Термин март 2023 тема номер 8

  • 28 638
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 334
Здравейте, момичета. Виждам, че Танюша и Цветито не са спали добре и усещат дискомфорт - и аз съм така. Чувствам се уморена, всичко ме боли. Имам и някакво главоболие. Явно е нормално с напредване на бременността. Мисля през деня да дремна, за да наваксам.

Танюша, хубаво е, че бебето е обърнато надолу, ако искаш да раждаш нормално. А усещаш ли хълцане?

Цвети, хубаво е да стягаш малко по малко багаж, за да не ти дойде нагорно, когато моментът настъпи. И аз вече подготвих бельо, нощница и сутиен за кърмене за болницата. Чехли и четка за зъби ще добавя в последния момент.

MonikaD, добре си обобщила важното за кърменето. Тези съвети ги има и в популярната книга на Хедра за кърменето. Не било нужно да се подготвят зърната. Аз засега не мисля да купувам силиконови протектори.

funn, и аз имам някакви корички по гърдите, ще последвам съвета ти за мазане. Какви бяха коричките като цвят? Иначе не виждам да тече коластра, някои имат към 8-9 месец.

march23, нормално е да се изморяваш след миене на чинии, от тежестта натоварваш и гръбначния стълб. Имате ли миялна? Ще ви е от полза. Ние имаме от тези малките тип кубче, стои на плота. Поне малко ме облекчава.
Понякога да ,вечерно време си прихълцва 😁😁 ама бута с тая глава на бургия 🤣🤣

# 76
  • Мнения: 224
Здравейте, момичета. Виждам, че Танюша и Цветито не са спали добре и усещат дискомфорт - и аз съм така. Чувствам се уморена, всичко ме боли. Имам и някакво главоболие. Явно е нормално с напредване на бременността. Мисля през деня да дремна, за да наваксам.

Танюша, хубаво е, че бебето е обърнато надолу, ако искаш да раждаш нормално. А усещаш ли хълцане?

Цвети, хубаво е да стягаш малко по малко багаж, за да не ти дойде нагорно, когато моментът настъпи. И аз вече подготвих бельо, нощница и сутиен за кърмене за болницата. Чехли и четка за зъби ще добавя в последния момент.

MonikaD, добре си обобщила важното за кърменето. Тези съвети ги има и в популярната книга на Хедра за кърменето. Не било нужно да се подготвят зърната. Аз засега не мисля да купувам силиконови протектори.

funn, и аз имам някакви корички по гърдите, ще последвам съвета ти за мазане. Какви бяха коричките като цвят? Иначе не виждам да тече коластра, някои имат към 8-9 месец.

march23, нормално е да се изморяваш след миене на чинии, от тежестта натоварваш и гръбначния стълб. Имате ли миялна? Ще ви е от полза. Ние имаме от тези малките тип кубче, стои на плота. Поне малко ме облекчава.

Да, да, както казах купувам неща и се подготвям, като ми остава да си взема джапанки / чехли, друга четка за коса за болницата и някои дреболии като паста за зъби, търся и бекини подходящи за след раждането.
Основното нощници, сутиени за кърмене, превръзки, памучни подлънки за гърди, четка за зъби и т н съм приготвила просто не са прибрани в куфар.
Сега даже пера нощниците и бельото и смятам скоро да вадя й куфара.

За бебето пък вече имаме всичко необходимо само трябва да се пере и да извадим количката от каката за да се подготви за бебка и така.
Смятам, че съм на финалната права с приготовления.

Някоя спомена, че чак сгъвките на краката я болят, е спокойно и мен ме болят, сядане, ставане, лягане всичко е просто... Ужас

До скоро и аз бях така - след като се раздвижа ми минава, но за съжаление от няколко дни не е така..
Иначе подобни болежки имам повече от месец и го отдавам изцяло на разтягането, ама си викам е не се ли разтегнах вече 🤭 ама май не..

И все пак много мина, малко остана...

Относно хълцането - и моята бебка постоянно хълца почти не пропуска ден... И то доста силно

А за ритане - леле моята вече голяма сила е събрала и рита здраво 🤭
Понякога направо корема ми се мести на вълни и се вижда как се движи, на няколко пъти се опитвам да направя клип, но всеки път се укротява и не успявам да хвана най-силните движения, явно усеща малката ☺️

Охх.. Вълнения.. Все хубави неща, макар и съпроводени с някои болежки, моментът на бременност е прекрасен..

