🌴 Survivor US/UK/AU 🌴

  • 28 433
  • 583
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 588
Тоя сезон е толкова скучен, че не може да ме изкуши да слушам подкасти за него Disappointed. Продукцията спря глупостите след епизод 5 някъде, но самият каст е генерално, хем скучен, хем и слаб стратегически:

След като махнаха Френи, сезонът съвсем окапа откъм адекватни играчи. Уж логично другите, извън Тика, говореха да се обединят и да ги махнат. Донякъде умно избраха Джам Джам, който е хлъзгав и е добър социално, което според мен е по-опасно от Карсън и неговата стратегическа игра. В самата игра за имунитет, той взе че ги изненада и спечели имунитет.

И тук стигаме до най-ключовите моменти в епизода, а може би и в сезона. Карълин, колкото и да не я харесвам, играе много разумно. Всички я подценяват като "лудата и емоционално нестабилно дама", но тя видимо знае какво прави и използва тази карта. Страшно умно искаше да запази Карсън, защото за нея той е нужен щит. Едно негово отпадане би оставило нея и Джам Джам уязвими и на чуждата милост. Сега, тя има социален и стратегически щит в своята коалиция и дори другите да се усетят, че е заплаха, просто има по-големи мишени. От друга страна, останалите са ужасни. Лорън и Джейми знаеха, че ако не изгонят Тика, са на тяхната милост и пак не направиха нищо. Даже се стигна до безумието Карълин да ги надцени и да си изиграе идола, очаквайки техен ход, който дори не се получи и с това да си вдигне мишената.

Карсън от своя страна, направи няколко лоши хода, махайки си щитове като Брандън и Френи и съюзници като Кейн и се наложи да бъде на милостта на другите и Керълин, която просто да го пази като щит. Не виждам как ще стигне Ф4 и ако стане, ще иде на огън, който трудно ще вземе.

Хайди ми е относително симпатичен, макар и не атрактивен образ и има шанс за финал, но трудно ще изпъкне пред Карълин, ако двете са на финал, главно заради разликите в характерите и образите.

# 256
  • Мнения: 588
Този сезон продължава да върви към дъното на всички сезони, които съм гледал, откъм качество. Повечето играчи са хем безинтересни, хем отчайващо трагични стратегически:

Отново уж видяхме, че се сетиха как тройката от Тика са заплаха. Чухме имената на Карълин и Карсън, което беше логично. Особено след като Лорън спечели имунитет, а Хайди имаше идол, изглеждаше сякаш няма как да няма голям ход. Е, изглежда че за някои играчи дъно в това отношение няма. Даже се стигна до там Джам Джам да е главния глашатай на теорията Карълин да си ходи. Нещо повече, тя сама си вдигна зверски мишената, не само като игра идол в миналия епизод, а и като си разкри картите в този. И накрая какво, Хайди гласува с тройката на Тика, махна един от малкото играчи, които можеше да бие, че даже си изигра и идола, без да има нито един глас срещу нея, за да не им пречи на следващ съвет. Направо не мога да повярвам какво виждам. Самият Джам Джам беше длъжен да махне Карълин, защото двамата биха се целили в сходна история на финала, как са преодолели много, били са подценявани и накрая са стигнали Ф3, диктувайки доста съвети. Колкото и другите да го харесват, не мисля, че ще я бие на финал. В такъв сценарий, би имал и Карсън като щит, поне до Ф4. Сега си изпуснаха шанса и ако използвам футболното клише "ако не вкараш, ще ти вкарат" или в случая "ако не изгониш някого, той ще те изгони". Очаквам някой от мъжете да отпадне на Ф5, Карълин да вземе огъня и да спечели, което не ме радва много, но освен Френи и донякъде Карсън, всички други са ми безразлични или даже леко неприятни образи.

# 257
  • Мнения: X
Каролин беше екзалтирана от успешния ход с идола и се впусна да обяснява как ги е метната в началото. Погрешно. Усети се накрая "не си мислете, че съм силен играч", обаче късно, късно. Satisfied Стана това, което се очакваше - другите разбраха, че театралниченето е и фасада, зад която се крие стратегически играч.

Джам-Джам ми хареса в този епизод, в началото поне. Освен, че е доста адекватен социално и харесван от останалите, мисли и анализира няколко хода напред. Много правилно се усети, че Каролин ще му е най-големият конкурент, ако стигнат финала, и че двамата "бягат в една и съща лента" като стил на игра и би било трудно да се разграничи кой е имал по-голяма заслуга за ходовете им, тъй като повечето са общи. Използвайки нагласата срещу Каролин-заплахата в момента, лесно би убедил Карсън и Джейми да гласуват Каролин извън играта. И аз мисля, че изпусна златна възможност тук, идея си нямам защо се отказа накрая. В следващ етап маха Карсън като заплаха за имунитети. Финални трима или финални двама е крайната игра в американския Survivor?

