Проблеми с приятеля ми

  • 3 827
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 21 469
Тя била само с този от 14 годишна примерно, и искала да заживеят заедно, защото 3 години връзка били много.

Трябва да е минала още 10 момчета, за да разбере кой е нейният ли? Така ли се придобива зрялост? Може да не е за вярване в днешно време, но ДА- ученическа любов може да просъществува. И не е нужно да си имал няколко връзки и да си бил с различни хора, че да придобиваш "опит" или каквото там смятате.
 Единственото, което ще ти дойде на главата от много връзки е емоционално изтощение, това е сякаш си оставяш късче от сърцето на различни места и когато дойде правилния ще се чувстваш прекалено "използван" и обременен от предишни връзки.

Нека не се отнасяме с тези неща като с носни кърпички. Хората са, за да се обичат, а връзките са, за да се градят, а не да се оставят при най-малкия проблем. Факт, че не всяка връзка може да проработи, но точно затова и не се бърза с тях.
[/quote]

Под "минала" какво се разбира, да е правила секс с тях ли? Не е задължително, но още по незадължително е веднага след училище да се нанесе на квартира с мъж, или още по-лошо, у някой от родителите на двамата. Връзка се гради, но още по-важно е да си изградиш образование и професия, с които да се издържаш, пък чак тогава да се събереш с някого и да си играеш на семейство. Това е момиче на 17, за Бога, непълнолетна ученичка с още две години в училище, имам дъщеря на тази възраст и мисълта да заживее с мъж е направо нелепа.

# 46
  • Мнения: 1 814
Авторката-моралистка в темата явно бърка опита с мъже в смисъл на комуникация, приятелства, срещи, флирт, излизане, забавления, с това да спиш с всеки срещнат и да трупаш бройки. Или вас, който ви сваля, задължително си лягате с него?

# 47
  • София
  • Мнения: 19 249
Добре де, защо човек да не си изживее и розовите периоди? Тук само мрачни прокоби и предупреждения да не му пере чорапите. Да направиш нещо за другия не е непременно робство. Тя ще има цял живот да бъде егоист (в добрия смисъл), но първата или изобщо младежката любов няма да се повтори

Авторке, и ти, и той си имате допълнителни ангажименти. Така че или се наслаждавай на това, което имаш, или помислете как да се напаснете по-добре. Има и други опции - приятели с екстри; кой откъде е; временна раздяла
Човек няма как да се захване с много индивидуални неща и да поддържа връзка. Все едното ще страда.

Последна редакция: ср, 01 мар 2023, 17:37 от Cuckoo

# 48
  • Мнения: 6 258
Той приятелят на авторката май много-много не я иска и сигурно се чуди как скоро да й бие шута, ние тук ги мислим как ще заживяват заедно. Споко, няма да се стигне до тази стъпка.

# 49
  • Мнения: 1 814
Cuckoo, аз съм съгласна. Дай сега изобщо да нямаме връзки с мъже и да не заживяваме с тях, защото е възможно да изперем някой чорап или да изгладим някоя мъжка риза и да нарушим феминистичните идеали.
Според мен обаче авторката изобщо не държи да му пере чорапите, а търси решение как да са повече време заедно и е измислила, че трябва да делят един дом, за да се засичат вечер. Ако се виждаха ежедневно и прекарваха вечерите заедно тя самата нямаше да бърза толкова да се изнася от техните, да плаща сметки и да върти черпака.
Но истината е, че той не желае. Аз виждам мъж, който иска свобода и студентски живот, а не разходки в парка с гаджето си и ходене на кино. И аз на неговите години исках същото. Проблемът не е в ангажиментите, разстоянието или парите за квартира, а в липсата на желание.

# 50
  • София
  • Мнения: 19 249
Защо да не я иска? Защото тя прави драми и той не й уйдисва на акъла ли?
Той все пак е сменил средата, има и нови колежки:) В тези години човек се променя много бързо, с месеци.

# 51
  • Мнения: 6 258
Той много иска, ама няма желание.

# 52
  • Мнения: 1 814
Защо да не я иска? Защото тя прави драми и той не й уйдисва на акъла ли?
Той все пак е сменил средата, има и нови колежки:) В тези години човек се променя много бързо, с месеци.
Ами затова, да. Всичкото, което си написала накуп.

