Изпитани сайтове за парфюми - март 2023

  • 89 350
  • 783
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 523
Честита Баба Марта! Flowers Hibiscus
"За" българските онлайн магазини. Намират се добри оферти.

Погледнете си имейлите - douglas.de са изпратили персонални кодове, валидни до утре.

Последна редакция: ср, 01 мар 2023, 09:19 от Phoenix_

# 16
  • някъде там
  • Мнения: 97
Здравейте!
Благодаря за новата тема!
Честита баба Марта! Бъдете здрави!
ЗА българските онлайн магазини .От провинцията не можем да живеем без онлайн тях  Simple Smile
Голямо чакане да намалят някъде Yves Saint Laurent и накрая поръчах от Нотино Simple Smile
Сега ще дебна Lancôme Idôle за щерката .

# 17
  • Мнения: 2 158
Честита Баба Марта!
За някои български онлайн магазини - има много продаващи ментата, така че трябва да се пазарува предпазливо.

# 18
  • Мнения: 551
Честита Баба Марта, бъдете много здрави и щастливи!

Определено съм ЗА българските онлайн магазини, голяма част от парфюмите ми са именно от тях.

# 19
  • Мнения: 2 157
Честита Баба Марта! Бъдете здрави!
Пазарувам само от български онлайн магазни/от първа страница на тази тема/ и съм ЗА.
Дебненето на оферти е трудо и времеемко, но често си струва. Благодаря на всички отдадени на тази тема!

# 20
  • Мнения: 541
Честита Баба Марта!50/50 пазарувам български /чуждестранни сайтове.От българските:1.Нотино,2.Мекъп,3.Парфюми шоп.
От чуждестранните:1.Флакони,2.Друни,3.Парфюмсклуб.Като цени не съм намирала в български сайт,това което съм вземала от чуждестранните на топ цена.Нотино в последно време ме изненадват и все по често го поглеждам,най-вече в понеделник,когато може да се хване и някой друг подарък.Да уточня,че ползвам дизайнерски парфюми и за нишовите нямам наблюдения,там нещата може да стоят по друг начин.
p.p https://www.flaconi.de/beauty-outlet-parfum/- в Флакони с код extra -15%.

# 21
  • Мнения: 765
Честита Баба Марта на всички!
Радвам се, че ги има българските онлайн магазини, защото иначе ще имам само един-два парфюма. В малкия град в който живея се предлагат около 10-20 аромата, на висока цена. Онлайн си намирам доста изгодни попадения, понякога дори стрелям на сляпо, но съм доволна. Благодаря на всички вас, които споделяте добри оферти!

# 22
  • Мнения: 47
Здравейте на всички!
Не ми е еднозначно отношението към българските сайтове за парфюми.

Да започна с позитивното все пак:
+обслужването е по-добро от повечето физически магазини (няма досадна асистентка, която упорито да ми пробутва Jimmy Choo).
+опциите за плащане - БГ картите минават, а даже често има възможност и за наложен платеж.
+доставка - най-често е по-евтина отколкото от чужбина и е по-малка вероятността от повредена опаковка.
+изгодни цени и подаръци при покупка на дизайнерски аромати.

А сега към минусите:
- мижав асортимент - чака се много за новите аромати, няма достъп до ексклузиви, почти никакъв ниш.
- слаби стимули за лоялните клиенти - в Jovoy и Fragonard ползвам страхотни отстъпки и бонуси за лоялност. В БГ - нищо или 5% (ама бой за тия проценти). Сиреч, и нов, и стар клиент се третират еднакво.
- грешки при описанието на продукта (опаковка, тестер, наличност, даже име.)

В заключение ще отбележа, че за изминалата година съм купила само един парфюм за себе си от БГ сайт. Всичко останало - над 20 аромата (без да броим мострите) - е от чужбина.

# 23
  • Мнения: 81
Честита Баба Марта!
И твърдо ЗА българските търговци,  осигуряват ни достъп до повечето брандове на "цени без аналог"  както за продукти така и за тестери  непостижими за чуждите сайтове.
От близо 200-те парфюма закупени през миналата година поне 160 са от бг сайтове другите 40 от чужди.
Като минус, късите наличности, единични бройки от нишовите брандове, използването ретроградни е-commerce платформи и малките им инвестиици в процеси и ИТ отделите (повечето работят с външни малки контрактори и нямат инхаус дев екипи, което ги прави тормави и бавни за промени и подобрения в UX/UI)

# 24
  • Мнения: 287
Честита баба Марта! Много здрави, румени , щастливи бъдете!


Колега Sokolov , много сложно това от последния ред, само за It-та.
Иначе и аз съм "за" българските магазини, имам страхотни попадения, на отлични цени от тях през последната година.

# 25
  • Мнения: 4 434
Благодаря за темата!
Пазарувам все по-малко импулсивно и не се влияя от местоположението на търговеца, ако е доказан, доставката е лесна, по-възможност безплатна или разумна и особено много оценявам подаръците към покупките Simple Smile

Честите Баба Марта!

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 523
Изобщо не е сложно. Наистина българските сайтове трябва да инвестират някой лев в добър IT екип. Това е един от големите минуси в нашите онлайн магазини. Едва, когато се вслушат в оценките на клиентите си и вземат мерки за това, тогава ще спрат смешните извинения, че техния софтуер не може да показва кога има наличност и кога не.

# 27
  • Мнения: 105
Честита Баба Марта! Благодаря за новата, така любима за мен, тема!
Пазарувам само от бг магазини, най-вече онлайн - блатодат за хора от малки градове Simple Smile

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 204
Благодаря за новата тема, и аз съм твърдо "ЗА" българските онлайн магазини. Добри попадения има.
Честита баба Марта, с пожелания за много хубави ухания, здраве и късмет.

# 29
  • Мнения: 3 701
Ради , благодаря ти за старанието, търпението и възможността да ни караш да се чувстваме заедно! Flowers Hibiscus

Истината е само една, всички пазаруват там, където е най-изгодно! Капацитетите от  Шан-з-Елизе предполагам не четат тук. Simple Smile

Винаги съм казвал, че монетата има две страни и преди да съдим някой е важно да видим първо себе си. Да, клиентът е винаги прав, но какъв е смисъла на това твърдение- никой не може да обясни.

Ще ви дам прост пример, тъй като познавам доста от собствениците на онлайн магазините в България.

Знаете ли примерно, че над 20 % от поръчалите онлайн, не си вземат пратките от Еконт, Спиди и т.н Просто поръчват и не ги вземат - не ги отказват.  Явно има логика, но аз лично не я намирам.  

Подкрепям българското и българския онлайн бизнес! Доскоро много от нас не знаеха какво значи " при италианците" , мога да дам и още примери.

Конкуренцията в България е голяма, ако не работиш с правилните доставчици, ако не съумееш да намериш цени отговарящи на търсенето, оставаш просто онлайн магазин за парфюми. Има и такива.

Да не говорим, че в Бъгария се продават парфюми на цени, които не могат да се намерят в Европа. Ако не подкрепя такива находчиви търговци, тогава кой?

Последна редакция: ср, 01 мар 2023, 17:01 от Milen™

Общи условия

Активация на акаунт