Всичко за дамските чанти – 3

  • 41 620
  • 335
  •   1
Отговори
# 120
  • Швейцария
  • Мнения: 1 842
Да се включа и аз да ви следя с две поръчки от днес. Имам чанти на МК и съм много доволна от качеството. Винаги гледам да са широки поне 22 см, за да влиза вътре едно голямо портмоне.
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 09 май 2023, 08:41 от JennyBG

# 121
  • Мнения: 4 717

Някой с отзиви за този сайт?
Харесала съм си тази чанта.

Това е словашка марка и изработват чантите ръчно, малко производство с голямо разнообразие. Кожите им са много хубави, но за мен малко тежички. Може би така е по-добре защото не се надраскват лесно и издържат голямо носене. В ютуб много от моделите им имат представяне и може да разгледате. Коректни са, впрочем всички чешки и словашки сайтове са коректни в поръчките си. Цветовете им са уникални.
https://www.youtube.com/@lubive823/videos

Стив Майдън - нямам чанта от тях защото са изкуствена кожа, а аз купувам само естествена. Имам кубинки и са много добро попадение откъм изработка и удобство.

За Wittchen(австрийски бранд) да напиша - имам от тях 2 чанти и един куфар. Купувам само от ест. кожа колекцията им и са много качествени. Винаги следя намаленията им защото така излиза тънко - пускат по 50%. Тук където съм имат и физически магазин, та ми е по-лесно. Не ми допадат техните широки чанти през рамо защото просто не си падам по такъв тип и са тежки, представям си ако ги натъпчете с папки, несесер и още неща колко неудобно ще е.

Последна редакция: вт, 09 май 2023, 20:44 от Dress as Princess

# 122
  • Мнения: 1 213
Някой може ли да каже кои чанти са по-качествени като марка: Michael Kors или Ralph Lauren?

# 123
# 124
  • Швейцария
  • Мнения: 1 842
Зависи от какъв материал са изработени, но и аз харесвам МК повече. Много съм доволна от качеството им. И моделите повече ми харесват, но това е субективно.

# 125
  • Мнения: 1 213
Зависи от какъв материал са изработени, но и аз харесвам МК повече. Много съм доволна от качеството им. И моделите повече ми харесват, но това е субективно.

И двете са естествена кожа. Аз за Мк съм чувала, че са си развалили качеството последните години, дано да не е така..

# 126
  • Мнения: 11 016
Избери си модел, който ти допада. Като качество са идентични, а МК сякаш имат повече реплики.
Имам crossbody на RL. Естествена кожа, прилична изработка, но за цената си не е кой знае какво.

# 127
  • София
  • Мнения: 4 774
Имам и от двете марки и в моя случай МК е по-качествена. Дръжката на РЛ не беше зашита сякаш цялата по дължина и се разлепи на места. Занесох я в ателие за поправки и я оправиха лесно, но все пак..

# 128
  • Мнения: 3 618
Oт 13 години не съм си купувала furla, вчера си взех тази. Упоменато е вътре, че е made in Bulgaria, да видим колко ще изкара. Хареса ми цветът, въпреки че не излиза тук.

# 129
  • София
  • Мнения: 4 774
Имам я абсолютно същата в този цвят. След един сезон металната закопчалка си промени цвета- избледня на места и се изтри. Много ме дразни и това не е първата Фурла с която ми се случва. Как да ги опазя не знам?

# 130
  • Мнения: 3 618
И.И.,
Неприятно. Имаш ли снимка на щетата?
Има 2 години международна гаранция, не е купувана в България. Дано имам повече късмет.