# 53
  • София
  • Мнения: 12 140
Защото почти не се виждат. Виждали ли сте влюбен 20 годишен? Аз съм и то доста пъти. Най-малкото няма да стои на сухо по цяла седмица, защото нямал време да се види с авторката.
Пък нека да и купим пералня за чорапите, нямам нищо против, но дори да не беше на 20 пак нямаше да имам особени надежди за толкова отегчен и дезинтересиран половин.

# 54
  • Мнения: 4 954
Мисля си дали бихте били така директни към децата си?

Авторке, ти за семейство ли мечтаеш или имаш планове за развитие? Приятелят ти само до преди седмица - две е бил в първа сесия. Едва ли е бил свободен и му е било на акъла купони и забавления.

# 55
  • Мнения: 406
Мисля си дали бихте били така директни към децата си?
Точно такива сме. Отсега обяснявам на дъщеря си тия работи. По-просто и основно, отколкото на възрастен, но никога не съм се държала с нея като с глупаво детенце и никога не съм й спестявала истини за хората и отношенията между тях. Още не е в пубертета, но съм я подхванала отдавна. И няма да я оставя. Каквото зависи от мен, ще го направя, за да не хукне като тъпа лигла по някой мамин още преди да е навършила пълнолетие. Останалото е стискане на палци.

# 56
  • София
  • Мнения: 12 140
Мисля си дали бихте били така директни към децата си?

Ако се налага. На мен не са ми се бъркали, не мисля, че и аз бих могла да се бъркам, но дано не се налага да опитвам. Всеки си минава по пътя и си стига сам до изводите за любовните отношения, които търси и го правят щастлив.

# 57
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 645
Истината на 40-годишния не е истината на 17-годишния.
Времето идва за всички и всичко, неизбежно.


Авторката също може да почака да завърши, а после да го мислят съвместното живеене. На 17 г. почти никой няма "терен" и това е част от тръпката на тези връзки. Важното е, когато се виждате, да ви е хубаво.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 846
Истината на 40-годишния не е истината на 17-годишния.
Времето идва за всички и всичко, неизбежно.


Така е, но има и една мъдра мисал "Само глупакът се учи от собствения опит, умният се учи от опита на другите."

Мисля си дали бихте били така директни към децата си?


Като майка на две момичета за мен е първостепенна задача да ги подготвя за живота без да им слагам розови очила. Не бих ги подлъгвала, само за да не нараня чувствата им, ако виждам, че връзката им не върви или че мъжът, който обичат не им отговаря със същото. По-добре да го чуят от мен, отколкото да се унижават и да си губят времето в илюзии.

# 59
  • Мнения: 1 257
Мисля си дали бихте били така директни към децата си?

Децата ми са на сходна възраст. Разбира се, че съм директна. Дори много по-директна. От доста по-ранна тяхна възраст обсъждаме различните семейни модели - с положителните и не дотам положителните им страни. Искрено се надявам да сме успели да им предадем нашите семейни и житейски ценности - добро образование (с цел по-голям избор на възможности), добро самочувствие (за да не се прилепват към всеки, който прояви минимален интерес към тях), самостоятелност и самодостатъчност (за да не изпадат в емоционални и материални зависимости), и насърчаване на много и разнообразни хобита и интереси (с цел по-широка социална среда, съответно пак - по-голяма възможност за избор). Колкото по-голям опит има човек (в общуването като цяло, не задължително в интимен план, както тук се чете погрешно), толкова по-лесно ще се ориентира, кои контакти си заслужават и кои не, и толкова по-добре ще се позиционира в среда от себеподобни. Разбира се че има младежи, които от седемнадесетгодишни се събират да живеят заедно под крилото на родителите си. Има и такива, които през май правят бал, през юни сватба, а за Коледа имат бебе. И това е модел, и в него няма лошо, особено щом родителите го подкрепят. Но ключовата дума е "себеподобни". Когато единия иска гушкане по домашному нонстоп, а другия има планове за развитие и купони - няма как да се получат нещата.

Общи условия

Активация на акаунт