Конфликт с ясла

  • 4 790
  • 119
  •   1
Отговори
# 45
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Какво да печели лелката, най-вероятно просто е тъпа?

# 46
  • Мнения: 6 258
И аз смятам, че нещо се пропуска в историята, но пък и напълно вярвам, че има доста ненормални и дразнещи пресни мами и лелки.

# 47
  • Мнения: 18 526
Аз също не вярвам да се е стигнало до такава конспирация, особено ей така от нищото.
Скарлатината е обичайна през зимата, сега четете списъци на контактни, догодина пак ще ги гледате, по-догодина пак. Персоналът е обръгнал на скарлатини, варицели и карантини.

# 48
  • Мнения: 752
Не можете да ме убедите, че мислите за това как се чувства детето, щом не сте намерили начин да го отглеждате в семейна среда на тази възраст. Няма дори един педиатър в света, който да намира за правилно оставянето на бебе или твърде малко дете в детско заведение, камо ли пък в България, където няма достатъчно персонал и съответно адекватна грижа. Тръгнали да се разправят помежду си, не разбирате ли, всички сте на едно и също ниво. Няма разлика между вас и другите родители, с които спорите. Горкото бебе. Да ви кажа,  все едно е дали към толкова много неприемливи фактори, персоналът ще прибави още някой. Самият факт, че детето е в държавно детско заведение и то докато е още в бебешка възраст е достатъчно красноречив. Не мислите как да му дадете добра грижа, внимание, сън, пълноценна храна, разходки, пространство, здрава контролирана среда, а какво да им кажете или не на тях. Че Вие, ако се притеснявахте за детето, въобще нямаше и да си помислите да го оставите в тези зарази, а щяхте да изграждате добър имунитет. Помислете, ако желаете какво причинявате на детето си, скандалът въобще не е от значение. И онези, които се разправят с вас да не се правят на много загрижени, защото и те не са до децата са. Ясли… не трябва въобще да ги има като опция, никое дете не трябва да е там, нито едно.

# 49
  • Мнения: 6 258
Имам чувството, че нарочно пускаш по темите такива небивалици. Как точно дете ще изгради имунитет, ако си е само вкъщи? Родителите нали трябва да работят? Или се предполага, че не трябват пари за отглеждането на дете? И детските градини конкретно са и място за социализация, не може едно хлапе да свиква само с мама, тате и евентуално баба и дядо. Изобщо - никаква логика в мненията ти.

Не можете да ме убедите, че мислите за това как се чувства детето, щом не сте намерили начин да го отглеждате в семейна среда на тази възраст. Няма дори един педиатър в света, който да намира за правилно оставянето на бебе или твърде малко дете в детско заведение, камо ли пък в България, където няма достатъчно персонал и съответно адекватна грижа. Тръгнали да се разправят помежду си, не разбирате ли, всички сте на едно и също ниво. Няма разлика между вас и другите родители, с които спорите. Горкото бебе. Да ви кажа,  все едно е дали към толкова много неприемливи фактори, персоналът ще прибави още някой. Самият факт, че детето е в държавно детско заведение и то докато е още в бебешка възраст е достатъчно красноречив. Не мислите как да му дадете добра грижа, внимание, сън, пълноценна храна, разходки, пространство, здрава контролирана среда, а какво да им кажете или не на тях. Че Вие, ако се притеснявахте за детето, въобще нямаше и да си помислите да го оставите в тези зарази, а щяхте да изграждате добър имунитет. Помислете, ако желаете какво причинявате на детето си, скандалът въобще не е от значение. И онези, които се разправят с вас да не се правят на много загрижени, защото и те не са до децата са. Ясли… не трябва въобще да ги има като опция, никое дете не трябва да е там, нито едно.

# 50
  • Мнения: 18 562
Има логика в казаното и то огромна и е вярно.
Но е прекалено крайно мнението.
Ясла не бих ползвала като услуга повече никога, ако някога имам второ дете, с чиста съвест.
Социализации, имунитети, ала бала.
Детето ми е почти на 6, постоянно  боледува.
Не е казано по правилен начин и с добър тон. Някак заклеймяване и обвинение, че са си пуснали детето на ясла, което не е нормално.
Набиване на канчетата и непоискани съвети не са нужни, също оценки кой, как и колко добре си гледа детето.
Но им резон в казаното.
Аз много искам авторът да каже какво е станало. И докъде е стигнал,интересен ми е случаят.

# 51
  • Мнения: 1 522
Единственото, което пропуснах е, че не съм се скарал с всички родители, а че 3-4 от мамите писаха срещу мен, а никой не писа в моя полза.

