Баба Марта бързала, на всички от 'Искам бебе' мартенички вързала. /тема 37/

  • 19 014
  • 376
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 628
Привет! Тук съм да съживя малко тази тема, че гледам, че не е много активна 😁
Записвам се с термин 23.10 и очакваме много срамежливо момиченце, което се показа чааак в 20 г.с 😃 Не мога да повярвам все още, че най-накрая успяхме да стигнем до тук, а и че следващата седмица влизам в 6-ти месец 😱..Нещо много бързо започна да минава времето 😃
Много се надявам скоро темата да се съживи и да се напълни с все повече "стари кучета" от другата ни тема 🙏❤️

# 136
  • Мнения: 776
Мери, добре дошла! Радвам се да те видя в тази тема! Лека бременност до пухкав финал пожелавам!

# 137
  • Мнения: 1 104
Мериии, помня те от Искам бебее! Много се радвам за теб и ти стискам палци!♥

# 138
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Мери добре дошла.И моят термин беше 22-23.10 преди две години...Майчице как лети това време.

# 139
  • Мнения: 1 443
Мери, добре дошла 🤗❤️ Много  се радвам за теб и както се казва още малко ти остава до най-важната среща в живота ти 👶 Леко бременеене до термин ти желая и да ни пишеш какво става с ритничета и фетални морфологии 🤪 Относно това, че не можеш да повярваш, какво да ти кажа, аз не мога да повярвам че съм мама, а вече го чувам по сто пъти на ден 🤣 Като се сетя колко съм си мислила дали ще ми се случи и все казвам на ММ представяш ли си наистина сме родители 🥰 Той все казва, не само си го представям, но и цяла нощ не сме спали да я дундуркаме 🤣🤣🤣
П.с. и аз чакам "старите кучета" и стоя в тази тема, ако мога да съм полезна с нещо, въпреки че май забравих някой неща 😲 Колкото и невероятно да изглежда и аз се чудя как е възможно, но явно е от безсънните нощи 🤯

# 140
  • Мнения: 2 628
Благодаря ви за милите думи ❤️
Наистина е така, супер бързо минава времето..А след раждането..не ми се мисли 🤭
Днес даже минах втората ФМ.Девойката е почти половин килограм вече, всичко си има, акробат е 😂 .Само има един амниотичен бинд, който ме филмира малко, но за сега не пречи и ще го наблюдаваме..Вярвам, че ще изчезне и няма да ѝ навреди..Понеже съм с предна плацента я усетих едва преди седмица.Много е готино чувството 🥰 Като цяло въпреки мутациите все още си карам само на аспирин+ коагулация на всеки 3 седмици и имам учудващо лека бременност.Може би, заради всички мъки през годините преди да забременея с това наше чудо 😁❤️
Даже от самото начало съм си казала, че ще е Божидар/а.
Уинтърче то и аз сигурно дори и след раждането няма да вярвам, че съм стигнала до там 🥹

# 141
  • Мнения: 3 140
Мери много се радвам, че си тук и всичко е наред 🍀🍀🍀
Какво да кажа за времето… Вече не помня, че съм имала бебе 2.5 кг и как съм го гледала. Като видя новородено и все едно не е било, а е минало само година и половина 😁 Все едно много отдавна, а в същото време и супер бързо е минало. Много е странно. И живота  преди него сякаш не си го спомням

# 142
  • Мнения: 3 597
Мери , добре дошла и честито розовко 🎀
Пожелавам ти все така лека бременност и леко раждане ! Simple Smile
Както казва Алисън , времето лети и сякаш забравяш какво е било преди бебето .
Понякога ми липсва времето в “искам бебе” … с всичките си притеснения и трудности , пак ми става мило , но определено след раждането започва веселата част 😄

# 143
  • Мнения: 611
Мери, добре дошла и от мен! Лека бременност ти желая :* и супер, че съживи малко темата ❤️

# 144
  • Мнения: 702
Мери страхотна новина! Много, много се радвам че си тук в тази темичка, време беше ❤️! Пожелавам ти все така да бъде лека бременността ти до щастливия финал! 😘🤗

# 145
  • Мнения: 671
Леле.. как съм изпуснала цели 10 страници от темата. Влизам случайно и гледам супер любими никове, гледам, мигам, докато се ориентирам къде се намирам, хаха. Радвам се, че и тази темичка леко полеко се пълни, честито и спокойна бременност на всички текущобременни.
Другите с какво ще се похвалите?
Гледам вече някои от нас мислят за второ. Ние от началото на годината започнахме с опитите, но имам два цикъла от тогава, така че не е много меродавно опитването. Ще видим този месец дали ще ни е на късмет.
Иначе малкия расте, беснее, проговаря и всеки ден чувам по някоя нова думичка. Обаче се инати и не иска да каже нещо, което съм сигурна, че може и е казвал, например името си Smile Ходи на ясла, влачим сополи през 1-2 седмици (всички), и мисля това лято да не махам памперса, чак догодина евентуално.
Иии така, как сте вие, любими момичета Kissing Face

