С какво ви дразнят свекървите? – 144

  • 29 763
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 031
А какво лошо има да се е метнало на баща си? Нали вие сте си го избирали? На съседа ли да се метне?
То бива да нямате самочувствие, ама чак да търсите за всичко одобрение от свекървата не бива и не си заслужава, живота си тече в дребни ядове.

# 706
  • Мнения: 12 073
Има реплики, които на пръв поглед незлобливи се казват с язвителен тон.
Но не мисля, че реплика "иди да поработиш малко" е от тях, това е просто фраза без оценъчем смисъл Същото се отнася за "да краси дома" смисълът не е, че само и единствено това ти е предназначението, а че внася И красота, което е присъщо на всяка жена. Сега, ако съм откровено грозна и си го зная, бих се засегнала донякъде.
И наистина е глупаво да се засяга е от всяка дума, казана без умисъл. Да "стъпва на пръсти" около някого и да си мериш всяка дума е също много изнервящо.
Имам колежка, която прави добронамерени комплименти, но малко не преценява какво казва. Но съвсем незлобливи. Напр, на р. д. на друга колежка, която нямаше 40г,беше казала "И да си все така хубава, въпреки годините", ама и двете се разхилиха на  "гафа"

# 707
  • Мнения: 2 734
А какво лошо има да се е метнало на баща си? Нали вие сте си го избирали? На съседа ли да се метне?
То бива да нямате самочувствие, ама чак да търсите за всичко одобрение от свекървата не бива и не си заслужава, живота си тече в дребни ядове.
Абе аз самочувствие си имам, Вие не ме мислете. Въпросът тук е риторичен дали има пасивно-агресивни намеци кой е по-умен, кой е по-амбициозен, коя е по-добра с черпака или с парцала..

# 708
  • Мнения: 7 236
И да има намеци или грозни подмятания, ако имате самочувствие и сте наясно какво представлявате и какви качества притежавате, защо ви пука? Не съм свекърва, дори смятам повечето свекърви, които коментирате в темата, за недодялани, нетактични, ниско интелигентни и доста дразнещи, но не им обръщайте чак такова внимание. Толкова си могат жените и едва ли ще ги промените. Или пък ще успеете да ги накарате да ви харесат. Единствено мъжете ви са отговорни пред вас - те трябва да налагат граници и да спират майките си да казват и вършат глупости. Но в повечето случаи мъжете тактично си правят пас и за това вина имат само и единствено те.

# 709
  • Мнения: 2 734
И кой реши, че ми пука? Давам го като пример просто. Писаха по-горе за пасивно-агресивни включвания и как това не било обида, а то си е, вече кой се засяга и кой е свикнал с тях, е друг въпрос. Стана ми странно всеки как си го оправдава от неговата си гледна точка само и това е.

# 710
  • Мнения: 1 281
На мен ми е чудно как трябваше да отговори свекървата на репликата " отивам и аз там /да  работя/ "
Честит празник, момичета 👩‍❤️‍👩

Не прекалявай с работата, имаш много изморен вид!!! Smiley
Ясно е, че доста жени драматизират, аз лично познавам 1-2 дето просто не могат да живеят без драма и си я търсят.

# 711
  • Мнения: 1 031
Е боботоо, недей така- тогава ще е обида за външния вид.
Изобщо положението е защо си Зайо с шапка, защо си без шапка. Няма полезен ход.

# 712
  • Мнения: 12 700
Тези ужасни свекърви са родили вашите прекрасни мъже. Ясно е че всички бабите са ги гледаби но все пак свекървите са ги родили.

# 713
  • Мнения: 1 281
Е боботоо, недей така- тогава ще е обида за външния вид.
Изобщо положението е защо си Зайо с шапка, защо си без шапка. Няма полезен ход.

Не се усетих, че всяка една реплика е чиста обида, всъщност .... Thinking

# 714
  • София
  • Мнения: 29 192
А, мъжете не са чак толкова прекрасни.

# 715
  • при късмета
  • Мнения: 24 155
Тези ужасни свекърви са родили вашите прекрасни мъже. Ясно е че всички бабите са ги гледаби но все пак свекървите са ги родили.
И? Това е аргумент да се търпят от свекървата всякакви изцепки, намеси и простотии ли? Това се изтърка вече, измисли някой по-основателен аргумент. Можеш, вярвам в теб

Не самите реплики са важни в случая. И тона дори не е от съществено значение. А това, което иска да ти каже човека, изрекъл репликите. Изобщо не е нужно да са обидни, зад а те уязви, принизи и обиди. А ако са периодични и повтарящи се, не можеш да се объркаш за смисъла, независимо колко любезна е била. В случая мъжа и жената работят едно и също и двамата от вкъщи. Но за свекървата само сина работи, снахата си клати краката и му харчи изкараните пари.

# 716
  • Мнения: 5 101
Точно тонът има значение, да. А и малко или много си познаваме стоката Grinning

Снощи излизах с приятелки и едната разказваше как свекърът й тръгнал да й обяснява, че в световен мащаб имало повече мъже лидери (в професионален план), отколкото жени. И това, докато тя е в майчинство и се грижи за внука му. Плюс това, че тя постоянно обяснява колко много си обича работата и колко много иска да се развива в тая посока и сега й е болно, че мъжът й го повишават постоянно, а тя си седи вкъщи.
На пръв поглед е безобидна реплика, но за мен е провокация.

# 717
  • Мнения: 14 988
Тонът е важен, но може пък свекървата да е изпитала съжаление, че снахата отива да работи, вместо да ги говорят. И посланието да е- така и така отиваш да работиш, не се прерабатвай много, нали тм работи. Щом е колективна тази работа.
Малко оф:
За мен при съвместна работа по един и същи проект няма абсолютно равенство, все единият повече реализира. Дали заради потенциал, работоспособност, квалификация, но си е така. 😀
На мен , ако колега ми предложи съвместна работа по негов клиент, ми е ясно, че ще го отнеса аз.

По темата - ако вметките не са постоянни, може и да не са непременно злонамерени.

# 718
  • Мнения: 12 700
Точно тонът има значение, да. А и малко или много си познаваме стоката Grinning

Снощи излизах с приятелки и едната разказваше как свекърът й тръгнал да й обяснява, че в световен мащаб имало повече мъже лидери (в професионален план), отколкото жени. И това, докато тя е в майчинство и се грижи за внука му. Плюс това, че тя постоянно обяснява колко много си обича работата и колко много иска да се развива в тая посока и сега й е болно, че мъжът й го повишават постоянно, а тя си седи вкъщи.
На пръв поглед е безобидна реплика, но за мен е провокация.

Това по тв го обясняваха.

# 719
  • Мнения: 4 157
Смятам, че един интелигентен човек по всяка вероятност би усетил какво има предвид отсрещния, особено в случай че го познава. Това обаче трудно може да се предаде тук. И аз като разказвам за моята ми казват, че се втелясвам и не е имала това предвид, но с времето става ясно, че е имала точно това. Така че свиркай си, не си го слагай и не ѝ се връзвай.

Общи условия

Активация на акаунт