Хайди много глупаво си изгърмя идола, ненужно, значи и грам не инвестират в социални отношения тези играчи, никакво доверие не могат да изградят, за да разчитат на здравината на връзките. Изобщо, много хаотична и безидейна игра като цяло, нямам любимци и аз.

Започнах да гледам отново след положителните коментари в темата, но не съм очарована в момента. Ех, къде са играчи като Джордж, Дейвид - още повече започнах да ги оценявам като гледам Survivor US!! *въздишка*

Последна редакция: пт, 19 май 2023, 10:27 от Анонимен

# 258
  • Мнения: 588
Финални трима или финални двама е крайната игра в американския Survivor?


Започнах да гледам отново след положителните коментари в темата, но не съм очарована в момента. Ех, къде са играчи като Джордж, Дейвид - още повече започнах да ги оценявам като гледам Survivor US!! *въздишка*

Съгласен напълно с цялото мнение. Ф3 е в американската версия от доста години, а от С35 вкараха малоумен задължителен огън, не само при 2-2 гласа. Който спечели имунитет на Ф4 се класира за финала, избира кой да вземе за втори финалист, а другите двама палят огън. Т.е. реално не може директно да се махне голямата заплаха, дори да не вземе имунитет. Нещо повече, предвид че идолите важат до Ф5, на практика няма нито един "чист" съвет, където свободно от twists, да може да се елиминира играч. Затова и си мисля, че Карълин ще бие на огън и от там взема гласовете.

Относно играчите, Френи изглеждаше като микс от Кралица Д-р Хейли и Ким Спрадлин в С24 пред повечето останали в сезона. Голяма греда като кастинг и дано се поправят за С45, понеже по-дълги епизоди с такъв каст биха била бая тегави. Отделно, twist-ът с местенето на нов остров е толкова безсмислен и излишен, че няма накъде. Реално, на Ф5 и с 2-3 дни докрая, едва ли на играчите им пука, къде ще живеят и ще тръгнат да строят лагер. Да не говорим как вече "хакнаха" системата и си донесоха всичко от лагера, което прави цялото нещо още по-ненужно.

# 259
  • Мнения: X
Ясно. Каролин или Джам-Джам ще спечели, мисля аз. Джам-Джам досега успешно се покрива и, ако стигне до финала, ще е между него и Каролин. Другите са свободни електрони и не могат да завъртят нищо. На Карсън ще му резнат главицата под претекст "силен в игрите" скоро.

Големи измишльотини в американския, значи, а всъщност само силен каст е нужен! Фен съм си аз на австралийския формат и туй то! Американският има късмет, че е веднъж седмично 40 минути Smile, които с игрите на бърза скорост става половин час, иначе отдавна щях да съм се отказала да следя.

# 260
  • Мнения: 588
Англичаните се надявам да направят много силен сезон, защото както съм писал, BBC правят високо качество, както може да съдим и по Предателите.

Завиждам ти благородно, ако имаш да гледаш предни австралийски сезони без 2016 Laughing.

# 261
  • Мнения: X
Гледала съм последния, с Хейли и Джордж сезона и all-stars и съм във възторг и от трите. Запланувала съм Contenders I&II, като имам време. Simple Smile

Що се отнася до Предателите..

Скрит текст:
най-накрая приключих и трите сезона Харесаха ми всички!

В американския най-много играта на Сири - сигурно Сървайвър е голямо школо и участието й е помогнало, защото се представи страхотно, тя е един от любимите ми предатели.

В австралийския вариант като цяло участниците, игрите и лафовете на водещия ми харесаха повече, ако трябва да съм честна, но аз съм си леко пристрастна към австралийците, така че това не означава, че американският не е бил на ниво.

Топ ми е британският вариант. Още от началото Предателите ме грабнаха с умелата си игра и според мен като група се справиха най-добре от всички отбори. Личеше си от тоталния шок на останалите след разкриването им. Чудя се дали бяха толкова добри, защото са играли играта в приятелски и семеен кръг, в Западна Европа е доста популярна по семейни събирания.

Спойлер (победител):
Скрит текст:
Скрит текст:
Без да ракривам действието в детайл за негледали, ще кажа само, че единствено не ми допадна как емоционалната игра на един коства победата на друг. Не беше съвсем коректно по моите разбирания, като са те надиграли и надхитрили да изпортиш играта на друг и да го лишиш от победата

Като цяло, ми се струва, че във формата има доста потенциал. Погледнах статистики и рейтингите и в трите страни, където е излъчван, са добри; всички са подновени за втори сезон. Дано след някоя друга година, когато форматът се поутвърди в интернационален мащаб, стартира и в БГ. Дано кадърен продуцент се заеме с него, за Халваджиан се сещам на прима виста; може да бъде голям успех. Освен социалната игра, потенциалът за дискусии на кръглата маса (или сеир, ако щеш), голям плюс е и съспенсът, който се създава с убийствата. Както сценаристът на сериала "Белият Лотус" споделя, ако е знаел, че една крими мистерия е щяла да генерира такъв интерес към неговите сериали, всички щял да ги напише с елемент на изненада. За доста хора е предпочитан жанр.

