Термин март 2023 тема номер 8

  • 28 349
  • 740
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 361
Здравейте бъдещи мами ! Аз отдавна не пиша. Родих преди седмица секцио , защото имах диабет и бебето беше седалищно. Бях споменала ,че терминът ни е на 2 март , но лекарите прецениха , че трябва да родя по- рано. И така се роди моето момиченце ❤️❤️3.410 кг. 49см. Пожелавам на всички бъдещи мами здрави бебенца . Щастието, което изпитах е неописуемо 🥰🥰сега си се гушкаме в къщи  💕

Честита радост😊 как се чувствате вие? Успяхте ли да се повъзстановите?

Добре съм. Имам болки от време на време  ,но е нормално . Чувството да гушнеш бебчето си е неописуемо особено, когато си чакал толкова дълго❤️🥰

# 631
  • Мнения: 1 736
как се справяте с  Бракстън Хикс контракциите? тази вечер направо имам чувството че нямат край, почна се от следобеда след 15 ч и вече 7-8 часа имам стагания на корема, бебето вътре също мърда доста, чудя се дали иска да слезе надолу в таза, какво е това чудо Thinking

пия 2 пъти на ден магнезий, т.е. не би трябвало да имам липса на магнезий?
терминът ми е чак в края на м. март Thinking

но с тези стягания взех да се чудя какво става

# 632
  • Мнения: 1 593
Лора, Ев честити бебенца,
Много щастливи моменти заедно ♥️

# 633
  • Мнения: 587
как се справяте с  Бракстън Хикс контракциите? тази вечер направо имам чувството че нямат край, почна се от следобеда след 15 ч и вече 7-8 часа имам стагания на корема, бебето вътре също мърда доста, чудя се дали иска да слезе надолу в таза, какво е това чудо Thinking

пия 2 пъти на ден магнезий, т.е. не би трябвало да имам липса на магнезий?
терминът ми е чак в края на м. март Thinking

но с тези стягания взех да се чудя какво става

И аз съм точно така - усещам ги по-начесто стяганията, но не ме притесняват. На тоновете предната седмица апаратът засече 2 контракции за 20-ина минути, но е нормално. И аз съм за края на Март по принцип, но по-рано ще действаме - ако успея да устискам, с Док. сме планирали 15 Март, но ако кръвното почне да ми скача много, още по-рано ще бъде. При мен има мед.причини за секцио.

# 634
  • Мнения: 125
Честита Баба Марта, момичета! Бъдете здрави, щастливи, благословени и вечно засмени!❤️🤍❤️

Честити бебчета на всички мамчета! Бързо възстановяване! Нека бебчетата ви да са винаги здрави, щастливи и с едно чудно детството !

Аз вчера бях на преглед, бебка е главично, но не е застанала в оптимална позиция, отделно бактерията която имам била доста упорита и надали ще я излекувам, след няколко дни ще пусна нова микробиология. Трябва да мина през очен лекар и се разбрахме да се видим с АГ след две седмици, и ще решаваме как ще се ражда. Ако бебка не реши нещо друго междувременно 😅
Хубава вечер на всички ☺️

# 635
  • Мнения: 368
Здравейте, момичета, не успях задълбочено да прочета темата, само видях, че имаме още няколко нови попълнения ❤️ Честити да са ви рожбичките, бъдете здрави!
Записвам се и аз с огромната ни радост - на 28.02 се роди и нашият дар от Бог - Теодора, с планово секцио. Чувстваме се добре и двете, а радостта е неизмерима.
В крайна сметка стана големичка и решихме да планираме секциото, беше доста екшън вчера, но мина самата операция нормално. В крайна сметка Теди е фина мадама - 3.060кг,50 см.
Желая на всички ви здраве и леко раждане! Надявам се в следващите дни да ме боли по-малко и да успея да се включа с повече подробности ❤️

# 636
  • Мнения: 250
Честити бебоци на всички ви!

# 637
  • Мнения: 334
Здравейте, момичета, не успях задълбочено да прочета темата, само видях, че имаме още няколко нови попълнения ❤️ Честити да са ви рожбичките, бъдете здрави!
Записвам се и аз с огромната ни радост - на 28.02 се роди и нашият дар от Бог - Теодора, с планово секцио. Чувстваме се добре и двете, а радостта е неизмерима.
В крайна сметка стана големичка и решихме да планираме секциото, беше доста екшън вчера, но мина самата операция нормално. В крайна сметка Теди е фина мадама - 3.060кг,50 см.
Желая на всички ви здраве и леко раждане! Надявам се в следващите дни да ме боли по-малко и да успея да се включа с повече подробности ❤️
Честита рожба и на теб 🌷🌷 да ти е жива и здрава и много много поводи за радост. Аз пък какво съм се притеснила не не знам 😁. Сънувах сини раждането и бебето . Егати екшъна ,ставам и се чувствам като застреляна . Не ме е страх ,ама нещо през нощта мисловно съм изчаткала хахаха, може би като знам че остават няколко дни до термин и съм направила цял филм в съня си 😁😁😁. Хубав ден на всички 🌷

# 638
  • Мнения: 250
Кои останахме,аз съм с термин 16.03.Снощи не съм спала от кръст,помислих си ,че започва нещо,но не,заспала съм си,но се надявам да е предвестник на събитието и да е преди 16,че нямам търпение.

