Конфликт с ясла

  • 4 788
  • 119
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 959
Според мен за всичко са виновни лелките ...подклаждат огъня...как може да всяват скандали между родители.

Вижте как ще реагира директорката ако не срещнете подкрепа си събирайте всичко и го местете в друга градина.
Много ме дразнят такива Вайбър групи.

Масово са сополиви и кашлящи спират ги за малко взимат бележка и хоп на ясла.

# 31
  • Мнения: 1 434
Според мен за всичко са виновни лелките ...подклаждат огъня...как може да всяват скандали между родители.

Вижте как ще реагира директорката ако не срещнете подкрепа си събирайте всичко и го местете в друга градина.
Много ме дразнят такива Вайбър групи.

Масово са сополиви и кашлящи спират ги за малко взимат бележка и хоп на ясла.
То като вземат поне да малко е пак добре, но на повечето хич не им пука и си пращат децата на ясла, градина и училище. А съвестните да теглят....

# 32
  • Мнения: 1 042
Аз лично не бих се спряла само с директорката. Щото тя ще ви замаже очите и толкоз. Ако сте от София, гарантирам ви дирекция Образование към СО, работи прекрасно и ще им свие сърмите набързо.

# 33
  • Мнения: 1 522
Аз мисля, че нямам вина. Но дори и да имаме някаква вина, не смятам, че лелките са в правото си да казват във вайбър група - даваме ви повод за размисъл и вие се оправйяте.

Точно така им почваше изречението. Аз подозирам, че някоя от лелките си е по-близка, ако не и приятелка с някоя от майките, и са си казали - я тоя да му пуснем това в чата, после майките ще го захапем и до там е.

Така че - аз казвам следното : постарахме се да сме максимално коректни и никога не сме водили детето си болно или сме крили нещо.

Ако все пак някоя майка или лелка има претенции към нас, можеше да ни се обади, да ни викне в дестката, да говорим пред директорката, да обясни разумно каква точно й е претенцията.

А в случая това ми изглежда от страна на лелката като - аз пускам слуха/обвинението и после ще го оставя на Народния съд на майките. И точно това се случи.

И моята претенция и това, което мисля да кажа на директорката - ако има някой претенция към нас, да ни звънне и да говорим очи в очи.

Но 4 седмици след болестта да пусне лелката такова съобщение във вайбър за мен е чиста провокация. И е нарочно направена.

# 34
  • Мнения: 18 526
4 седмици никакъв проблем и от нищото една лелка да ескалира проблема в чата... Имало е нещо през тези 4 седмици - дали сте в течение или не, но го е имало. От първите постове остава усещането за демонстративно разделение "ние" и "те - 40-50 хипохондрика", възможно е по тази линия сега сте изолирани.

# 35
  • Мнения: 1 522
4 седмици никакъв проблем и от нищото една лелка да ескалира проблема в чата... Имало е нещо през тези 4 седмици - дали сте в течение или не, но го е имало. От първите постове остава усещането за демонстративно разделение "ние" и "те - 40-50 хипохондрика", възможно е по тази линия сега сте изолирани.

аз им казах, че са хипохондрици, когато вече лелката беше написала съибшението и разговорът беше отдавна еслакирал. Преди това съобщение на лелката не съм влизал в конфликт с никой.

# 36
  • Мнения: 6 959
Според мен за всичко са виновни лелките ...подклаждат огъня...как може да всяват скандали между родители.

Вижте как ще реагира директорката ако не срещнете подкрепа си събирайте всичко и го местете в друга градина.
Много ме дразнят такива Вайбър групи.

Масово са сополиви и кашлящи спират ги за малко взимат бележка и хоп на ясла.
То като вземат поне да малко е пак добре, но на повечето хич не им пука и си пращат децата на ясла, градина и училище. А съвестните да теглят....
И какво казват ...отиват взимат детето,казват им че цял ден е кашляло и най нагло го пращат на другия ден?
Кажат ли ми винаги  я спирам.

# 37
  • Мнения: 1 808
Разсъжденията Ви са правилни. Има родители, при това доста голям процент, които се чудят какво да правят по цял ден и кого да "захапят". Та намерили са си занимание от "инициативната тройка". Огледайте се кои са в нея. Разсъжденията Ви за комбИната между персонал и родители също са верни. Не препоръчвам да влизате в обяснителен режим в общия чат с тези родители. Каквото трябва, сте направили. Детето Ви не е посещавало яслата, докато е било болно.

Направете екранни снимки (скрийншотове) на обвиненията в чата, също на изнесената информация за болестта на детето от служителя на яслата, на електронния дневник, снимка на медицинската бележка (надявам се да имате копие, аз си правех снимки на бележките заради таксите и ми остана полезен навик), снимка на теста и на каквото още прецените. При разговора с директорката входирате писмена жалба за изнасяне на информация от служител на яслата за детето Ви без Ваше съгласие в нарушение на чл. 11 "а" от Закона за закрила на детето, както и че служителите Ви въвличат изкуствено в междуродителски конфликт. Прилагате снимките към жалбата. Ако решите да търсите справедливост, оплакването трябва да е писмено и с входящ номер. Имате възможност да пуснете оплакване до РПУ срещу родителите, най-вече срещу активистите, т.н. "инициативна тройка" относно клеветите (епитети, обвинения и др. подобни), РПУ-то в най-добрия случай ще им връчи предупредителен протокол по чл. 65 от Закона за МВР. Може и да се оплачете на отдел Закрила на детето към АСП относно разпространяването на лична информация за детето. Необходими са Ви търпение и постоянство, защото неминуемо някъде по веригата някой чиновник ще се опита да изкара Вас виновен, затова Ви трябват писмените доказателства. Може да Ви отоворят някоя глупост, тогава може да препратите сигнала с неудовлетворителния отговор към следващата инстанция. Настоявайте за дисциплинарни наказания на виновните лица.

