Термин март 2023 тема номер 8

  • 27 409
  • 740
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 674
Smiley, честита да е Теодора! Бързо възстановяване на теб и дано отново си ми на късмет! Kissing Heart
Цветито, аз от началото до сега съм точно +14кг. Не мисля, че ще качвам повече и не съм качвала и грам вече повече от месец.
 Захарно петле, в коя болница ти искат коластра? И как става тая работа? При мен поне до сега не е имало и капка.
Mimsd, и аз съм 16.03., но секциото ще насрочим за 09.03. Бебето си мърда, просто вече движенията са по- плавни някак си. Но то при мен корема не е много голям, а бебе е вече над 3.000кг, така че няма много място за мърдане Joy

# 646
  • Мнения: 203
Какво да кажа пак на тема килограми. Напомням само че лежа почти цяла бременност и пия лекарства за задържане. На моменти успявам да спазвам някакъв режим, в други не 😏 Та до момента +20, което е най-малко от всичките ми бременности. Крайна съм обаче че сега след като сме вече и в новия дом ще си правя заготовки и ще се храня зоново за да регулирам пусти хормони и кг.
По темата за лежане и гледане на по-малко дете, доста е трудно, особено ако детето е като моето второ калпазанче. Обикновено му пускам тв за да се спре, играем с играчки, като аз лежа, четем книга…много рядко 😀 и рисува. Аз когато той е на градина слушам книги в строител, намерих някакви влогове следя/ не бях очаквала 😀/, чета тук в групичката , а в началото дори бях почнала да уча немски и шиех гоблен.

# 647
  • Мнения: 247
За пръв път чувам,че в болница искат да се носи замразена коластра.

Добро утро!

Честити бебчета, група!
И аз съм другата седмица планувано секцио. Една седмица ми остава до операцията, която ще е десет дена преди термина.
Ох, да се похваля. Започнах със събирането на коластра, помолиха ме в болницата поне 1-2 спринцовки да занеса замразени. Много ми беше трудно, но най-после вчера успях поне една мини спринцовка, която ще му бъде дадена на бебчето след раждането. Изгледах десет пъти клипчето, опитах няколко дена, но нищо. Важното човек да е постоянен и да не се отказва. Спокойна съм психически сега, че поне малко ще му бъде дадено ако не успея повече. Но два часа снощи добиване с малка лъжичка за 10мл. А аз помислих натискам тръгва и пълниш големите съдове. 😄 Нищо подобно.
Видеото е на немски, но е показано много нагледно как се прави. Задължително ръцете да са топли и се започва първо с масаж.
https://youtu.be/4rbeTl3MDwI

# 648
  • Мнения: 224
Какво да кажа пак на тема килограми. Напомням само че лежа почти цяла бременност и пия лекарства за задържане. На моменти успявам да спазвам някакъв режим, в други не 😏 Та до момента +20, което е най-малко от всичките ми бременности. Крайна съм обаче че сега след като сме вече и в новия дом ще си правя заготовки и ще се храня зоново за да регулирам пусти хормони и кг.
По темата за лежане и гледане на по-малко дете, доста е трудно, особено ако детето е като моето второ калпазанче. Обикновено му пускам тв за да се спре, играем с играчки, като аз лежа, четем книга…много рядко 😀 и рисува. Аз когато той е на градина слушам книги в строител, намерих някакви влогове следя/ не бях очаквала 😀/, чета тук в групичката , а в началото дори бях почнала да уча немски и шиех гоблен.

Моята също е много палава и си иска нейното.. На 5 години е и от 2 месеца и половина не е на градина, заради варицела, вируси и тн.
По цял ден сме си двете.
Сега като ми е трудно движението ще е доста трудничко с нея...
Иска си да излиза навън, са играем.. Което е нормално, ама на мен вече ми е сложно.

Очаквам с нетърпение майка ми да дойде при мен и да съдейства, да я извежда и така..

Все пак мисля да се разтъпвам от време на време, че ще се побъркам само да лежа на едно място..

И все пак ако бях стегнала багажа сега щях да съм спокойна..
Но все ми се струваше рано и сега ще е приключение да редя и оправям и багажи, ама ще се наложи.
Вчера АГ ми пусна и всички нужни документи за прием - направление, обменна карта, а останалите изследвания си ги имам и така комплекта документи за прием в болница е готов и чака 😁

Вие до къде сте с приготовленията?
Малко останахме за края на месеца, интересно ми е само аз ли се мотая

# 649
  • Мнения: 334
Какво да кажа пак на тема килограми. Напомням само че лежа почти цяла бременност и пия лекарства за задържане. На моменти успявам да спазвам някакъв режим, в други не 😏 Та до момента +20, което е най-малко от всичките ми бременности. Крайна съм обаче че сега след като сме вече и в новия дом ще си правя заготовки и ще се храня зоново за да регулирам пусти хормони и кг.
По темата за лежане и гледане на по-малко дете, доста е трудно, особено ако детето е като моето второ калпазанче. Обикновено му пускам тв за да се спре, играем с играчки, като аз лежа, четем книга…много рядко 😀 и рисува. Аз когато той е на градина слушам книги в строител, намерих някакви влогове следя/ не бях очаквала 😀/, чета тук в групичката , а в началото дори бях почнала да уча немски и шиех гоблен.