# 77
  • Мнения: 1 028
So close, ползвах го само докато ми се махнах тези корички. Просто в един момент се натрупаха, вярно при къпане омекваха, но не винаги падаха и всякаш зърното ми беше сухо и не можеха да се махнат и дразнеха. Затова прибързах с мазане то. Коричките бяха леко жълтеникави на цвят. Иначе мазах една седмица всяка вечер и постепенно паднаха самички като омекнаха. Сега нямам и не се мажа. Пазя го за после. Иначе за коластра май имах вече няколко пъти. Когато ви се оплаках , че имам болки (най-вероятно подготвителни) после видях, че и от зърната ми е текло нещо,предполагам това е коластрата.
Иначе за спането, има нощи в които спя, други не. Всеки път различно. Сутрин като ставам, кокалчетата на ръцете ме болят ужасно, направо ужассс. И така докато ги раздвижа тези пръсти 🙂. На мен ми се случи нещо странно снощи и изчаквам да видя сега пък това какво е. Получих някакъв неприятен дискомфорт отдолу. Надявам се че не са гъбички, преди две седмици микробиологията ми беше чиста. Интересното е, че по-скоро имах някаква лека неприятна болка, а не парене или сърбеш. Съмнявам се дали нещо бельото не ме е стягало през деня.Ще трябва да си взимам пак по-широко. Стискайте палци да е нищо, че направо ме е срам, как ще си кажа на докторката 😂. То не е за смях де, снощи ми се ревеше...
Този уикенд направихме малко пазар, вече имаме легло, количка, и едно малко легълце, което може и да се люля и да го местим из стаите. Бабите се отчетоха, но ми беше напрегнато, защото милите толкова искаха да вземат нещо, че се притеснявах как ще се разберат. И на двете им е много мерак, а аз съм доволна, че помагат, ама само гледам да няма някой сърдит нещо, знам че и за двете е много важно. За нашите е първо внуче, а за свъкърите е трето, но ще е първо от нас. Та с мъжа ми трябваше много деликатно да контролираме обстановката 😂. Дълго стана... Успешна да ни е седмицата, мамчета. ❤️❤️❤️

# 78
  • Мнения: 195
Здравейте, момичета,💐
VSSh,  кръвното ми е общо взето нормално - напоследък 120/80..преди беше по-ниско към 115/75 дълго време. Сега все пак понякога пада до около 105/70. Варира... ,. но може и да не е от него. Днес пусках хемоглобин и желязо. Иначе през декември бях на хематолог. Хемоглобинът беше на долната граница, а желязото под. Изписа ми феретаб по 3 таблетки дневно. Пия си го, но сега ще видим дали се е повлияло, тъй като някои жени не усвояват желязо във всяка форма.
Но много се уморявам, задъхвам, все едно не стига кислород изобщо до мозъка. И е такива моменти ми прималява, студена пот и сърцебиене. Ако не пийна кафе спирам да виждам и може и да падна.
Иначе лансинох си взех за зърната и мажа. Няма проблем, мамолог ми го изписа преди две седмици, тъй като бях на преглед по други причини.
Дали някоя от вас ползва в момента крем Lansinoh? Аз днес си взех и започнах да ползвам. Предполагам, че може. Пише, че е 100% натурални съставки.

Cat_woman123, на мен ми прилошаваше по същият  начин. Мерих кръвно и беше нормално. Накрая все да ми прилошава и докато седя.
Питах лекарката директно дали може да е от хемоглобина (беше 113). Изписа ми желязо и от тогава нямам проблем. Твоят хемоглобин и желязо как са?
Мериш ли кръвно?

# 79
  • Мнения: 220
Момичета, явно не съм си задала въпроса правилно. Знам, че Лансинох крем може да се използва по време на кърмене. Питането ми е дали по време на бременност може, тъй като кожата на зърната ми е много суха, сърби ме и съответно си правя рани. Ако не е подходящ крема Лансинох, моля кажете с друго какво се мажете.

Аз съм готова с всичко почти.
Багажът за болницата е събран. Направихме основно почистване на апартамента (мъжът ми изключително много ми помогна, сама нямаше да се справя).
Снощи изпрах и част от дрешките.

