешавала в последствие, но това се случваше много рядко. Не знам защо са такива гумени бебетата, но наистина  рядко има реален проблем. Съответно много бързо разви чувство за самосъхранение. На 1г2м вече се предпазваше с ръце като пада и избягваше трудните места. Много скоро дори не се притеснявах да го оставям на стълбището във входа. Той просто стоеше и не помръдваше. Знаеше си, че ако падне ще се пребие. Grinning Не съм се втурвала да го спасявам почти никога. Сега на 2г има много добра преценка за възможностите си и не се е опитвал да катери кошарата, но ние нямаме легло в близост и ако се покатери, знае че ще се плоькне на ламината. Grinning Иначе страшно много обича да се чекне и измисля всякакви глупости.

Аз общо взето го оставях да си пати от много неща. Пусках го да лази по площадки, трънаци, да се бучи, дере, да пипа горещо и ледено. И като знае, че мама няма да скочи да го спасява някакси бързи се научи да се пази много успешно сам.
Веднъж ми стана много смешно как едни гости се стреснаха, че настъпва малки части лего и щял да си набучи краката. Помислих, че се шегуват и се измсях, пък то било наистина и се получи неловко. Joy На него хич не му пукаше, не знам защо хората така скачат от най-малкото нещо.
Единствено от колите по пътя го пазя като орел. Heart

# 88
  • Мнения: X
Ами нормално човешко легло, долепено до кошарата ѝ. Ами слиза си нормално, ама аз съм луда и тревожна Grinning представям си как пада и си чупи главата и някакви такива ужасии Sad
Не знам дали няма без да иска от невнимание да падне от леглото. Не ме притеснява да се удари или ожули, но си представям някакви по-страшни истории.

# 89
  • Мнения: 2 109
Замислям се и аз за триъгълника, но и тяхната стая е малка. Иначе Филип си ползва стол, да се катери.
И аз не съм от плашливите, но той пък не е от тези, дето като се ударят и не повтарят. Но пък е супер щурав и то бързо се претръпва. Имаше един период, в който си разбиваше устата всяка седмица. Между 2 и 3 мисля, че нямаше момент да няма някоя синина. 🤷♀ И сега се удря постоянно, пада и Т.н. То не знам как може да се опази, или е кротко, или не се спира и логично често се удря.
Иначе на година и половина махнахме решетката, на 2 вече спеше в неговото легло. Има преграда, но пак пада понякога. Някой път даже не реве, просто се качва обратно.

Общи условия

Активация на акаунт