Моята също е много палава и си иска нейното.. На 5 години е и от 2 месеца и половина не е на градина, заради варицела, вируси и тн.
По цял ден сме си двете.
Сега като ми е трудно движението ще е доста трудничко с нея...
Иска си да излиза навън, са играем.. Което е нормално, ама на мен вече ми е сложно.

Очаквам с нетърпение майка ми да дойде при мен и да съдейства, да я извежда и така..

Все пак мисля да се разтъпвам от време на време, че ще се побъркам само да лежа на едно място..

И все пак ако бях стегнала багажа сега щях да съм спокойна..
Но все ми се струваше рано и сега ще е приключение да редя и оправям и багажи, ама ще се наложи.
Вчера АГ ми пусна и всички нужни документи за прием - направление, обменна карта, а останалите изследвания си ги имам и така комплекта документи за прием в болница е готов и чака 😁

Вие до къде сте с приготовленията?
Малко останахме за края на месеца, интересно ми е само аз ли се мотая
😁😁 багажа е стегнат от месец,даже вчера му правих финална проверка и си добавих дрехи за изписването,случайно ако влезна в тях де 😁😁. Мисля ,ако не се е родил малкия до неделя ,в понеделник да идем до болницата в която ще раждам за преглед да видим случвали се нещо . Че мойта ми даде и тя документите и айде 🤣

# 650
  • Мнения: 1 589
Smiley88 , честит ви дар ♥️♥️ на теб бързо възстановяване, бързо да сте си вкъщи да се гушкате и целувате ♥️♥️
за коластрата, мисля че Захарно петле е в Германия (при мен първите дни в болницата така събирахме със спринцовка всяка капчица изцедена с помпа и я давахме на бебето - събрах си всички спринцовки за спомен, първата беше една половин милилитър, а втората цял милилитър 😁 а какво щастие ни донесе това)
Здравейте, момичета, не успях задълбочено да прочета темата, само видях, че имаме още няколко нови попълнения ❤️ Честити да са ви рожбичките, бъдете здрави!
Записвам се и аз с огромната ни радост - на 28.02 се роди и нашият дар от Бог - Теодора, с планово секцио. Чувстваме се добре и двете, а радостта е неизмерима.
В крайна сметка стана големичка и решихме да планираме секциото, беше доста екшън вчера, но мина самата операция нормално. В крайна сметка Теди е фина мадама - 3.060кг,50 см.
Желая на всички ви здраве и леко раждане! Надявам се в следващите дни да ме боли по-малко и да успея да се включа с повече подробности ❤️

# 651
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 559
Smiley, вчера точно гледах термините и се зачудих дали няма да ни изненадаш и ти всеки момент!
Честито щастие!

Лора, честито и на теб! Голям мъж е Димитър, а ти си майка герой!

Честито и на останалите нови мами!
Нека всички бебоци бъдат здрави, обичани, щастливи и малко палави!

Допълвам си списъка за новата тема. Ако пропускам някой, моля напомнете ми Relaxed

04.02 - Lucie_  с бебе Peter
17.02 - М. К. 638929 с бебе Карла
17.02 - marta_r с бебе Теодора
21.02 - Irnata_87 с бебе Стилиян
23.02 - VSSh с бебе Андрей
25.02 - Xrisi.i с бебе Симона
28.02 - Tiare с бебе Катерина
28.02 - MonikaD с бебе Матео
28.02 - Smiley88 с бебе Теодора
01.03 - Mrvv с бебе момченце
01.03 - Ev_ с бебе Калина
01.03 - Лора Монова с бебе Димитър

П.П. Люси все забравям да питам, твоят господин Петер ли е или Питър?

Последна редакция: нд, 05 мар 2023, 04:01 от march23

# 652
  • Мнения: 1 380
Ev,Лора и Smiley88,Mrvv, Алисе,честити бебчета! Да са здрави и благословени!

На всички,които чакат леко и бързо раждане! ☺️

Поне още едно бебе дребосък има в групата. Не съм сама с моя Стилиян,който се роди 2590. Вече наддава и до ден два ще си върне родилното тегло,днес е 2530,бая хапва като мл,70-80,да не кажа и 90,но не повръща,значи си ги търси. Засега още сме на смесено хранене,не успява да изсуче от мен достатъчно,мисля,че е по-скоро защото се умаря,а не че нямам кърма, защото спонтанно ми изтича доста често. Давам след кърмене и 30 мл АМ.

# 653
  • Мнения: 187
Здравейте! И аз не съм родила. С термин 14 март съм.
Кои останахме,аз съм с термин 16.03.Снощи не съм спала от кръст,помислих си ,че започва нещо,но не,заспала съм си,но се надявам да е предвестник на събитието и да е преди 16,че нямам търпение.

# 654
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 559
Ev,Лора и Smiley88,Mrvv, Алисе,честити бебчета! Да са здрави и благословени!