# 80
  • Мнения: 587
Момичета, решили ли сте дали/какво ще подарявате в болницата при изписването на израждащия ви доктор (екип)? Струва ми се редно нещо да оставя, а в същото време си мисля, че са се заринали от шоколадови бонбони, торти, подаръчни кошници и т.н. Thinking

# 81
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 561
Момичета, явно не съм си задала въпроса правилно. Знам, че Лансинох крем може да се използва по време на кърмене. Питането ми е дали по време на бременност може, тъй като кожата на зърната ми е много суха, сърби ме и съответно си правя рани. Ако не е подходящ крема Лансинох, моля кажете с друго какво се мажете.

Аз съм готова с всичко почти.
Багажът за болницата е събран. Направихме основно почистване на апартамента (мъжът ми изключително много ми помогна, сама нямаше да се справя).
Снощи изпрах и част от дрешките.

Може да се ползва и по време на бременност - Cat и funn точно така са посочили, че използват, така че не се притеснявай.

# 82
  • Мнения: 195
Момичета, имате ли подготвителни контракции? И как протичат при вас?
Аз съм в 35+6 г.с. и днес имам доста изразени контракции ( всъщност са от седмици, но сякаш зачестяват като интензитет и честота..) Сега ги засичах даже: в 14:45, после в 15:05 и в 15:15. Коремът става твърд като камък и усещам болка тип прорязване/придърпване моментно много ниско долу. Това като се стегне коремът го усещам.
Все още пия магнерот - не в големи дози: сутрин 1 и вечер 1. При нужда но шпа. Вие пиете ли или ги спирате вече? При мен едната докторка каза за магнезия до  36 г с, а другата до 37 г с. На вас до кога са ви казали?
Аз още не зная и как ще раждам.

# 83
  • Мнения: 1 524
milenahot, мислех за почерпката и аз. Колкото и да им оставят храна, там са много хора, често нямат време за почивка и хапват на крак. Та, май никога няма да е излишна. Гледам, че някои оставят питка и торта, а други залагат на кутии с бонбони, може пък да се вземе готина голяма баница от пекарна и сладки. Просто е важно да е удобно за хапване. А и е хубаво да има нещо за здраве.

# 84
  • Мнения: 250
Аз съм със стягане още от 6-7 месец,Вече съм 36г.с,Магнерота го спрях в края на 35г.с.Сега чистя след ремонта,уж се пазя много,майка чисти,но имам на ден по 3-4 втърдявания и леко единично боцкане ниско долу.


Момичета, имате ли подготвителни контракции? И как протичат при вас?
Аз съм в 35+6 г.с. и днес имам доста изразени контракции ( всъщност са от седмици, но сякаш зачестяват като интензитет и честота..) Сега ги засичах даже: в 14:45, после в 15:05 и в 15:15. Коремът става твърд като камък и усещам болка тип прорязване/придърпване моментно много ниско долу. Това като се стегне коремът го усещам.
Все още пия магнерот - не в големи дози: сутрин 1 и вечер 1. При нужда но шпа. Вие пиете ли или ги спирате вече? При мен едната докторка каза за магнезия до  36 г с, а другата до 37 г с. На вас до кога са ви казали?
Аз още не зная и как ще раждам.

# 85
  • Мнения: 220
Момичета, имате ли подготвителни контракции? И как протичат при вас?
Аз съм в 35+6 г.с. и днес имам доста изразени контракции ( всъщност са от седмици, но сякаш зачестяват като интензитет и честота..) Сега ги засичах даже: в 14:45, после в 15:05 и в 15:15. Коремът става твърд като камък и усещам болка тип прорязване/придърпване моментно много ниско долу. Това като се стегне коремът го усещам.
Все още пия магнерот - не в големи дози: сутрин 1 и вечер 1. При нужда но шпа. Вие пиете ли или ги спирате вече? При мен едната докторка каза за магнезия до  36 г с, а другата до 37 г с. На вас до кога са ви казали?
Аз още не зная и как ще раждам.

Cat_woman123, аз още пия Магнерот 1*2 хапчета. Моята АГ каза да го спра 38 седмица. Аз ще съм секцио.