# 146
  • Мнения: 985
И аз не съм се включвала от много отдавна, даже май от миналата тема... Честито на всички бременелки!!! ❤️❤️❤️Мойто момче се роди в края на март месец. ☺️Вече сме почти на три месеца... ☺️Всеки ден е различен расте, смее се, опитва се да гука, а аз го гледам и още не мога да повярвам, че е в ръцете ми. Много от момичетата тук са ми били в подкрепа преди да забременея и по време на бременността, затова се радвам, че ще можем да си помагаме и след това! ❤️❤️❤️

# 147
  • Мнения: 1 104
При нас - започваме скоро захранване ии .. чета, подготвям се. Ама се и обърквам на моменти.

Момичетата, вие вкъщи ли си приготвяхте храната? Тези от вас, които си приготвят вкъщи храната за бебчовците - държите ли нещата да са домашни? Или купувате от зеленчуков магазин, Лидл и тн? Също - знаете ли някакви "по-био" сайтове и тн? Аз мога да намеря домашни неща, но не всичко, разбира се.. И се чудя в такъв случай - по-добре да му взема от магазина просто и да го приготвя или бурканче.. Тези на Пласмон доста ги хвалят..

И също ми е интересно - по кой метод се водехте (спазвахте ли списък кое кога да въвеждате..)?

Иначе сме добре, Малчо расте много бързо.. Сякаш всеки ден се променя. Тук е мнооого горещо вече и разходките през деня са ограничени, но.. Sad

# 148
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 364
Аз захранвах основно по препоръките на ЛЛ, които са за деца хранени с АМ (понеже друга мацка от юлската тема е при същия лекар и тяхното бебе беше на кърма препоръките там бяха други). Началото на 5 месец до 6 вкарах за обяд 10-ина зеленчука - принципът е от светли към цветни, червените накрая - тоест картоф, пащърнак, бял морков, тиквички, карфиол, тиква, морков, броколи, червена сладка чушка (някои като спанак, грах и боб ги дават към 7 месец че по-газообразуващи). В началото на 6 месец почнах плодови пюрета за следобедна закуска (банан и ябълка са добър старт, не дразнят стомахчето, сливата и крушата са хубави при запек). До края на 6 месец имах заместен обяд и следобедна закуска. В началото на 7 месец вкарахме и безглутенови безмлечни каши (направени с АМ) за вечеря. В 8 месец по половин жълтък два пъти седмично към обедното пюре . В 9 месец глутенови каши и хляб (не е фен на попарата), в 10 месец месата (първо заешко, после пилешко, пуешко, телешко, свинско, агнешко) и в 11 месец рибата (първо хек, после пъстърва, предстои сьомга).

В началото при вкарване на нова храна се почва с 1 чаена лъжичка първия ден, 2 втория, 3 третия и т.н. Докато се стигнат 100-120гр плавно за 2 седмици до месец (не за 5 дни). Кухненската везна е много полезна в това отношение. Според изяденото количество дохранваш с мляко. Ако пие 120гр мляко по принцип, а изяде 20гр пюре додаваш 100мл мляко.
Като имаш вкарана една храна и му понася добре - може да вкараш нова смесена със старата. Примерно ако захранваш 2-3 седмици и вече яде 50гр пюре, може на 40-45гр картоф да сложиш лъжичка броколи да речем вътре.

Първите 2-3 месеца карах основно на купешки пюрета, правех сама картофеното, тиквеното и морковеното (последните 2 замразени във формички за лед във фризера). Най-добри за мен са на Холе (Деметер) и на ДМ Био (произведени от Деметер пак 😁). На Плазмон са топ месните. После като почна да яде към 150-200гр започнах да готвя, понеже ми е по-удобно от кухня.
Поръчвам био зеленчуци от био ферма Софина (имат си сайт с актуални предложения), някои купувам сурови или замразени от Балев био. В Лидл понякога пускат био броколи, био банани, вече почнах и някои сезонни не био да купувам като тиквички и моркови.
Мисля да започна и пасищно месо да поръчвам скоро, в ебаг работят с някои ферми.

# 149
  • Мнения: 1 104
Ехааа, АА - колко изчерпателна информация! Моето бебче е кърмено, затова няма да замествам засега, но информацията определено е мноого полезна! Благодаря ти!!!😘

Общи условия

Активация на акаунт