Паническо разстройство - 57

  • 23 189
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 533
Влизам с притеснение.
Днес ми съобщиха, че трябва да ходя на обучение за 5 дни в друго населено място. С английски език, а моя английски е закърнял. Сви ми се корема и започнах да се тревожа. Как ще оставя децата и дома си. Как ще спа в хотела и дали отново няма да получа криза. Преди 7 месеца, когато започна всичко беше точно в 2 сутринта в хотелската стая, пак бях на обучение. Всички мисли ми минаха отново през главата и се чудя, дали да откажа, но до кога ще отказвам. Миналия месец отказах  обучение в Австрия. Посъветвайте ме, как да постъпя, за да съм максимално добре. Не се чувствам сигурна и спокойна, ако не съм при семейството ми, по принцип съм така, а не откакто не съм добре. Става ми мъчно и ми се плаче, когато не съм при тях. Обвинявам се, че съм такава, но това е положението.

# 691
  • София
  • Мнения: 1 550
Лиана, ако си прочетеш поста, ще си видиш отговора Simple Smile за съжаление никой друг не може да прави избори вместо нас.
Аз само да споделя, че бях при пси, според нея трябва да дам шанс на аритавито за още месец,за да са пълни два месеца и поне да знаем зачеркваме ли го и да мислим тогсва за смяна. Според нея при някои хора просто става по-бавно подобрението.

# 692
  • Мнения: 2 769
Тука взехте да размятате ксанакси, клонарекси и всякакви такива. Абе хора, избягвайте ги тия бензодиазепини, ще се вкарате в по-голям проблем после!

# 693
  • Мнения: 1
Аз съм тук отскоро. Проблемът ми е следния. От около 2 години започнах да вземам лексотан при нужда за сън, като същевременно ми сваляше и кръвното налягане, ако е високо. Миналата година пих в един момент ,но на опаковката пишеше Тева, а не Актавис. Кръвното ми се вдигна доста, пулса също. След това опитах още няколко пъти, но все ми действаше зле. Имах все още от опаковките на Актавис, които за съжаление  свършиха. След консултация с лекар започнах да търся алтернативи, но все още не съм намерила. Молбата ми е, ако някой случайно има някакви таблетки лексотан на Актавис,  да ми продаде, докато намеря подходящ заместител. Знам че е малко вероятно, но все пак реших да попитам. Ще ви бъда много благодарна.

# 694
  • Мнения: 963
Тева и Актавис са едно и също.Просто едните купиха другите.

# 695
  • Мнения: 871
Вчера не можах да се свържа с докторката, следобед едвам си стоях на краката. Заведоха ме при друга докторка. Изписа ми клоназепам 0.5, за около месец. Стимулотон го смени есцетакон, 10 дни по 1/2, после по 1. И да върна за 1 месец деанксита по 1 или 2. Питах за болничен, каза, че може за месец да ми даде ако се водя в психо стационара приета, ще ходя 1 седмично за час.
Иначе съм спала около 4 часа снощи другото беше като в просъница пак.
За месец ще си стъпя ли краката според вас, отчаяна съм много.

# 696
  • София
  • Мнения: 480
Есциталопрама, който са изписали, е хубаво лекарство. Не знам за него дали дава проблеми със съня.
Ако с клоназепама не се наспивате, може да питате за хедонин от 25мг. Той е доста силен и половин или една таблетка трябва да помогнат за по-дълъг сън. Другите варианти са тритико или ремирта, но с тях започне ли се редовно приемане, после спирането е трудно. Зависи това със съня дали е временно или е инсомния.
Аз бих отишъл пак при лекарката и да й обясня, че с клоназепама не става.
Преди месеци също бях така със съня, през ден звънях на пси, тя все ми даваше да се тъпча с високи дози хедонин, но не се чувствах добре с него, докато накрая ми предписа тритико. Започнах с 50мг 2 дена, после 100мг 1-2 седмици, но пак не спях добре и го вдигнах на 150мг и оттогава съм на тази доза и спя около 8-9 часа. Сега пък съм на етап дали не ми предизвиква странични ефекти през деня... Обаче опитах да намаля дозата и се чувствах зле, така че засега карам на тази доза и това е. Проблемите със съня са кофти работа.
Мисълта ми е, щом има проблем, не се притеснявайте да ходите при пси, ако трябва и всеки ден. Отидете пак, споделете й какво се случва и да измисли нещо друго за сън.

