Козунаци 2023

  • 45 152
  • 758
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 9 654
Да, имаме чудесни брашна в бг. За съжаление и цената им с доставката става чудесна. Аз харесвам етно, пак генерал Тошево. Житото им е разкошно.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 903
Приготвих кифличките на Джемма за първи път, станаха много вкусни, обаче пак нямам конци. Тестото втаса добре, имаше мехурчета на повърхността, ама конците ги няма.

Разбрах защо ги няма конците - белтъка в брашното ми е само 3г.

# 92
  • Мнения: 230
Да, имаме чудесни брашна в бг. За съжаление и цената им с доставката става чудесна. Аз харесвам етно, пак генерал Тошево. Житото им е разкошно.

Погледнах сайта на Етно, изглежда бутикова мелница, не съм виждала такова брашно по магазините Варна, Добрич, Разград. Освен онлайн къде се предлага/продава?
Явно правят малки количества.

# 93
  • Мнения: 9 654
ами не се, то това е проблем, защото с доставката допълнително се оскъпява.

# 94
  • Мнения: 6 571
Записвам се да следя с първи опит за тази година. С обикновено брашно на родна стряха, но следващите няма да са с него.

# 95
  • софия
  • Мнения: 2 926
Толкова ми се ядат козунаци вече, единственото, което ме спира е диетата. Следващият уикенд, обаче, ще направя кифличките на Джемма.

# 96
  • Мнения: 230
От днес - с 500 гр брашно, 2 яйца, 170 мл мляко и 160 гр захар, 5-6 гр мая суха:




Последна редакция: нд, 12 мар 2023, 19:26 от amorex

# 97
  • Варна
  • Мнения: 1 203
Здравейте дами! Сина ми иска да му направя канелени охлювчета. Каза че се правели с тесто подобно на козуначеното. Някоя от вас правила ли е и може ли да даде сполучлива рецепта.

# 98
  • Sofia
  • Мнения: 21 748
Здравейте дами! Сина ми иска да му направя канелени охлювчета. Каза че се правели с тесто подобно на козуначеното. Някоя от вас правила ли е и може ли да даде сполучлива рецепта.
Подобно на козуначеното е бриош тестото... с такова тъкмо днес правих канелено маймунско хлебче.  Може да увеличиш  малко захарта (например 60г ) в тесто. След втасването разточваш кора и намазваш цялата със смес от масло, захар и канела  или пък само поръсваш захар + канела, навиваш на руло и режеш шайби (3см).

Скрит текст:
В ляво на снимката.

# 99
  • Русе
  • Мнения: 5 287
Скрит текст:
Здравейте дами! Сина ми иска да му направя канелени охлювчета. Каза че се правели с тесто подобно на козуначеното. Някоя от вас правила ли е и може ли да даде сполучлива рецепта.

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/02/blog-post_7586.html

# 100
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 518
Рецептата на Морена се доближава най-много до тази, която правят тук в Германия.
Аз ги правя по тази рецепта от форума:

Карлсон: "в твоите безсрамно скъпи кифлички би трябвало да има повече канела"
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Скрит текст:
тесто:
25г мая
75г масло
2.5 дл пр. мляко
0.5 дл захар
1 щипка сол
евентуално 1 чл млян кардамон
около 7 дл брашно + брашно за месене и точене

пълнеж:
50 г масло
0.5 дл захар
1 чл канела

1 яйце за мазане отгоре

приготвя се тестото и се оставя да втасва 30 мин
разделя се на 2 части, всяка част се разточва с размери прибл. 20х50см, пълнежа се нанася отгоре, навива се на стегнато руло откъм дългата страна и с нож се режат кръгчета дебели около 1см, слагат се в хартиени формички (като за мъфини), покриват се и се оставят да втасват 30 мин
отгоре се мажат с разбито яйце и се пекат около 10 мин при 220 градуса

този пълнеж като количесто стига само за едното руло
по желание може да се направи в двойно количество или да се използва нещо друго - аз напр. използвах сладко от ягоди и бадеми

# 101
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Здравейте дами! Сина ми иска да му направя канелени охлювчета. Каза че се правели с тесто подобно на козуначеното. Някоя от вас правила ли е и може ли да даде сполучлива рецепта.

Аз правя, с квас, просто се заменя с мая.
http://djemmasvetlana.blogspot.com/2019/03/blog-post.html?m=1

# 102
  • In transit
  • Мнения: 12 063
Здравейте дами! Сина ми иска да му направя канелени охлювчета. Каза че се правели с тесто подобно на козуначеното. Някоя от вас правила ли е и може ли да даде сполучлива рецепта.
Ето и от мен канелени охлювчета

# 103
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Обожавам такива охлюви, но сиропирани.
Стават божествени Heart Eyes

# 104
  • София
  • Мнения: 11 755
КАНЕЛЕНИ РУЛЦА С КАРАМЕЛ И ЯДКИ - CINAMON ROLLS

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2020/02/cinamon-rolls.html

Общи условия

Активация на акаунт