Нашите орхидеи – тема 41

  • 35 730
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 22 856


Доритис ли е?

# 721
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 018
Прилича. И ако е дребен ще да е.

# 722
  • София
  • Мнения: 22 856
Листата са големи, цветовете също.

# 723
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 018
Тогава може да е хибрид между доритис и друг представител на фалеанопсис.

# 724
  • Варна
  • Мнения: 2 037
От мен едно кафе. Smiley


И едно мини. Преоценено от Хоум макс- цвят изненада. Взех го за опит тип ЗС . Прекрасно се адаптира, направи корени, листо и дори цъфна. Покрай този успешен опит сложих още 2 орхидеи на отглеждане тип ЗС. Искам да благодаря на Рая за споменаването и описването на отглеждане на орхидеи по този начин. Simple SmileHug

# 725
  • София
  • Мнения: 22 856
Орхидеи. бг сменят локацията. На час по лъжичка дават информация.

# 726
  • Мнения: 6 331
И аз видях. Защо тогава разпродадоха на макс всичко..

# 727
  • София
  • Мнения: 22 856
Не знам. Но защо още не казват къде е новия адрес?!

# 728
  • Мнения: 2 447
Момичета,някоя от вас отглежда ли орхидеи във вода? Гледам,че при нас става масова практика.
И аз бавно се насочвам натам,ще видим какво ще стане.
Първо прехвърлих един фал,на който явно нещо не му харесваше до момента.Смених няколко субстрата,честота на поливане...цъфти от месеци,но листата му едни увиснали и корените се вдървяват.
Прехвърлих го за тест във вода и за мое учудване за сега се чувства добре.
Преди дни прехвърлих един дендробиум.Пие водата като луд и се справя перфектно.
Беалларата ми прецяфтя Cry за няма и месец.Жегите явно не и понесоха.Та и тя скокна във вода.
Откакто я засипах с обикновена почва за саксийни растения се чувстваше много добре.Пусна доста корени,дебели и зелени.Та се замислих дали не иска много вода.Сега се кисне на плажа Grinning ще я видя какви ще ги свърши

# 729
  • София
  • Мнения: 3 921
Лятото е нормално да са добре с повече вода. Проблемите идват през зимата, когато денят е къс. Зависи и какви температури им осигурявате. Ако не е достатъчна светлината или топлината - ще възникнат проблеми. Наблюдавайте си ги от близо.

# 730
  • Мнения: 6 331
Аз имам 3-4 във вода. Мисля поне от 2 год. Изкарах ги от субстрат заради някакви проблеми, поседяха във вода, опрявиха се, аз ги “забравих” леко-а днес, а утре да ги връщам в субстрата и после ми се стори по-опасно да ги върна, че си бяха свикнали..
И двете цъфтят, едната я показвах наскоро даже.

# 731
  • Мнения: 2 447
Рая,те не са потопени целите във вода.
От групите знам че, тези с тънките корени обичат повече вода.Корените тряба да са потопени до половината във водата.
Фаловете и другите видове с дебели корени обаче харесват по-малко вода.При тях само връхчетата на корените са потопени.Като посвикнели,можело малко повече вода да се налива.

Тази практика за мен е добре дошла.При мен проточното поливане не работи,трябва през ден да ги поливам.Кисненето понякога ми отнема много време и е досадно.
Така ги пльосвам във вода и както каза Секънд,забравям ги.Лятото от време на време доливам водичка,зимата може и изобщо да няма нужда да се долива.

# 732
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Взех, че си купих нова екзотика. Аз наличните не мога да накарам да цъфнат, обаче гледах я, гледах я три дни и накрая не можах да устоя. Fredclarkeara After Dark ‘Sunset Valley Orchids’ FCC/AOS, прилича визуално на катасетум, но доколкото схващам не е такова или греша? Ето така изглежда (не е снимка на моето растение, но моето е същото, с 4 стари, 1 голяма и 1 малка нови булби):
Скрит текст:

# 733
  • Варна
  • Мнения: 2 037
Месечинка, катасетум е. Честита ти нова радост ! Дано те зарадва с цвят. Simple Smile

# 734
  • София
  • Мнения: 3 921
VanessaDE, моите всичките са в ЗС - т.е. имат постоянно вода на дъното. Практически е същото. Затова казвам, че зимата е по-неблагоприятният сезон, защото могат лесно да загният. Активността на корените зависи от светлината и от температурата. Под 15 градуса не им е добре и под 10 спират да усвояват водата. Със светлината е почти същото. А иначе - носене, киснене, цедене, не са и моите приоритети  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт