Проблеми с приятеля ми

  • 3 821
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 140
Да си имал допир само с един единствен представител на другия пол и да кажеш "той/тя е моя човек" не е избор, а липса на опции.
Може и да е късмет. Зависи от резултата.

# 31
  • Мнения: 406
@Бoяна
Вярно е, но бая повече са тия дето не са извадили късмет, та мисълта ми е, че на него не трябва да се разчита безотговорно.

# 32
  • София
  • Мнения: 12 140
@Бoяна
Вярно е, но бая повече са тия дето не са извадили късмет, та мисълта ми е, че на него не трябва да се разчита безотговорно.
Естествено, че няма нужда човек да се обвързва на 17 за вечни времена, още повече авторката не е доволна от връзката си. Все пак има хора доволни и щастливи десетилетия наред, при тях е шанс. При други и с повече търсене и избор като няма шанс, и нищо не става.

# 33
  • Мнения: 3 195
Той връзката я е поприключил вече, няма смисъл да се обсъждат редките случаи на оцелели гимназиални връзки. Студентът вече е на различно ниво, с различни хора и все повече няма какво да си каже с човек, който още се вълнува от класното по математика. Не е и особено престижно да водиш десетокласничка в студентска компания...

# 34
  • Мнения: 929
За толкова дълъг пост авторката така и не е обяснила какво точно се е променило между миналата година и тази, за да имат по-малко време за срещи. А всъщност това е основното, за да може да помисли може ли да си реши проблема и как. Ако до миналата година и гаджето е бил ученик, а сега вече е студент и работещ, не е нормално тя да му вдига скандали, че няма време и за нея. Ако обаче е започнал да излиза с компания колеги и тя не е включена там, тогава е в правото си да му търси обяснение.

# 35
  • Мнения: 3 195
Студентските компании са си студентски, при нас навремето никой не си е водил гаджето, да мине инцидентно - да, но като част от компанията не. Това е и непълнолетна ученичка, няма място там. А той трябва да си го изживее, част от пакета е.

# 36
  • Мнения: 6 764
А ти как си представяш живеенето заедно? Секс, купончета и фън 😂 Нали се сещаш, че мама и тате едва ли ще ви плащат наема, за да го играете семейство, а и вероятно твоя човек не иска. В най-яките години сте, иска свобода, да е щастлив, да прави каквото му се прави и когато му се прави. Не кисела госпожица да му дудне на главата като досадна бабичка. Че и планове за общо съжителство. С две думи, вероятно се вижда рядко с теб, защото не иска повече. Като завършиш училище и срещнеш нови хора и попаднеш в друга среда, на теб също няма да ти е тръпка някой да ти мърмори и прави сцени. На 17г особено няма никаква необходимост да киснеш във връзка, която не те удовлетворява.

# 37
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
А ти как си представяш живеенето заедно? Секс, купончета и фън 😂 Нали се сещаш, че мама и тате едва ли ще ви плащат наема, за да го играете семейство, а и вероятно твоя човек не иска. В най-яките години сте, иска свобода, да е щастлив, да прави каквото му се прави и когато му се прави. Не кисела госпожица да му дудне на главата като досадна бабичка. Че и планове за общо съжителство. С две думи, вероятно се вижда рядко с теб, защото не иска повече. Като завършиш училище и срещнеш нови хора и попаднеш в друга среда, на теб също няма да ти е тръпка някой да ти мърмори и прави сцени. На 17г особено няма никаква необходимост да киснеш във връзка, която не те удовлетворява.
Напълно съм съгласна!Не ми е ясно защо на 17 години иска да го играе малката булка и да мисли за битовизми,вместо за разходки и купони с приятели.Кой се очаква да готви за младото 'семейство' ?Кой ще пере бикините ти.чаршафите,дрехите ВИ?.При мама ли ще ги носиш?А кой ще чисти апартамента в който ще живеете?Кой и с какви пари ще покрива разходите за ток,вода,отопление,телевизия,телефон?Това помисли ли го?Май не,щом искаш на 17 да се заробваш.Всеки гледа хубавата страна на съвместния живот,но никой не се замисля,че покрай нея има хиляди битовизми,които все някой ще върши.И тозчи човек ще си ти.Той е студент,зает да ходи на лекции,да учи за изпити,да ходи по студентски купони и спорт.