На всички,които чакат леко и бързо раждане! ☺️

Поне още едно бебе дребосък има в групата. Не съм сама с моя Стилиян,който се роди 2590. Вече наддава и до ден два ще си върне родилното тегло,днес е 2530,бая хапва като мл,70-80,да не кажа и 90,но не повръща,значи си ги търси. Засега още сме на смесено хранене,не успява да изсуче от мен достатъчно,мисля,че е по-скоро защото се умаря,а не че нямам кърма, защото спонтанно ми изтича доста често. Давам след кърмене и 30 мл АМ.

Ирна, бях гледала едни колектори за кърма, които се слагат в сутиена и може да събираш млякото, което е изтекло спонтанно. Но предполагам, че лактацията скоро ще се регулира и ще спред а изтича така, та може би няма много смисъл.

# 655
  • Мнения: 613
Здравейте, момичета, много сме активни днес 😁

И аз съм в трепетно очакване. С термин 8ми Март и никакви индикации за започващо раждане. Багажът е до вратата, всичко вкъщи е подготвено за посрещането на новия член на семейството, а той въобще не бърза да се ражда 😁 Явно си му е добре в корема.

По тема с теглото - аз качих 9 кг през бременността и съм много доволна от себе си, защото това се случи съвсем целенасочено с доста усилия. Не си позволявах вредна храна и имах  много движение.

March, аз си взех такива колектири за кърма 😊

Днес ще отида до АГ да проверим, дали случайно не е започнала да се скъсява шийката. Даноооо 😊

# 656
  • Мнения: 1 589
Ех, така в списъка как хубаво изглежда, колко много бебенца, което си представям само колко много целувки се раздават 🥰🥰
За името, решихме с ММ да оставим където както желаят да го произнасят, в смисъл, тук например го произнасят Пе(е)Тер, с едно такова малко издължено е, в България разбира се ще си е Петър, с колегите българи от офиса на шега го наричаме Пешо, а ние с ММ все още го наричаме с всякакви измислени имена - бонбонче, бисквитка, жабче, маймунка, зверче, зайче, спрямо както дойде 😂 само любов да има ♥️
Smiley, вчера точно гледах термините и се зачудих дали няма да ни изненадаш и ти всеки момент!
Честито щастие!

Лора, честито и на теб! Голям мъж е Димитър, а ти си майка герой!

Честито и на останалите нови мами!
Нека всички бебоци бъдат здрави, обичани, щастливи и малко палави!

Допълвам си списъка за новата тема. Ако пропускам някой, моля напомнете ми Relaxed

04.02 - Lucie_  с бебе Peter
17.02 - М. К. 638929 с бебе Карла
21.02 - Irnata_87 с бебе Стилиян
23.02 - VSSh с бебе Андрей
25.02 - Xrisi.i с бебе Симона
28.02 - Tiare с бебе Катерина
28.02 - MonikaD с бебе Матео
28.02 - Smiley88 с бебе Теодора
01.03 - Mrvv с бебе момченце
01.03 - Ev_ с бебе Калина
01.03 - Лора Монова с бебе Димитър

П.П. Люси все забравям да питам, твоят господин Петер ли е или Питър?

# 657
  • Мнения: 523
Честити бебенца на всички мами! Бъдете здрави, щастливи и нека бебетата да започнат да спят поне по 5 часа след втория месец Grinning
Хваля се - дадоха ми Матео днес на обед, вече не е в интензивен сектор. Явно е бил стресиран от раждането. Храни се вече и изследванията му са добри. Ако и тези довечера са ОК, утре ни изписват Simple Smile Аз съм добре и силно се надявам утре да се приберем. Много искам да си видя и другото дете, толкова ми липсва каката.

# 658
  • Мнения: 224
Честити бебенца на всички мами! Бъдете здрави, щастливи и нека бебетата да започнат да спят поне по 5 часа след втория месец Grinning
Хваля се - дадоха ми Матео днес на обед, вече не е в интензивен сектор. Явно е бил стресиран от раждането. Храни се вече и изследванията му са добри. Ако и тези довечера са ОК, утре ни изписват Simple Smile Аз съм добре и силно се надявам утре да се приберем. Много искам да си видя и другото дете, толкова ми липсва каката.

Много хубава новина!
Радвам се, че бебчо е добре и всичко е наред.

Пожелавам ти утре да си вкъщи с цялото семейство и да се радвате един на друг.

Между другото този момент и аз не си го представям.. Каката ми е на 5 години и до момента сме се делили само за 1 нощувка когато ми правиха амниоцентезата в Надежда и тогава ми беше супер странно, а не знам как няколко дни няма да я виждам, гушкам и т н, моя все пак е за добре - увеличаване на семейството 🤗

# 659
  • Мнения: 226
Аз в понеделник (6-ти) влизам за предизвикване на раждане с Окситоцин и в зависимост от развитието на нещата - или ще стане успешно естествено, или секцио при нужда.
Вече много ме хваща страх от това преживяване, което и от двете да бъде, а уж се водя мъжко момиче. Та кураж на всички ни и скорошни добри новини на оставащите от нас, които все още сме 2 в 1 Grinning

Общи условия

Активация на акаунт