Чата доброволно не напускайте, т. к. ще им дадете възможност да се развихрят зад гърба Ви с обвинения и квалификации.

Вместо заключение: Оказва се, че наистина най-добрата защита е нападението.

Междувременно следете за свободни места в друга, удобна Ви ясла.

Последна редакция: сб, 04 мар 2023, 13:29 от poems

# 38
  • Мнения: 18 562
Бих отишла при директорката.
Бащата (мисля, че той пише) да иде.
Имат повече респект към мъжете, на нас ни разтягат локуми, сладкодумни приказки и са много хрисими.
Но поговорете интелигентно, не на въпреки. Просто обяснете каквото обяснихте на нас.
Кажете, че лелката всява напрежение между родителите и ви подкопава авторитетът като родители, нещо такова.
Обяснете, че не е редно такова отношение при положение, че нямате вина.
Нека я привика и й се поскара.
Въпросната жена ако е добър педагог и истински специалист в работата си няма да позволи това  да се прехвърли към детето, отмъщавайки и показвайки лошо отношение в последствие.
Аз не бих оставила нещата така.
В пълно право сте си да търсите справедливост и да идете при директорката.
За съжаление е мистерия какво се случва в градината и ако децата не споделят с нас няма как да знаем реално какво става там.
За мен не отстъпвайте. Покажете им, че са сгрешили. Дано се засрамят.
Но не съм оптимист.
Честно казано ако има резон и някакъв законен ред аз бих стигнала и по-далеч.
Местенето щом не ви е опция добре си помислете.
Малко е времето в яслата. После ще иде в друга група.

# 39
  • Мнения: 597
Въпросните скандали, чатове и изнасяне на информация е три седмици след заболяването и в реално тогава вече всички знаеха за скарлатината. То се премина и през официална карантина на цялата група. Така че от тази гледна точка не е изнесла конфиденциална информация.

Да, те може да са знаели за скарлатината, но има разлка дали е казано  " в групата има скарлатина" и затова се налага карантина или " Пенчо е болен от скарлатина" и т.н. Второто е изнясяне на лична информация и е наказуемо.

# 40
  • Мнения: 1 434
Според мен за всичко са виновни лелките ...подклаждат огъня...как може да всяват скандали между родители.

Вижте как ще реагира директорката ако не срещнете подкрепа си събирайте всичко и го местете в друга градина.
Много ме дразнят такива Вайбър групи.

Масово са сополиви и кашлящи спират ги за малко взимат бележка и хоп на ясла.
То като вземат поне да малко е пак добре, но на повечето хич не им пука и си пращат децата на ясла, градина и училище. А съвестните да теглят....
И какво казват ...отиват взимат детето,казват им че цял ден е кашляло и най нагло го пращат на другия ден?
Кажат ли ми винаги  я спирам.

Лично съм била свидетел как майка довежда детето си до оградата на градината и оттам детето влиза само. А при обаждане на родител се казвало, аз не знаех, ще я следя, но на следващия ден същото. Не всеки е съвестен!

# 41
  • Мнения: 1 522
Според мен (без да съм сигурен, само спекулирам) е станало следното.

Някой родител се е издразнил/уплашил, че има скарлатина и е решил, че ние сме знаели и сме го криели. Решил е, че и лелките са знаели и са криели (не знайно защо). Отишъл е, вдигнал е скандал на лелките. Те реално нищо не са крили и са решили да ни нахранят за да си измият ръцете.

# 42
  • Мнения: 6 764
Боже, Боже, чудо невиждано дете в ясла да се разболее от скарлатина или Варицела.... Голям "проблем". Детето не е било в контакт, персонала е уведомен своевременно. И да е било, какво от това, няма как да се знае. В групата на моето дете 5 месеца бяха контактни на Варицела и се разболяваха едно през друго, какво да направим?
След като служител си позволя такива клевети и настройване, директно подавам жалба и прилагам скрийншот. Не се обяснявам на лели, мами, баби. Ако към детето се проявява нарочно неглижиране, нова жалба. Не виждам кое е странно тук? Може би Ковид проми мозъците на всички и сега неделя вечер трябва да се тестват децата за всеки вирус по света, че да не излезеш терорист 😳 Разбирам да сте пуснали детето с температура, а то си е останало у дома.

# 43
  • Мнения: 6 150
Две неща:
- тая наостреност как само вие сте прави, а 20 и няколко други семейства, т.е. 40-50 родители, са все в грешка, няма да ви доведе до нищо положително.
Мда, съмнителна история. Не ми се вярва цяла казарма да се занимава с нещо, което дори не се е случило.
Скарлатина има навсякъде и всяка година, въобще не вярвам някой да е толкова тъп, че да не знае и да прави проблем от това. Най-малкото персонала ще го насмете набързо.

# 44
  • Мнения: 10 607
Въпросът е, че мисля да говоря с директорката. Много грозно е това, че едната лелка започна цялата дискусия с това - уважаеми родители, давам ви тема за размисъл.... и след това написа там в каквото ни обвинява. Тоест нарочно го написа това с цел да провокира проблема. И после написа - решавайте си го вие.
Лелката какво печели от това да инициира такъв разговор? Нещо ни спестяваш като инфо, според мен... За това и толкова объркано го разказа. Thinking И какво ще стане ако напишеш скарлатина?

Общи условия

Активация на акаунт