Паническо разстройство - 57

  • 23 652
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 133
Здравейте и честит празник на празнуващите!
Да се оплача отново от поредни нови симптоми. От скоро усещам сякаш ми е стеснен хранопровода, гърлото или не знам и понякога имам затруднение при преглъщането на храна. Не е много силно, но е неприятно. Но най-много ми направи впечатление, преди седмица понеже нещо се бях разболял  и повръщах и някак си не можех да повърна нормално, сякаш наистина има стеснение и не може да излезе както трябва. Какво може да е това? Явно че не е на психическа основа, щом е и при повръщане. Отделно че напоследък ми става доста тежко след хранене, започва сърцебиене, чувство че не мога да дишам  и т.н. Това и преди се случа ваше, но беше отминало…

# 706
  • Мнения: 1 995
Целия пакет на щитовидна,ще е хубаво ,но антитела и ФТ3 не се покриват по каса и не се знае момичето ще си плати ли. Относно кортизоловия ритъм...хубаво ,ама това е специфично изследване и е добре да го назначи ендокринолог,ако има съмнения. Ако отиде с такова изследване,как ще обясни защо го е направила???? Автоматично влиза в графа "хипохондрия"и никой няма да я вземе насериозно. Така че на първо четене да пусне Тсх,Фт4,Мат и Тат,ако личния и даде направление. Ако не- ще трябва да ги плати. Но е добре да се види преди да продължава с лекарствата,които явно не са нейните....

# 707
  • София
  • Мнения: 5 247
Благодаря ви, бях правила, но беше отдавна.  Ще ходя пак при личната, но няма проблем и сама да си пусна някои показатели.

# 708
  • Мнения: 873
Здравейте, 2 вечери вече имам някакъв сън, не е  съвсем както трябва, но добре, че го има. Днес е 2-ри ден от 1/2 есцетикон и деанксит, сутринта не избързах да пия 1/4 клоназепан, но имам странични ефекти и от новия препарат, световъртеж, тревожност, гадене, пресъхнала уста и умора. Изпих на обед 1/4 клоназепан, тревожността наистина поспадна.
Исках да ви попитам когато се сменя така препарата пак отначало ли почват страничните ефекти и свикването?

# 709
  • София
  • Мнения: 483
Да, при започване на нов АД си започват страничните ефекти към него. Също и при увеличаване на дозата.

# 710
  • Мнения: 58
Аз нахлувам с въпрос. От 3 месеца пия по 1/2 сутрин Золофт, а вечер по 1/2 Ремирта. Винаги ми е било странно, как човек може да не яде и да дебелее, за това време, през което ги пия съм качила 8 кг., а спортувам доста усилено и съм посноянно в движение. Та въпроса ми е някой има ли идея, от кое от двете лекарства има този ефект, за мен това е забавяне на метаболизма, и как се справяте с това? Аз лекувам депресия и ПА,ама тия кг. ме депресират още повече.

# 711
  • София
  • Мнения: 483
От ремиртата се качват много килограми.

# 712
  • Мнения: 976
При прием на медикаменти има вероятност да развиете инсулинова резистентност и от там да идва покачването  на килограми.Те не се трупат просто така.Нарушава се метаболитния баланс.Има изследвания,които доказват това състояние и начини за справянето с него.

# 713
  • Мнения: 58
Да пускам изследвания и какви, или да и пиша за смяна на лекарствата? Какво ще ме посъветвате? Приемала съм и други АД, но такова чудо....

# 714
  • Мнения: 976
Според мен си пуснете глюкоза и инсулин  на гладно и гликиран хемоглобин.Много често проблема" лъсва"при трикратно изследване с натоварване с глюкоза,дори и на гладно всичко да е наред.Възможно е проблема да не е от тези конкретни АД и да се е развил във времето.

# 715
  • София
  • Мнения: 483
Да пускам изследвания и какви, или да и пиша за смяна на лекарствата? Какво ще ме посъветвате? Приемала съм и други АД, но такова чудо....
Надебеляването е твърдо от ремиртата. Пуснете едно търсене на ремирта из сайта (в гугъл пускате да търсите следното: "ремирта site:bg-mamma.com" без кавичките, по този начин ще ви извади резултати само от този сайт) и ще видите за какво иде реч. Освен, че увеличава апетита, действа и на панкреаса по някакъв начин и да, може да има висок инсулин от него.
Въпроса е как се чувствате психически с тези хапчета. Психическата стабилност е по-важна от килограмите. Да не се получи да ви ги сменят и да стане беля...

# 716
  • Мнения: 127
Здравейте отново от мен! Бях ви споделила за моя проблем с пътуването в кола и затова как се стягам и загубва контрол над тялото си. Последното ни пътуване мина добре, аз сядах на предната седалка и си каавах хайде нека да става тая криза, да се случва и мина доста добре. Но сега сме пак на почивка в градче на 3ч от нас и забелязвам, че съм притеснена и това напрежение се надига през цялото време и ме е страх какво ще се случи, дали няма пак избухна в колата и да не мога да се измъкна овладея. Зная, че това е много рядко състояние и сигурно ви е странно как така се панирам в кола, но ето на... случва ми се и е ужасно, защото мъжа ми обича много да пътува и аз също, но заради това странно състояние, вече не ми е любимото нещо и съм абсолютно честна с вас... Правих екг и кръвни изследвания, които излязоха перфектни, посещавам си и психотерапевтката ми, с която се опитваме да намалим тревожността от създалата се ситуация, но пак се появяват тези гадни стягания и не знам вече какво да правя... Мъжът ми, колкото и да е мил, разбран и подкрепящ... Виждам, че и той не е щастлив като се случи и му е кофти... А на мен още повече защото и той страда заради мен и не му е приятно, че може би ще се ограничаваме откъм пътуванията..... Прави не бях така.. Извинявайте за дългите обяснения.. Но може ли според вас след като кръв и екг са нормални, да е нещо на хорнонална основа или да се насоча направо към психиатър... Наистина е ужасно, контролира живота и може би брака ми.... Кой иска да е с човек, който има фобия от возене в кола.... Благодаря ви от сърце!

# 717
  • Мнения: 58
Имам правени изследвания преди да започна АД, така че ще имам база за сравнение. Чела съм за Ремиртата но проблема е, че аз нямам засилен апетит и остава забавен метаболизъм или инсулинова резистентност. Утре ще ги пусна и ще докладвам. А от тях се повлиявам доста добре, нямам никакви странични действия, ПА изчезнаха и се чувствам много добре.

# 718
  • Мнения: 115
Здравейте отново от мен! Бях ви споделила за моя проблем с пътуването в кола и затова как се стягам и загубва контрол над тялото си. Последното ни пътуване мина добре, аз сядах на предната седалка и си каавах хайде нека да става тая криза, да се случва и мина доста добре. Но сега сме пак на почивка в градче на 3ч от нас и забелязвам, че съм притеснена и това напрежение се надига през цялото време и ме е страх какво ще се случи, дали няма пак избухна в колата и да не мога да се измъкна овладея. Зная, че това е много рядко състояние и сигурно ви е странно как така се панирам в кола, но ето на... случва ми се и е ужасно, защото мъжа ми обича много да пътува и аз също, но заради това странно състояние, вече не ми е любимото нещо и съм абсолютно честна с вас... Правих екг и кръвни изследвания, които излязоха перфектни, посещавам си и психотерапевтката ми, с която се опитваме да намалим тревожността от създалата се ситуация, но пак се появяват тези гадни стягания и не знам вече какво да правя... Мъжът ми, колкото и да е мил, разбран и подкрепящ... Виждам, че и той не е щастлив като се случи и му е кофти... А на мен още повече защото и той страда заради мен и не му е приятно, че може би ще се ограничаваме откъм пътуванията..... Прави не бях така.. Извинявайте за дългите обяснения.. Но може ли според вас след като кръв и екг са нормални, да е нещо на хорнонална основа или да се насоча направо към психиатър... Наистина е ужасно, контролира живота и може би брака ми.... Кой иска да е с човек, който има фобия от возене в кола.... Благодаря ви от сърце!

Ще го преодолеете с времето. Преди имали ли сте такъв страх или просто сте го получили, защото сте имали паник атака в колата и ви е страх да не ви се случи отново?

# 719
  • Мнения: 127
Здравейте отново от мен! Бях ви споделила за моя проблем с пътуването в кола и затова как се стягам и загубва контрол над тялото си. Последното ни пътуване мина добре, аз сядах на предната седалка и си каавах хайде нека да става тая криза, да се случва и мина доста добре. Но сега сме пак на почивка в градче на 3ч от нас и забелязвам, че съм притеснена и това напрежение се надига през цялото време и ме е страх какво ще се случи, дали няма пак избухна в колата и да не мога да се измъкна овладея. Зная, че това е много рядко състояние и сигурно ви е странно как така се панирам в кола, но ето на... случва ми се и е ужасно, защото мъжа ми обича много да пътува и аз също, но заради това странно състояние, вече не ми е любимото нещо и съм абсолютно честна с вас... Правих екг и кръвни изследвания, които излязоха перфектни, посещавам си и психотерапевтката ми, с която се опитваме да намалим тревожността от създалата се ситуация, но пак се появяват тези гадни стягания и не знам вече какво да правя... Мъжът ми, колкото и да е мил, разбран и подкрепящ... Виждам, че и той не е щастлив като се случи и му е кофти... А на мен още повече защото и той страда заради мен и не му е приятно, че може би ще се ограничаваме откъм пътуванията..... Прави не бях така.. Извинявайте за дългите обяснения.. Но може ли според вас след като кръв и екг са нормални, да е нещо на хорнонална основа или да се насоча направо към психиатър... Наистина е ужасно, контролира живота и може би брака ми.... Кой иска да е с човек, който има фобия от возене в кола.... Благодаря ви от сърце!

Ще го преодолеете с времето. Преди имали ли сте такъв страх или просто сте го получили, защото сте имали паник атака в колата и ви е страх да не ви се случи отново?
Здравейте, Quatre! Благодаря ти за мнението, доста е окуражаващо:)) това състояние на стягане и избухване ми се случваше като малка, но само като колата тръгваше надолу по стръмен баир,  в останало време не се случваше нищо и си бях спокойна. Но наскоро ми се случи в самолет, а сега и в колата през целия път... А и сте права, страх ме е да не ми се случи пак, защото едно такова избухване с лек писък ми се случи във Франция на три минути от потеглянето с колата... Оттам имам и тревожност за дълъг път, опитвам да карам и аз по-често, но не винаги се получава. Когато съм само с детето, сама или аз карам, съм добре, но когато се возя явно нещо се отключва.... Едно усещане за напрежение, краката ми се загряват и напрягат, гърдите ми сякаш имат тухла от тежест... Странно е зная, затова съм тук при вас и се надявам на решения и отговори... Засега всички изследвания са добри, поне така казват, утре ще запиша час отново при лекарката, която ме прегледа първия път, тя каза, че ако не се оправят нещата, ще ми назначи АД терапия с успокоителни, но и от това като че ли ме е страх, а пък от друга страна се надявам те да помогнат, ако изобщо ми ги изпишат... Благодаря ви за подкрепата:)

Общи условия

Активация на акаунт