# 86
  • Мнения: 334
Момичета, имате ли подготвителни контракции? И как протичат при вас?
Аз съм в 35+6 г.с. и днес имам доста изразени контракции ( всъщност са от седмици, но сякаш зачестяват като интензитет и честота..) Сега ги засичах даже: в 14:45, после в 15:05 и в 15:15. Коремът става твърд като камък и усещам болка тип прорязване/придърпване моментно много ниско долу. Това като се стегне коремът го усещам.
Все още пия магнерот - не в големи дози: сутрин 1 и вечер 1. При нужда но шпа. Вие пиете ли или ги спирате вече? При мен едната докторка каза за магнезия до  36 г с, а другата до 37 г с. На вас до кога са ви казали?
Аз още не зная и как ще раждам.
Пия ги и двете ,не съм питала за спиране 🤔 даже понякога и през нощта ми се налага да ги пия ,зависи дали има бурни страсти 😁😁

# 87
  • Мнения: 203
С такива контракции съм от 9г.с. Пия магнерич 3*2 и Алеракт 2*1, като предимно лежа на легло. Последната седмица мине трудно и до тоалетната да се движа. Днес ми е много изтощено, едва едва дишам…
Ще раждам секцио- за трети път 😊
Лансинох може преди раждане.
Момичета, вие как приемнате но шпа?

Последна редакция: пн, 13 фев 2023, 18:56 от Mer_M

# 88
  • Мнения: 1 597
Ivelina, Irna, как сте?🤗
Никол.С, надявам се щастието от посрещането на мъжа ти да е надделяло стреса от гостите💪
за болките от разтягането на таза, за съжаление при мен ги има сега и от събирането обратно , но! Всякакви киселини и други стомашни неразположения изчезнаха .
за темите на родените в предни месеци - и аз съм в клуба на образоващите се форумни "воайори" 😁😎
march, бебчо е на 10 дена и взе да суче по- силно, но и ние го побъркахме да го будим да суче, та наистина бебето си "знае работата" (аз още кърмя с протектори обаче)
компресите , мисля че могат да си се ползват и за други нужди - настинка през зимата, натъртено, просто на тези специално формата им е насочена към гърдите 😊
общо наблюдение до сега => некст-ту-ми , кошарката - обожавам тази вещ. Нощем лесно гледам бебчо, денем сив дърпа до фотьойла, на който кърмя, когато има слънце лесно избутвам бебчо до прозореца, и чаршафчетата са малки и лесно съхнат (бебчо взе да повръща малко кърма... защото ние го тъпчем ... май 🙈🙈)

# 89
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 561
Ivelina, Irna, как сте?🤗
Никол.С, надявам се щастието от посрещането на мъжа ти да е надделяло стреса от гостите💪
за болките от разтягането на таза, за съжаление при мен ги има сега и от събирането обратно , но! Всякакви киселини и други стомашни неразположения изчезнаха .
за темите на родените в предни месеци - и аз съм в клуба на образоващите се форумни "воайори" 😁😎
march, бебчо е на 10 дена и взе да суче по- силно, но и ние го побъркахме да го будим да суче, та наистина бебето си "знае работата" (аз още кърмя с протектори обаче)
компресите , мисля че могат да си се ползват и за други нужди - настинка през зимата, натъртено, просто на тези специално формата им е насочена към гърдите 😊
общо наблюдение до сега => некст-ту-ми , кошарката - обожавам тази вещ. Нощем лесно гледам бебчо, денем сив дърпа до фотьойла, на който кърмя, когато има слънце лесно избутвам бебчо до прозореца, и чаршафчетата са малки и лесно съхнат (бебчо взе да повръща малко кърма... защото ние го тъпчем ... май 🙈🙈)

Ех, така да се радвам като пишеш!

За компресите и аз мисля, че могат да се ползват за всичко. Даже се замислих, че сигурно тези дето се купуват за травми (едни сини са обикновено), също биха свършили работа. Но все пак си поръчах да имам от тези специалните... Grinning

Ти май беше споменала, че сте пробвали да го разсъбличате за кърмене? Попринцип като са малки нямат сили и се изморяват бързо, та си заспиват по време на хранене, но слушах че е хубаво да се уверим, че не им е много топло, защото това допълнително го приспива Grinning

Общи условия

Активация на акаунт