Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 11

  • 52 824
  • 755
  •   1
Отговори
# 180
  • тук-там
  • Мнения: 5 779
Добра идея! Благодаря!

# 181
  • Мнения: 208
Момичета, за какво се ползва ниацинамид?

# 182
  • Мнения: 2 502
За пори и за избистряне тена на лицето. Имах и на The ordinary, и на Paula's choice. Нищо.

# 183
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 780
момичета, дали ретиналът може да оказва влияние на мътнини в очите. имам ги откакто се помня. при прегледи нищо не са ми казвали, явно не създават проблеми. имам и лазерна корекция за късогледство. но от около месец сякаш са се увеличили тези мътнини.

# 184
  • София
  • Мнения: 4 336
Не знам дали влияе на мътнините, но на сухотата на очите влияе.

# 185
  • Amsterdam
  • Мнения: 31
Здравейте! Аз лично не бих използвала ретинол около очите.
Обичам да експериментирам и имам много и различни ретиноидни продукти, но е много важен и процентът в тях, винаги четете съдържанието. Живея в Холандия и тук са разрешени продукти с макс 1% витамин А (поне така ми каза една фармацевтка). Но аз съм на мнение, че ретинолът се ползва само вечер, а през деня - витамин Ц.
В момента съм с нощен серум с ретинол (на VitaSkin - мисля, че е холандски бранд), след което нанасям (след като серумът вече е добре попил) Retinol Boost на Neutrogena. Аз имам много красива и изящна кожа и не мога да кажа дали има някакви резултати, особено при все, че полагам много и постоянни грижи, но определено мога да кажа, че има огромни резултати откакто се грижа всекидневно за кожата си - от около 3г., сега съм на 26.

Тъй като сте коментирали околоочния контур и както вече казах - бих избягвала третирането му с ретинол, бих препоръчала крема, който използвам аз на Almond milk / The body shop. Аз съм с много чувствителни и светли очи и дълго време си търсих подходящ крем, който хем да хидратира дълбоко и ефикасно, хем да не ми дразни очите. Съвсем случайно се натъкнах на този. Приятелят ми ми беше подарил един сет с тази козметика (защото знае, че ползвам някои техни продукти) и един ден околоочният крем, който ползвах тогава, ми свършваше, а трябваше да хидратирам. НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ!!! Ужасно, ужасно приятен продукт, мой верен спътник откакто се намерихме.

Избягвайте да носите ретинол през деня, защото на слънцето може да реагира и да образува пигментни петна. И не забравяйте spf50 - много, МНОГО е важен!!! Аз дори слагам веднъж преди нанасянето на (много лек) грим и после още веднъж като финиш продукт под формата на спрей хаха

Поздрави)

Последна редакция: вт, 04 апр 2023, 20:12 от don’t

# 186
  • Мнения: 23 222
И да не се маже около
очите, продуктът мигрира и пак достига до тях.

# 187
  • Amsterdam
  • Мнения: 31
Може би е време да се смени продуктът в такъв случай. Взимайте серуми, те попиват по-бързо от олио. И винаги гледайте процентът на ретиноида. Аз не бих се стремила към по-висок процент, какъвто навярно се продава в Бг, тъй като изсушава. По-добре до 1% и с постоянство се постигат чудеса.

# 188
  • Мнения: 23 222
Продуктът не мигрира, защото е мазен, а защото клетките си предават веществата една на друга.На 26г имах кожа, която беше съвършена Simple Smile)) Аз лично ползвам от 6г трет и ретиноиди и чак чудеса не съм видяла Simple Smile))

# 189
  • тук-там
  • Мнения: 5 779
На 26 не би ми хрумнало да ползвам подобни продукти, освен срещу акне, ама нямах Wink

# 190
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 780
Момичета, подарявам го. Ползван е неинтензивно около месец и малко. Повечето от половината е със сигурност. Ако някой го иска, да ми пише лс. Аз ще си остана с ретинолчето на Медик.

# 191
  • Мнения: 69
То на 26 всички безпроблемни кожи са красиви и изящни, просто защото са млади. Елементарно почистване и хидратация и светваш. След 30 губиш блясъка, появяват се пори (от намаленото производство на колаген), след 35 кожата повяхва, след 40 увисва. Бръчките дори не ги броя.
Аз мажа навсякъде всичко, иначе си личи разликата. Там най-много имам нужда. Очите ми са сухи от преди това, не бих казала, че са се влошили. Даже бих казала, че откакто ползвам само неща за чувствителна кожа + трет навсякъде + почивка, кожата ми е по-спокойна и в по-добро състояние, отколкото каквото и да е активно, без трет и ретиноли.

# 192
  • Amsterdam
  • Мнения: 31
ДХ3, именно затова околоочният контур се изолира допълнително с друг подходящ продукт. Това е като при избелването на зъбите - венците неслучайно се мажат с вазелин преди процедура.

Които са коментирали, че на 26 е рано - надявам се, че тук няма млади момичета, които се вслушват в подобни съвети. Това е поредното доказателство (за мен самата) колко необразовани са хората в Бг за елементарни неща като това. Ако някой е бил по Скандинавия и в Нл, трябва да е виждал прословутата изящна кожа, която почти всяка жена тук има. Затова явно като си отида в България ме гледат като изумруд, а тукашните ме мислят за тяхна. Жените при нас масово не знаят как и какво да правят още от малки.
Ретинолът се започва от 25-годишна възраст, витамин Ц - още като тийн. Тук няма дерматолог, който да не го казва това. Въпросът е, че хората си ходят - и мъже, и жени, а в Бг се четат форуми и се дават хвърчащи съвети.
Кожата при жената започва да старее още след 20-тата година. Преди да ида на пилинг винаги казват на консултацията, че трябва минимум 2 седмици преди процедурата да си използвал ретинол и витамин Ц. Няколко дни преди процедурата също ти звънят, за да потвърдиш, и също те питат дали си използвал. Ако не си - или отменят терапията, или отиваш на своя отговорност и подписваш формуляр.
Масово моите връстнички в Бг изглеждат доста различно от мен. При някои вече се забелязват черти по челото (някои дори доста дълбоки), при други - около очите, изобщо даже не коментирам, че от неносенето на спф самите кожи не изглеждат никак добре, а от ужасната храна има много млади, които си ходят обринати.

Също е много важно, в зависимост от типа кожа и условията на живот, да се използва бариерен крем. Закономерно колкото по-бяла е една кожа, толкова по-суха е. Ако е ветровито, студено, влажно такива кожи винаги след серума и преди СПФ трябва да се изолират с бариерен крем, който да предпазва от студа + хидратира. След това спф, висококачествене лека козметика и т.н. И най-важното - много спорт, вода и сауна.

# 193
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 408
Само да уточня, че всички сме с различни кожи, освен възрастта и такива общи съвети е малко безсмислено да се дават. Тук и там също е много общо понятие, не знам защо си мислите, че тук доматите ги ядем с колците и че дерматолозите в БГ пасат трева.

# 194
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 780
то пък в чужбината храната е по-хубава... Wink тук може сериозно да поспорим.

Общи условия

Активация на акаунт