# 131
  • Мнения: 155
И аз да попитам за The Tote Bag - впечатления? Заслужава ли си толкова пари за платнена чанта?
Скрит текст:
Категорично съм НЕ. Освен, че не харесвам дизайна изобщо, по мое мнение Marc Jacobs прави чанти за тийнейджърки/макс студентки, които никак не ми се връзват към професионално облекло (нали ти трябва за работа). Не съм носила марката от гимназията, и дори тогава качеството на кожите им беше обидно ниско, след около година и половина-две не особено интензивно носене (не като чанта за училище и без книги/канцеларски материали, най-голямото нещо вътре да е било бутилка с вода), не приличаха на ни-що. Ръбовете и дръжките се изтъркваха за отрицателно време и лепнеха като изкуствена кожа, металът потъмняваше почти веднага, и това на кожените им изделия. Особеност на повечето им модели е, че са супер тежки, следователно доста неудобни за ежедневието. С приятелки тогава обсъждахме, че ни болят раменете от носене на MJ, и същото чувам за The Tote Bag сега. Другото, което чувам, е, че не държат изобщо, няколко месеца и са... абе, на парцал, което за мен си е очаквано не само за марката, а и за неособено скъпа платнена чанта ( на която цената идва 90% от името, изработка и материали са срам и позор).
За сходна цена от Cettire бих препоръчала 3.1 Phillip Lim Pashli. Не е от най-популярните модели, но откъм качество е желязна и по мое мнение стои добре на почти всичко като за през деня, и е с по-професионален вид. Преди повече от десет години носех няколко Пашлита навсякъде и дори сега (подарени на близки) на някои почти не им личи, че са ползвани. Задължително обаче в тъмен цвят, защото светлите кожи на марката лесно се боядисват от дрехи. За съжаление и те са тежки, Medium е към килограм и триста празна, но тя е и наистина (излишно) огромна, никога не съм успявала да я напълня цялата 😅 Та бих се спряла на Mini размер, на цената на Tote е, по-лека и пак побира МНОГО. А ако намериш откъде да поръчаш,  Kate Spade имат адски симпатични модели за наполовина на тези цени, супер леки са и много държеливи, в пъти по-добри от Tory Burch и Coach (които ненавиждам Simple Smile и не съм носила никога, но така ми казват) за същите пари. Само да са от мейнстрийм колекцията, не за Outlet. Да, за нескъпа чанта бих избрала Kate Spade със сигурност, много са ми сладки. Но, да натъртя😅, и от Phillip Lim, и от Kate Spade нямам никакви скорошни впечатления, напълно е възможно качеството да се е развалило осезаемо през последното десетилетие, каквато е тенденцията общо взето навсякъде.
Ако отидем по-нагоре като цена (но все пак не Шанел/Ермес, нали Simple Smile с две ръце препоръчвам Saint Laurent Sac de Jour, перфектната чанта за работа, имам всякакви цветове, размери и "завършеци" (на кожата) и мога да говоря много, ако те интересува. Имала съм и доста Пради през годините, но като цяло не са моето.
TL;DR, Marc Jacobs - твърдо нье, и никога не бих платила повече от $100 за чанта от плат или изкуствена кожа на която и да е марка, за мен е абсолютно неоправдано, освен ако не става въпрос за специални чанти за фотоапарат или екипировка.

# 132
  • София
  • Мнения: 872
Здравейте, дами!
Може ли да ми препоръчате марка за чанти или пък конкретен модел от който сте доволни и издържа много дълго време!
Търся среден размер и с повече разделения (да не са само основен джоб и джоб за телефон например, обичам всичко да ми е подредено). А като цена, може би около 100 лв., може и малко повече.
По възможност бих искала да се предлагат във физически магазин в София.
По принцип съм се насочила съм се към модели на Tom Tailor, Calvin Klein и марка в Hunmanic, чието име забравих.
Заслужават ли си тяхните чанти?

# 133
  • Мнения: 7 483
Имаше една марка...май беше Vera. bg
Италиански са, естествена кожа и разнообразни модели.
Иначе на Tom Taylor не са лоши. Имам няколко от години.
Calvin Klein ми стоят доста изкуствени, но има и хубави модели.

# 134
  • Мнения: 977
Vera.bg са много здрави и практични. Разнасям една сега, бежова и е като нова, а е купувана от втора употреба магазин.

Общи условия

Активация на акаунт