Войната на буквите - Тема 3

  • 28 781
  • 733
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 21 745
Мисля, че повечето зрители симпатизират на Петър и брака му с Мария, защото знаят, че в историята е станал добър цар и са имали щастлив брак
Иначе в самия филм и аз мисля, че  не показва засега кой знае какво.

# 61
  • Мнения: 1 688
На актьорите все едно са им казали "рецетирайте по-бързичко, че време няма"..
А някои второстепенни актьори (разбирай с по-малко реплики) играят по-добре от главните 🙄

Петър още малко и фъфли. Пиша черна точка на Ненчо, ще се спъне в собствените си думи. Но пък му се получава това, което са поискали да покаже като образ...

# 62
  • Мнения: 5 934
Прави ми впечатление една отявлена несправедливост: в 'Братя' всички ревяха за оригиналната двойка, а тук, макар че от всякъде пречат и подливат вода на Баян и Мария, веднага харесахте Петър за нея.
Оригиналната двойка са Петър и Мария.

# 63
  • Мнения: 1 688
Цитат на: T.Valcheva
[/quote
Оригиналната двойка са Петър и Мария.

Уау, не знаех...


Хахаха, какъв втори сезон бе? С този катастрофален рейтинг. Тези не са у ред определено.

Пресолявате бабаните, мисля. Като за дупката от липса на филми на историческа тематика за десетилетия, даже е много добро филмчето. Пусти сценарий, това е най-тъпото.

Последна редакция: вт, 21 фев 2023, 23:07 от Mama2288

# 64
  • Мнения: 36 191
харесва ми петър, защото на н. к. му се получава много добре - може да е случайно, да е доста смотан и в други роли, но за петър е чудесен - тук колеблив, ту твърд, ту неуравновесен заради натиска на майка си, ту ревнив в сянката на брат си, натоварен с очаквания да бъде поне баща си...
освен това, като попрочетох за истинския петър, много ми хареса като и цар, не само като екранен образ
а това, че филипова прави първородния му син на баяново копеле, много ме дразни и ме настройва отрицателно към баян и мария - ако любовта им беше останала само блян и да си кОпат по буквите - щях да ги харесвам много

# 65
  • Мнения: 1 688
Сега покрай тези капки се присетих кой можеше да изиграе Симеон, но явно са търсели по-дърт.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 18 152
Сега покрай тези капки се присетих кой можеше да изиграе Симеон, но явно са търсели по-дърт.
Кой? Има хора които не гледат капките.

# 67
  • Мнения: 7 292
Може би има предвид Влади Михайлов. За друг подходящ от каста на Капките не се сещам.

# 68
  • Мнения: 1 688
Може би има предвид Влади Михайлов. За друг подходящ от каста на Капките не се сещам.

Така е 🙂

# 69
  • Галифрей
  • Мнения: 4 374
Може би има предвид Влади Михайлов. За друг подходящ от каста на Капките не се сещам.
Точно него го коментирах още в първата тема,че трябвало той да играе Симеон.

# 70
  • Мнения: 1 688
Може би има предвид Влади Михайлов. За друг подходящ от каста на Капките не се сещам.
Точно него го коментирах още в първата тема,че трябвало той да играе Симеон.

Явно съм пропуснала ☺️

# 71
  • Мнения: 14 516
Айде сега, Владо Михайлов е нисък и няма да стои добре като цар Симеон.

# 72
  • Галифрей
  • Мнения: 4 374
Това никак не пречи да го направят по висок. Дрехи и ефекти на камерата.

# 73
  • Мнения: 1 688
Това никак не пречи да го направят по висок. Дрехи и ефекти на камерата.

И обувките. Но щеше да седи с тежест във филма. Явно са го нарочили за друг тип роли обаче.

# 74
  • Мнения: 6 161
Това ми попадна днес и ми хареса .

Източник: РОДЕН КРАЙ
Споделено във ФБ
... " Това ЗАЩО го няма в учебниците?
Българската азбука е всъщност разказ: "„Аз буки, веди глаголати ! Добро ест живети дзело земля ! Иже (йота) како люди мислите, наш он покой. ръци слово твръдо ! ук, фрът, хер ! от ! ща чръв! ци ша ! еръ, ер, ери ! ет ! ен он ! йен йон ! юс ! ят !”
ПРЕВЕДЕНА на съвременен български език тази уникална азбука звучи така: „Помни буквите, учи да говориш ! Добре е да живееш здраво на земята ! защото както хора мислите, наша е той опора. изричай словото твърдо ! нагоре всеки да лети ! върви ! избягвай червея ! покорявай висотите ! ти мъж, ти юноша, вие хора ! човече ! с ум и разум ! във вярна посока и с ясно съзнание ! напред ! слава !“.
Аз зная буквите и животът със знанието е добър…ще мога да чета, да опозная живота, доброто и злото в него, да обичам, да прощавам, да съм човек..." А нима това не е смисълът на съществуването !? Истински дар за човечеството е тази азбука...С промисъл свише...
Благодарни ли сме ?" "В превод от прабългарски азъ означава памет. Освен това на древния ни език алем означава първи, а ан означава бог или небе. В новата азбука Кирил и Методий поставят на челно място буквата А като символ на начало и самосъзнание. Всяка следваща буква е взета от началото на конкретна дума и четени последователно те образуват смислен текст."
Съзнателно е премахнат смисъла, хората да забравят издигането си към Бога и Знанието му! " ....

Общи условия

Активация на акаунт