# 639
  • Мнения: 203
Добро утро дружина. Добре дошли на новите бебоци ❤🤗 Днес официално влизам в 9ти месец 🥰🥰🥰 Термин 30.03.
Последните два дена съм много поспалива и Бебка не е чак така активна. Започвам леееко да се филмирам. Но после я усещам и отминава.
Пожелавам на всички прекрасен ден 💗

# 640
  • Мнения: 587
Добро утро дружина. Добре дошли на новите бебоци ❤🤗 Днес официално влизам в 9ти месец 🥰🥰🥰 Термин 30.03.
Последните два дена съм много поспалива и Бебка не е чак така активна. Започвам леееко да се филмирам. Но после я усещам и отминава.
Пожелавам на всички прекрасен ден 💗
Аз съм с термин 27 март, но ще бъда планово (или в краен случай спешно) секцио. Гоним 15 март засега, но Божа работа. Иначе и аз точно от 2 дни съм като занитена - спи ми се по цял ден и ако не изляза от нас, мога да си откарам по диваните в мързел. И при мен бебка се позатиши тия дни - даже нарочно седя с ръце на корема да я усетя - струва ми се, че доста намали движенията - по-нарядко мърда нещо.
Преди обяд съм на преглед и ще видим какво е положението.

# 641
  • Мнения: 224
Здравейте, момичета, не успях задълбочено да прочета темата, само видях, че имаме още няколко нови попълнения ❤️ Честити да са ви рожбичките, бъдете здрави!
Записвам се и аз с огромната ни радост - на 28.02 се роди и нашият дар от Бог - Теодора, с планово секцио. Чувстваме се добре и двете, а радостта е неизмерима.
В крайна сметка стана големичка и решихме да планираме секциото, беше доста екшън вчера, но мина самата операция нормално. В крайна сметка Теди е фина мадама - 3.060кг,50 см.
Желая на всички ви здраве и леко раждане! Надявам се в следващите дни да ме боли по-малко и да успея да се включа с повече подробности ❤️

Добро утро!
Честита да е Теодора!
Да е здрава, щастлива и много да слушка мама и тати.
На теб бързо възстановяване и скорошно прибиране у дома☺️

Ех че хубаво.. Всеки ден по няколко нови бебоци ❤️
Пу пу да са добре всички,  а на останалите, които още не сме родили - пожелавам всички болежки да минат и скоро и ние да гушкаме пухкави и здрави бебета 🤗

Аз също си имам доста време до термин - на 31.03 съм, а и сега с този крак искрено се надявам да задържа до термин за да имам време да укрепа крака и после съответно леко да го раздвижа.

Към мамите, които лежат поради една или друга причина, какво правите да ви минава времето?
Аз до момента си бхя много активна, дълги разходки, излизане всеки ден (стига времето да го позволяваше, все пак с каката вкъщи, нямаше как да се излиза на - 10) и сега в това положение май ще се излиза само за тонове и преглед и после вкъщи...
Има ли такива от Вас, които трябва повече да почиват, а гледат по-голямо дете вкъщи?

Как върви те с качването на кг?
Аз на вчерашната консултация се оказа, че от предходната (преди 2 седмици 😁) не съм качила нищо и съм си на фаталните 13 кг за момента.

# 642
  • Мнения: 334
Кои останахме,аз съм с термин 16.03.Снощи не съм спала от кръст,помислих си ,че започва нещо,но не,заспала съм си,но се надявам да е предвестник на събитието и да е преди 16,че нямам търпение.
аз съм с термин 11.03 . За сега нищо интересно 😁 Иначе с качването аз съм към 5 кила макс за цялата бременност може и 6 😁 екстра ми е ,поне не тежи нищо .Захарно петле , аз да ти кажа нямам коластра 🤔🤔 понякога даже се зачудвам 😁

# 643
  • Мнения: 115
Добро утро!

Честити бебчета, група!
И аз съм другата седмица планувано секцио. Една седмица ми остава до операцията, която ще е десет дена преди термина.
Ох, да се похваля. Започнах със събирането на коластра, помолиха ме в болницата поне 1-2 спринцовки да занеса замразени. Много ми беше трудно, но най-после вчера успях поне една мини спринцовка, която ще му бъде дадена на бебчето след раждането. Изгледах десет пъти клипчето, опитах няколко дена, но нищо. Важното човек да е постоянен и да не се отказва. Спокойна съм психически сега, че поне малко ще му бъде дадено ако не успея повече. Но два часа снощи добиване с малка лъжичка за 10мл. А аз помислих натискам тръгва и пълниш големите съдове. 😄 Нищо подобно.
Видеото е на немски, но е показано много нагледно как се прави. Задължително ръцете да са топли и се започва първо с масаж.
https://youtu.be/4rbeTl3MDwI

# 644
  • Мнения: 103
Честито на всички майки ! Да са живи и здрави всички бебенца много да ви радват ! Heart едно голямо Мрън от мен GrinningАз съм със термин 6.03 още не съм родила въпреки всичките ми притеснения .. имам контракции последните дни но не водят до нищо ..
За да съм напълно откровена чувствам се ужасно килограмите ми много тежат бебчо със сигурност надава и той..корема ми се стяга постоянно не спя почти, по 2-3 часа ... Оделно трябва да се грижа за дома и за дъщеря ми.. болките са непоносими при всяко движение имам чувството че ще се разпадна Sob 
И притесненията не са никак малко ...
Надявам се близките дни да се похваля и аз със моето бебче ^_^

Общи условия

Активация на акаунт