Последна редакция: пт, 19 май 2023, 20:28 от Анонимен

# 262
  • Мнения: X
Минавам само да кажа много ти благодаря за препоръката за Champions vs Contenders II AU, Titanbg! Отново са събрали запомнящ се каст - все ярки образи с хъс за игра и интрига във всеки епизод.

# 263
  • Мнения: 588
Няма защо Yum.

Сезоните от 2017 и 2019 (CvC II) са невероятни и са ми в топ 10 изобщо от всички версии, така че смело ги препоръчвам на всеки, който иска качество за лятото. И в двата има уникални образи, велики играчи, страхотни истории и високо ниво на геймплей.

CvC II са събрали в един сезон "The Golden God" Дейвид, "The King of the Jungle" Люк, който ми е личен фаворит, Dirty Harry, "The Godmother" Джанин, " The Smiling Assassin" Пия, плюс Аби, Шон, който беше в последния сезон, Мат, който в момента е кечист в WWE под името Грейсън Уолър и е ярък образ, а сигурно забравям още.

В 2017 пък са отново Люк, AK, Локи, Аналис, Зиги, Хенри, Джерико, Мишел, Сара (която също много харесвам и искам да се върне) и една от най-големите ми любимки Д-р Теса.

# 264
  • Мнения: X
Да, видях и аз познати от all-stars лица като Дейвид, Аби, Dirty Harry, Дейзи, и от последния сезон - Шон. Едва сега разбирам динамиката около Дейвид и Дейзи/ Harry в all-stars и защо Шон реагира толкова алергично, когато за 2-ри път не се усети с фалшивия идол-бисквитка на Саймън. Satisfied не, че беше трудно да се досетя, но друго си е като вече знам предисторията.

Ех, голям кеф! Без да преувеличавам, още от епизод 2 следя с интерес.

# 265
  • Мнения: 588
Не е пряко свързано със Сървайвър, но тъй като тук си коментираме и "Предателите", обявен е кастът за сезон 2 в Австралия, който почва уж скоро и "Кралят на Джунглата" Люк от Сървайвър 2017 и 2019 ще участва. За да цитирам самия него - "Yeah boiiiiii" Laughing Снимка на целият каст, в който ще са 10 известни/10 нови лица:

https://i.redd.it/luke-is-going-to-be-on-the-traitors-au-s2-v0-b … 0bb28a623d1b455bc

# 266
  • Мнения: 359
Супер, нямам търпение. Май ще трябва да си направим и тема за The Traitors, ще се заформи и тука някаква фенска маса Laughing "Известните" личности реалити звезди ли са, както беше в американския, или просто известни?

Иначе обмислях това лято да започна да гледам американския Big Brother, докато се излъчва. Знам, че като игра наподобява такъв тип социални предавания като Survivor, но досега не съм го гледал. Някой тук фен ли е на предаването?

# 267
  • Мнения: X
Не е пряко свързано със Сървайвър, но тъй като тук си коментираме и "Предателите", обявен е кастът за сезон 2 в Австралия, който почва уж скоро и "Кралят на Джунглата" Люк от Сървайвър 2017 и 2019 ще участва. За да цитирам самия него - "Yeah boiiiiii" Laughing Снимка на целият каст, в който ще са 10 известни/10 нови лица:

https://i.redd.it/luke-is-going-to-be-on-the-traitors-au-s2-v0-b … 0bb28a623d1b455bc

Радвам се на новината!
Защо ли си мисля, че на Люк така съвсем случайно, разбира се, ще му бъде отредена роля на предател?! Satisfied

# 268
  • Мнения: 588
И аз имам такива подозрения Laughing. Макар че, както и да го гледам, ако има адекватен каст, няма да изкара много. Ако е "верен", логиката сочи, че предателите ще го махнат в първите 3-4 убийства, просто защото е адски добър социален играч, а и има страхотен нюх. Ако е предател, ако бях на останалите, бих го махнал превантивно за всеки случай, както се казва, пак поради качествата му. Дано кастът не е толкова силен и да го погледаме повече.

Иначе, правилна промяна за мен е намаляването на играчите от 24 на 20, ако е така. Просто ТВ времето ще се разпределя между по-малко хора и би следвало качеството да се повиши, а и едитът да е по-фокусиран.

# 269
  • Мнения: 588
Честит празник на малката ни, но сплотена, интригантска група Stuck Out Tongue.

Общи условия

Активация на акаунт