Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 11

  • 53 047
  • 755
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 39 773
Лино, а имаше ли петна, които да изсветли?

# 136
  • Мнения: 11 036
Не, не съм имала петна, а не се пазя особено от слънцето и през зимния сезон почти не слагам слънцезащита.
Преди 7-8 г. имах няколко бледи петна на носа, които изчезнаха сами Grinning Grinning

# 137
  • Мнения: 1 764
Не ми се смейте, но, да питам- за изсветляване на лунички помага ли вит.Ц? Луничките като "петна" ли се водят?

# 138
  • Мнения: 383
Според вас как се отразява акнелиз на черни точки. Аз този месец ще пропусна почистването, понже сега го въвеждам и да не си третирам прекалено кожата. Но имам чувството, че ми станаха нещо като подкожни или не знам как да го опиша - по-дълбоки черни точки, които по малко се виждат, но си ги има и с уголемяващото огледали си ги виждам.

Иначе, аз съм доволан от акнелиз 0.1. Но факт, имаше си реакция, макар и лека - като парване на скулите. Та добре, че ви послушах по полека да го давам. Слагам го на 4-5 дни, 20-30 мин след хидратация. Останалите дни както и досега - довършвам ретинола на ординари. А сутрин си продължавам довършвам един бъфет с медни пептиди. Чудех се много дали да не го спра сега като въвеждам акнелиз, но като не ми пречи, искам да си го приключа. Като свърша ретинола на ординари, ще започна акнелиз на 2-3 дни.

И открих ампула на центела, страшно ми допада на кожата макар, че съм с мазна кожа, а то си е серум. Може би ще пробвам и други на тази марка, след като освободя място в шкафа:)

*ще следя за луничките и аз:)

# 139
  • Мнения: 2 508
Да споделя мнение за вит. С на Терамид - не съм впечатлена. Да, наистина прави кожата като стъкло, както писа Принцесата, но дотам. Не го усещам като моето нещо. Странен ми е и на мирис. Не знам в каква концентрация е, но ми се струва слаб.
Как като стъкло?
Моят е на медик8, такъв ефект не съм видяла, а се клепам всяка сутрин.

# 140
  • София
  • Мнения: 10 355
Да споделя мнение за вит. С на Терамид - не съм впечатлена. Да, наистина прави кожата като стъкло, както писа Принцесата, но дотам. Не го усещам като моето нещо. Странен ми е и на мирис. Не знам в каква концентрация е, но ми се струва слаб.
Как като стъкло?
Моят е на медик8, такъв ефект не съм видяла, а се клепам всяка сутрин.

Аз съм с ампулата на Миша и на мен ми е като стъкло кожата след витамин Ц.
Гладка и отразяваща светлината като стъкло.

# 141
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 449
Лично на моята мазна кожа черните точки не намаляха особено много от третиноина. Обаче днес ходих на хидрафейшъл и момичето, което ми го прави ми каза, че нямам много, значи все пак може би има някакъв ефект, ама аз все пори и проблеми виждам. Нормално е в началото да има проблеми, кожата се чисти.

Моят врат здраво се опъпчи или от ретнАла или от витамин С-то. Интересно, че само второто ми е ново в рутината, ретинАл и третиноин мажа на врата от много време. Сега с днешното почистване се надявам кожата да се успокои и ще видя с какво ще се мажа. По лицето проблеми нямам и кожата ми е доста прилична вече.

Последна редакция: нд, 19 мар 2023, 00:11 от 🌹 Mimi Rose 🌹

# 142
  • Мнения: 383
Mimi мерси! Аз пък е бях се замислял какво е това хидрафейшъл и снощи се зачетох, много добре звучи. Толкова ми е омръзнало обикновеното почистване... Къде ходиш за него.

Все пак обаче, усещам си кожата, че в момента  по добре да задържа с процедурите. Докато въведа акнелиза докрай. Аз имам чувството, че самият акнелиз чисти...освен тия подкожни черни точки, не са много, но ме дразнят. Тая надежда един ден, само третеноин да ми е достатъчен и да не се налага да ходя на почистване изобщо...Simple Smile

# 143
  • Мнения: 11 036
За черните точки пробвайте с Fiddy's cleansing method, 2 пъти седмично.
Недостатъчната хидратация също предразполага към появата им.

# 144
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 449
На хидрафейшъл ходя в Ривърс, но аз не боря само черни точки, а и едни мастни образувания като пъпчици, които ми излизат и които махам там с електрокоагулация.

# 145
  • Мнения: 383
Мimi милиуми ли са тези мастните? Аз имам няколк, но около очите, там надали е подходящо.

Linofrina мерси! ще потърся информация Simple Smile

# 146
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 449
Не, не са милиуми, приличат на пъпки без връх. Моите специално не са около очите, а по останалата част на лицето. Милиумите се повлияват добре от третиноина, а вероятно и от ретинол и ретинАл. Аз съм имала чат-пат, сега нямам, изчистиха се.

Моите черни точки нямат оправяне, ще си умра с тях явно. Не е от дехидратация, просто кожата ми е такава. С процедури и грижи се минимизират, но изчезване няма.

Последна редакция: нд, 19 мар 2023, 23:58 от 🌹 Mimi Rose 🌹

# 147
  • Мнения: 1 764
И моите черни точки са така, имам ги от teenageer.
Имам едно питане, дами - от 3-4 ползвания на Sleep glucolic получих червени ситни пъпчици по брадичката и около устата. Явно ми идва силен и от слънцезащитния крем на Beauty of Joseon яко ми щипе на лицето. С какво да продължа, за да успокоя обрива? Снощи правих компреси с лайка, но не се повлия.

# 148
  • Мнения: 279
Ани888, добър бариерен крем ме спасява от подобни раздразнения. Ла Рош или на Пасифика са ми любими.

# 149
  • Мнения: 1 764
Cica plast ли? Тоест, измивам с пяна и мажа само крем, така ли? Спряла съм от два дни всичко, но обрива не мърда. Имам и Екзо мега. Дали ще помогне?

Общи условия

Активация на акаунт