# 697
  • Мнения: X
Тева и Актавис са едно и също.Просто едните купиха другите.
Те са едно и също, но сякаш лексотанът се промени и действието му не е същото, поне според мен.
ilmira, попитай в групите за ривотрил, чувала съм, че има добро действие, или попитай лекаря за клонарекс.

Последна редакция: пт, 05 май 2023, 16:38 от Анонимен

# 698
  • Мнения: 963
Аз не приемам лексотан (и засега никакви лекарства),а отговорих на въпрос.

# 699
  • Мнения: X
Аз не приемам лексотан (и засега никакви лекарства),а отговорих на въпрос.
Извинявам се, за ilmira е постът ми. Поправям се.

# 700
  • Цюрих
  • Мнения: 415
Аз пих Тритико тези дни за сън, обаче освен силен световъртеж, главоболие, запушване на носа, парене и сърбеж на краката, днес получих лек обрив по едната ръка, сърцебиене, което досега нямах(пулсът взе да ми скача до 85-110) и тревожността стана непоносима.
Лекарката препоръчва Кветиапин, обаче така съм се наплашила... Какво да правя, дайте съвет!
Спрях Тритико, защото очевидно не ми действа добре. Не мога да си правя повече експерименти...

# 701
  • София
  • Мнения: 480
Хедонинът е кветиапин. Може да пробвате 1-2 вечери и да прецените.
Аз като започвах тритико, освен лека болка и стягане в главата, други странични не усетих. Но пък тези като че ли си останаха за постоянно. Тоест, чудя се дали са ми от състоянието или от тритикото. Лошото е, че го взимам доста месеци вече и като тръгна да го намалявам и ми става зле, световъртежи, главата все едно не е моята и засега се отказах и да го спирам, че въобще не съм стабилен.

# 702
  • София
  • Мнения: 5 247
Вече месец откакто моят пси ми вдигна дозата на АД. И ето...пак се будя. Заспах дълбоко и в 2.30 край. Опитах да заспя, но не става. Започна стягане на главата. Станах. През деня уж съм добре. Но имам ежедневно това противно протичане на ток през вътрешностите ми, прималяване... също и звънене на главата. Бях писала, че имам проблеми със зрението. Вчера бях на офталмолог. Най - после събрах сили да отида. Слава Богу очите са добре. Проблемът според докторката  е сухота и ще се реши с капки за овлажняване. Препоръча да си проверя щитовидната жлеза, да не би причината да е хормонална. Бях и на дерматолог- направила съм невродермит.  Даде ми да пия антихистамин и да мажа крем.  Каза, че е на психична основа. Чета ви...съчувствам ви, рядко пиша защото нищо съществено няма при мен, нищо обнадеждаващо. Виждам, че всички се мъчим- по един или друг начин. Вчера след обиколките по докторите вместо да се успокоя и зарадвам, което  уж правех, ме заболя пак стомах, тъпа тежест, хапнах насила и ми се гадеше и още ми е зле. Чувствам се смазана от много минали неща и не мога да ги надскоча. Как да поемам нов товар? А имам и то голям. Сама съм си виновна. Аман значи.

# 703
  • Мнения: 1 972
Провери си щитовидната,ако това не е правено...Твърде вероятно е проблемите ти да идват от там,ако не е в ред. Пусни ТСХ и ФТ4 на първо време и върви на ендокринолог да види на ехограф. Понякога при хормони в норма все пак е започнало изменение на жлезата

# 704
  • Мнения: 963
Това е много добър съвет.Но като ще пуска нещо,по-добре да е всичко(TSH,TAT,MAT,FT3,FT4)наведнъж,за да не я връщат пак.И  за дефицити е хубаво да се изследва, кортизолов ритъм.Трябва да преодолееш това чувство за вина.Има много начини да го направиш сама,ако не -работа с психолог.Това те дърпа назад.

Общи условия

Активация на акаунт