Баба Марта бързала, на всички от 'Искам бебе' мартенички вързала. /тема 37/

  • 18 934
  • 376
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 101
Благодаря за мненията, момичета!

Вкъщи сме с матрак на Магнифлекс и ние, просто за пътуване се чудех какво да взема. При всички положения предполагам, че няма проблем да се използва сгъваем матрак за няколко дни (при пътуване).

А като сме на тази тема - главата на бебчо леко започна да става плоска, но много леко. Просто не е точно като преди. Слагам го да спи по гръб с главичка настрани, но той си я мести свободно и понякога си заспива с главичка право назад.

Чела съм, че черепите им се оформят до годинката и няма проблем, после ще си възвърне формата, но все пак малко се притесних. Иначе - слагам го и по корем, когато играем. Вие нещо друго правите ли?

И също - една приятелка ми препоръчва възглавница, специална, която оправяла главичката, но аз доколкото съм чела - не е препоръчително и е добре да си спят директно на матрака. Някоя от вас ползвала ли е такава?

# 121
  • Мнения: 3 077
Бяхте ли на ортопед вече? Моето дете при всичкото лежане в болница и главата си му беше перфектна. Аз бих го завела да го види специалист или най-малкото бих питала педиатъра за мнение. Имахме иначе такава възглавница, купихме я от Фурлакис (той ни я пробута така да се каже 😁) но моят син никога не е пожела да спи на нея. Ако действително има проблем с формата на главата, си е ок да се ползва такава възглавница

# 122
  • Мнения: 1 101
Даа, при първото посещение при специалист - каза, че всичко си е наред. Тогава бебчо беше на почти 2 месеца, сега е на 3 и половина.

Попитах педиатърката; тя каза, че му няма нищо, че е съвсем малко (то едва се забелязва) и че ще изчезне, щом започне да седи. Та може би засега ще я пропуснем възглавницата..

# 123
  • Мнения: 3 077
Щом така са казали

# 124
  • Мнения: 3 597
Ние имахме такъв период с главичката . Увеличиха му капките Вит.Д само с една , защото фонтанелата се затваряше много добре , но главата явно беше по-мека отзад и от лежането беше станала леко плоска . Не купих такава възглавница , защото скоро след това започна да спи по коремче и нямаше смисъл . След годинка + , главичката сама си върна първоначалната форма и си е напълно ок . Никога не е бил от спокойните бебета , което само лежат и бях много учудена , но факт , че е често срещано .

# 125
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Ще изчезне,да.Големият ми го вадиха с вакуум и освен,че му бе плоска му бе и издължена от едната страна,ММ казваше,че прилича на извънземно,а аз бях много притеснена.Докъм 6-7 месец се оправи от само себе си.

# 126
  • Мнения: 3 077
Ели при вас е било от раждането. При нея се е получило сега, вече на 3 месеца. Но щом лекарите са казали, че е ок, значи няма място за притеснение. На моето дете винаги си му беше ок формата. Аз също много се притеснявах как ще му е, заради дългия му болничен престой, но те си го въртяха, защото когато го виждах все беше в различни пози (и заради самото тяло, не само заради главата, за да не се получат рани по гърба от залежаване и т.н)

# 127
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Като се замисля и на Росьо му бе малко сплескана и крива от едната страна, щото пък само на нея искаше да спи,даже възглавничка му купувах до 6-тия месец за спане, дали имаше ефект не знам,но се оправи.

# 128
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 193
То няма как главата да е “точно като преди”. Независимо естествено или секцио, формата още в утробата не е “крайната” или “идеалната”. Тепърва първите месеци се затварят основни “дупки” в черепа като задната фонтанела и тези по темпоралните кости (дано не бъркам името). Децата се раждат с 6 фонтанели всъщност, като 5 се затварят съвсем бързо и остава голямата предна. Но с това затваряне се образуват и шевовете между костите, оттам и формата се изменя.
Ние редувахме всяка нощ да спи на различна страна, ако обаче завърта на една основно (имаше такъв период) тогава през деня като беше буден му слагах огледало и играчки от обратната, за да върти главичка натам. Ако предпочита едната страна и не се стимулира въртене, може там не знам кой мускул на врата да има нужда от допълнително упражнения, за да не остане слаб. На 4-5 месеца започна да си върти сам главата в двете посоки на сън (спеше по гръб), като следях редуването на посоките насън и в будно преди това.

Аз лично си проверявах и по този материал нещата, след като ЛЛ като го попитах изрично каза, че той също оглежда всеки месец главата и ще ми обърне внимание, ако забележи специфична асиметрия: https://www.cranialtech.com/how-to-assess/

# 129
  • Мнения: 2 101
Привет от мен. Днес бях на преглед, в началото на седми месец съм. Имаше малко изоставане на обиколката на коремчето, но е наваксало. Включих малко повече протеини по препоръка на АГ. Надявам се всичко да е наред до края.
Как сте вие?
Jasmin., Как си ти? Терминът ти е скоро. Чакаме те да се похвалиш 🍀
Като видя, че е писано в темата все се надявам да са нови бременни момичета. 🤰

# 130
  • Мнения: 1 101
Благодаря, момичета! Ели, ти каква възглавница взе?

# 131
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Daisy,ММ я поръча от интернет,идея си нямам откъде...

# 132
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 193
Възглавницата ако не е изрично препоръчана от ортопед може да изкриви вратните прешлени. Аз не бих я взимала на своя глава.

# 133
  • Мнения: 77
Эдравеите момичета МЦ  ми беше на 6 05 кога мога да очаквам ову? Благодаря ви предварително

# 134
  • Мнения: 2 101
Daisy1, мисля, че няма защо да се притесняваш. И педиатърката така ти е казала все пак.
На нас Фурлакис ни каза да слагаме възглавница чак когато малкият беше на годинка и месец-два. Сложихме му обикновена, но той не спеше на нея. Все я разбутваше.

Общи условия

Активация на акаунт