Козунаци 2023

  • 44 390
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 18 673


Ето и от мен една класическа рецепта за козунак с много обясняния.

и една козуначена плитка с малки дози, като за проба. Grinning

Отделих си линковете, мисля тазгодишните тестове да ги започна с козуначената плитка Simple Smile

# 691
  • Мнения: 4 289
И аз имам проблем като пека нещо. Почти винаги ги препичам или загарят, защото ги забравям.
Таймер нямаш ли... аларма на телефона... без такива и аз ще забравям, все пак не мисля само за това я. Simple Smile  Иначе за печенето може да видиш при мен,  в линка за начинаещи, който съм дала малко по-горе.
Нямам навик да използвам аларми и таймери. Добра идея е, трябва да започна да си правя аларми наистина, защото съм много разсеяна. Снощи пак изгорих едни крутони 😂. Погледнах ги, сториха ми се, че искат още малко, оставих ги и естествено забравих и хоп изгоряха. Винаги така правя оставя ли нещо за още малко го забравям. Трябва да започна да изключвам фурната в такива ситуации

# 692
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Аз не правя репетиции и тем подобни,просто периодично меся козуначени изделия. Сега до Великден няма да правя, но наскоро правих с квас, на когото му е интересно, може да го види тук:
https://youtu.be/nrR7xk0RtkI?si=LEY95jjP5-qBv1wP

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 21 722
И аз имам проблем като пека нещо. Почти винаги ги препичам или загарят, защото ги забравям.
Таймер нямаш ли... аларма на телефона... без такива и аз ще забравям, все пак не мисля само за това я. Simple Smile  Иначе за печенето може да видиш при мен,  в линка за начинаещи, който съм дала малко по-горе.
Нямам навик да използвам аларми и таймери. Добра идея е, трябва да започна да си правя аларми наистина, защото съм много разсеяна. Снощи пак изгорих едни крутони 😂. Погледнах ги, сториха ми се, че искат още малко, оставих ги и естествено забравих и хоп изгоряха. Винаги така правя оставя ли нещо за още малко го забравям. Трябва да започна да изключвам фурната в такива ситуации
То ако е за малко добре, ама за повече...  Simple Smile

# 694
  • Варна
  • Мнения: 1 560
Джемма,аз ще го погледна с интерес, благодаря Simple Smile
Имам професионален опит с козунак с квас,но ...едно е да работиш със супер силна квас Левито мадре,на тестомесачка,друго е вкъщи .Вече нямам квас,не е удобно да поискам от работа (вече бивша)..В дилема съм.
Както и да е.
Ще погледна твоето видео с интерес Simple Smile

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 21 722
.Вече нямам квас,не е удобно да поискам от работа (вече бивша)..
Ако искаш мога да ти пратя 90% хидратиран, пък ти си го направи твърд. Simple Smile

# 696
  • Варна
  • Мнения: 1 560
Много ти благодаря,но съм във Варна .
А и има време до Великден да измисля как да го направя.Ако се постарая...Така де, когато искаш намираш начин.
Отново благодаря Simple Smile
П.П Ти с Левито мадре ли работиш ? Ако да, как го отгледа?

# 697
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Моят козунак в случая е със 100%, преобразуван от ЛМ,две седмици преди Великден пак ще го преобразувам в левито мадре, защото не ми се поддържат два кваса, а пека сравнително рядко вече.
Аз съм близо до Варна, ако искаш мога да дам квас.
Иначе моят го отгледах по метода на Габриеле Бончи.
https://youtu.be/15QrVhqCYJw?si=70qdEo20g8_n1olC

# 698
  • Мнения: 14 821
Хапва ни се и вкъщи козунак, но ми спряха лидълското брашно. Днес ще купя на СМ или нещо друго, каквото намеря в Кауфланд и в неделя може да замеся 1/2 доза.

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 21 722
Много ти благодаря,но съм във Варна .
А и има време до Великден да измисля как да го направя.Ако се постарая...Така де, когато искаш намираш начин.
Отново благодаря Simple Smile
П.П Ти с Левито мадре ли работиш ? Ако да, как го отгледа?
Не, не си падам по левитото, привърженик съм на по хидратирания квас, моят е 80-90% хидратиран.
Пращала съм много пъти по Спиди квас, мен не ме спира къде си. Simple Smile

# 700
  • Мнения: 2 897
И аз имам квас. Готов за ползване и изсушен. Не е левато мадре, а само ферментирало брашно и вода. Който иска да ми пише.

# 701
  • In transit
  • Мнения: 11 967
Много ти благодаря,но съм във Варна .
А и има време до Великден да измисля как да го направя.Ако се постарая...Така де, когато искаш намираш начин.
Отново благодаря Simple Smile
П.П Ти с Левито мадре ли работиш ? Ако да, как го отгледа?
Имаш достатъчно време да си направиш квас от нулата. Моят стана за 10-тина дни, 100% хидратиран. Иначе имам и изсушен.

# 702
  • София
  • Мнения: 3 048
Хапва ни се и вкъщи козунак, но ми спряха лидълското брашно. Днес ще купя на СМ или нещо друго, каквото намеря в Кауфланд и в неделя може да замеся 1/2 доза.
Вземи на СМ за баница,той е с повече протеин.

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 21 722
Хапва ни се и вкъщи козунак, но ми спряха лидълското брашно. Днес ще купя на СМ или нещо друго, каквото намеря в Кауфланд и в неделя може да замеся 1/2 доза.
Вземи на СМ за баница,той е с повече протеин.
Аз предпочитам "за пица", поне и силата му са уточнили. Simple Smile Откакто това се появи, забравих баничното.

# 704
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 773
Брашното за пица на СМ при нас го няма никъде в големи вериги, освен Т маркет. Доста е трудно за откриване.

Общи условия

Активация на акаунт