Еми добре, значи споре мамите в яслата ги лъжа, според лелките ги топя, а според потребителите във форума - спестявам инфо.

Ясно, значи аз съм виновен. Не знам точно в какво, но извиних се на мамите от яслата без причина, сега се извинявам и на вас без причина, а ще се извиня и на лелите.

И отивам да мисля къде сгреших.

# 52
  • Мнения: 10 607
Значи не се изразяваш правилно. Аз останах с впечатление, че всички са скочили срещу теб, а не 3-4 родителки.
Ако са 3-4 какъв е проблемът? Игнорираш ги и готово.

Аз съм от тези, дето скачат при укриване или забавяне на инфо, ако тази инфо ще касае риск за здравето на моето дете. Щото ми се случи аз категорично да не желая да си вкарвам в група под карантина детето, а лелките да не лепнат веднага червения кръст и чак след скандал пред директорката да го лепнат. Ако не ме бяха взели за бременна, да ми бяха отнели правото на избор детето ми да не боледува от варицела. Те си мислели, че всички искат децата им да изкарат варицела в бебешка възраст. Бла-бла... После 3 месеца не можах да си пусна детето на ясла и трябваше да си го водя с мен на работа. И си водих детето в чужбина, за да си го ваксинирам.

Последна редакция: сб, 04 мар 2023, 16:16 от amy_nka

# 53
  • Мнения: 1 522
Проблемът е, че лелките ни топят в някви общи групи и ни заплашват с действия ( пишеше, че нямали да оставят така да им накърняваме достойнството ).

Проблемът е, че се изпокарах с тия 3-4 жени в общ чат с всички родители и сега изглеждаме като някви уроди.

И изобщо за мен се създаде една драма от нищото, която ме притеснява да не навреди и на детето.

# 54
  • Мнения: 18 526
Сега изниква въпросът за накърняване достойнството на персонала. Това сипване на информация на час по лъжичка е много тегаво.

# 55
  • Мнения: 6 764
Добре де, за какво Ви топи лелката? Че умишлено сте завели дете със скарлатина на ясла? Нали не сте, има начин да се провери кога е присъствало и кога не, в какво е проблема?

# 56
  • Мнения: 10 607
Проблемът е, че лелките ни топят в някви общи групи и ни заплашват с действия ( пишеше, че нямали да оставят така да им накърняваме достойнството ).

Проблемът е, че се изпокарах с тия 3-4 жени в общ чат с всички родители и сега изглеждаме като някви уроди.

И изобщо за мен се създаде една драма от нищото, която ме притеснява да не навреди и на детето.
Ясно беше, че проблемът е друг, а не че си пуснал детето със скарлатина на ясла.

# 57
  • Мнения: 1 522
Цитирам съобщението от лелките, с което се започна целия скандал в четвъртък:

Уважаеми родители! Даваме ви тема за разговор. Моля погледнете във вайбър групата кореспонденцията ни със семейство ХХХ на 13.02.23 в 7:17, на 16.02.23 в 8:31. От написаното става ли ви ясно дали детето е със скарлатина? мед. сестра УУУ е уведомена в 15ч. на 16.02.23, а бързото известие е донесено от майката на 17.02.23 в 17:45. Опита на семейство ХХХ да прехвърлят вината върху екипа ни предизвика нашето недоумение.Директора е уведомен за създалата се ситуация, която уронва нашия авторитет и в качеството на засегната страна сме в правото си да подадем жалба. Подобно поведение няма да толерираме по никакъв начин.

# 58
  • Мнения: 6 150
Опита на семейство ХХХ да прехвърлят вината върху екипа ни предизвика нашето недоумение.
Това какво значи? Детето се е разболяло и сте обвинили персонала?
Аз продължавам нищо да не разбирам.

# 59
  • Мнения: 1 522
Опита на семейство ХХХ да прехвърлят вината върху екипа ни предизвика нашето недоумение.
Това какво значи? Детето се е разболяло и сте обвинили персонала?
Аз продължавам нищо да не разбирам.

Ами питайте ги тях. Те повече не се включиха в чата. И аз не разбирам. Само предполагам, че някоя майка ги е обвинила и оттам те са решили да си го изкарат на нас.

Но като цяло смятам, че пускането на такива съобщения от страна на служител на яслата към всички родители не е морално. Ако ще и био терористи да сме, да ни викнат пред директора и да заявят в какво ни обвиняват. А не по чатове и после майките да ме нападат мен.

Дори не знам за каква вина говорят - аз не изпитвам вина и не знам изобщо за каква вина се говори. Явно някой ги е нахранил от родителите. Де да знам.

Общи условия

Активация на акаунт