# 38
  • Мнения: 18 530
Имам дъщеря на 17 и не си представям да ми сервира нещо подобно.  Откъде това желание за сериозни връзки от 14 годишни...?

Че пък и "Аз, както и той все още живеем с родителите ни и може би и това допринася някакъв минус в това да се виждаме и да ходим един в друг, да преспиваме заедно , а сме от 3 години заедно". А на колко години да заживеете без родителите си? Интересно.

# 39
  • Мнения: 14
Кой се очаква да готви за младото 'семейство' ?Кой ще пере бикините ти.чаршафите,дрехите ВИ?.При мама ли ще ги носиш?А кой ще чисти апартамента в който ще живеете?
В друг ред на мисли 17 годишна би трябвало да може да готви, пере и чисти, а не да оставя мама да прави всичко вкъщи.

Разбира се това не значи че трябва да заживеят заедно, а да е подготвена авторката за живота, защото утре ще отиде на студентска бригада и няма да може да включи една пералня...

# 40
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Съгласна съм,че хората на 17 трябва да могат да го правят.Обаче аз не познавам младо момиче да не го мързи .Не познавам някоя,която мечтае да готви и сервира още на 17.Масово младите момичета си ги мързи,гледам повечето са с маникюр и лак.Не мога да си представя някоя с нокти да реже лук за салатата на гаджето Simple Smile

# 41
  • Мнения: 6 148
Абе като чета по темите, те тук масово смятат 18-20 годишните че трябва да ги водят за ръчичка на пясъчника. Та в тов ред на мисли, подобни мнения са нормални

# 42
  • Мнения: 6 257
Хората на 17-18 години са достатъчно големи, за да могат да вършат много неща, но на тази възраст не виждам особен смисъл да заживяват заедно по двойки и да си играят на семейство.

# 43
  • Мнения: 406
Абе като чета по темите, те тук масово смятат 18-20 годишните че трябва да ги водят за ръчичка на пясъчника. Та в тов ред на мисли, подобни мнения са нормални
Не смятаме, че трябва да ги водим за ръчичка, смятаме, че те искат ръчичката. Семейството, дето го иска авторката, няма да го тантуркат родителите им, я. На 17 трябва да се кахъри за образование, а не да тича да живее с някакъв младеж, дето вятър го вее на бял кон у другия край на Софията. Защото след 5-7 години ако, да не чуе дявола, въпросният младеж реши, че много млад се е заробил и му се прииска да си навакса откъм живот и я изостави сама с две-три деца, поне да може да върши свястна работа, с която да ги храни.  Такива случаи на изтрещели мъже и жени, дето не са се наживели като млади, а са сменяли памперси и са бъхтали на 2 работни места, за да могат да купят адаптирано мляко за бебЧЕТО, има бол. Сещат се късно и айдееее... Ама нали много, много, много са искали семействУ и бебЧИ... Тя ученическата лИбоФ си има и недостатъците, нищо, че тука има и хора, които само романтичното и розовото виждат в такава ситуация...

# 44
  • Мнения: 1 811
Аз на 17 години не барвах нищо освен уроците и понякога да си подредя стаята. Излизах навън с приятели, това беше. Две години по-късно започнах да уча висше и се преместих да живея на квартира. За отрицателно време се научих и да готвя, и да чистя, и пералня да пускам, и да пазарувам, и сметки да плащам. То пък много сложно да купиш продукти, да прочетеш рецептата и да забъркаш някоя манджа или да забършеш праха с парцал, че ти трябва предварителна дългогодишна подготовка. Човек бързо се учи като му опре ножът до кокала.

Общи условия

Активация на акаунт