Конфликт с ясла

  • 4 792
  • 119
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 519
Брей, че честни родители . Чак завиждам как на мен не се паднаха такива, където всичко да си признават. При нас лелята бърше по цял ден сопола на някое … наистина да те е страх да си пратиш детето.
По темата… не сте виновни в случая. Детето е спряно при първи симптоми. Какво повече да направите, не знам.

# 16
  • Мнения: 3 735
Бреее, къде са тези стриктните? Сигурна съм, че на повечето от тях децата им ходят сополиви на ясла, но иначе имат претенции!
Изобщо да не Ви пука какво мислят! Прав сте!

# 17
  • Мнения: 1 239
Аз не бих се извинявала и обяснявала повече. Ако проявят разбиране, добре. Ако не и се притеснявате, че ще навредят по някакъв начин на детето - преместете го в друга ясла.
Ако става въпрос за шарка, когато племенниците ми се разболяха и двамата едновременно, аз зорлем тиках моя между тях да го изкара и той, че да отметна този "ангажимент"😄

# 18
  • Мнения: 1 522
Първо детето от много боледуване е ходило сумарно 1 месец от есента. Второ то е класирано в държавна ясла. Тоест местене не е вариант май - не знам дали може в друга ясла да си вземе държавно място. Трето, засега поне, нещата не са екслалирали чак толкова, че да говорим за местене.

# 19
  • Мнения: 1 239
Теоретично местене е възможно, ако случайно се е освободило място някъде другаде. Но си прав, че това е малко вероятно. Просто идея при евентуално усложняване на ситуацията. Но пък може се окаже всяко чудо за три дни и нещата бързо да се уталожат. Вие просто наблюдавайте отношението на персонала, доколкото е възможно. Те киселите и недобронамерени хора си личат, ще ги надушите рано или късно.

Последна редакция: пт, 03 мар 2023, 23:27 от Мила Атова

# 20
  • Мнения: 1 522
Въпросът е, че мисля да говоря с директорката. Много грозно е това, че едната лелка започна цялата дискусия с това - уважаеми родители, давам ви тема за размисъл.... и след това написа там в каквото ни обвинява. Тоест нарочно го написа това с цел да провокира проблема. И после написа - решавайте си го вие.

# 21
  • Мнения: 1 239
Да, тъпа ситуация🤨

# 22
  • Мнения: 597
Лелката няма право да изнася лична информация кой от какво е болен и т.н. Ако го е направила може да я съдите.

# 23
  • Мнения: 1 522
Въпросните скандали, чатове и изнасяне на информация е три седмици след заболяването и в реално тогава вече всички знаеха за скарлатината. То се премина и през официална карантина на цялата група. Така че от тази гледна точка не е изнесла конфиденциална информация.

# 24
  • Мнения: 1 437
Ако бях аз нямаше да оставя нещата така, защото не стига, че сте права, ама и по този грозен начин почерняват името Ви. А и сте стигнали чак до обиди заради мухите на 2-3 лелки. При положение, че сте права и нямате никакви притеснения, атакувайте. Успех!

# 25
  • Мнения: 25 750
Ако бях аз нямаше да оставя нещата така, защото не стига, че сте права, ама и по този грозен начин почерняват името Ви. А и сте стигнали чак до обиди заради мухите на 2-3 лелки. При положение, че сте права и нямате никакви притеснения, атакувайте. Успех!
Между другото, автора е баща.
И как да ги атакува тези махленки, като после няма да му погледнат детето. То дори няма да може да каже... малко е.
Много скапана ситуация.
Първо бих се изказала в чата, след което напускам групата. Подобни унижения не са ми по вкуса.
Второ бих разговаряла сериозно със директорката, защото днес лелите правят тази интрига, утре може да е нещо по лошо.
Не се притеснявайте, не сте виновни за нищо.

# 26
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Не мога да повярвам, че леки и директорки се занимават с тая простотия.
За родителите- време е да слязат на земята, яслите и градините винаги са били развъдник на болести. Само да вметна, че в чужбина няма карантина за стрептококи и подобни години. То не, че при нас като има и ги спират тези болести.
Чак да се извинявате, за какво?
Аз бих изискала да се извинят на мен, че детето ми се е разболял от техните, защото тази болест не е паднала от небето. И бих сменила яслата, тези не са нормални.
Чак бонбони да им носиш? Моля ти се, умрях от смях.

Последна редакция: сб, 04 мар 2023, 07:48 от VickyTaylor

# 27
  • Мнения: 10 821
В яслата ни имаше една, дето сочеше с пръст кой е кихнал в съблекалнята и на кой му е запушен носа. После стана ясно, че си е завела детето с температура с най-ясното съзнание, че е с грип. Та като нищо някоя от тези шумните родителки да ви е донесла скарлатината и после си е намерила удобна жертва да си измие ръцете...

# 28
  • Мнения: 18 528
Две неща:
- тая наостреност как само вие сте прави, а 20 и няколко други семейства, т.е. 40-50 родители, са все в грешка, няма да ви доведе до нищо положително.

- ако историята е както я описвате и детето не е ходило на ясла 7 дни преди положителния тест, просто направете един скрийншот на електронния дневник с датите на отсъствията и втори с часа и датата на теста, пуснете им ги в чата и ги оставете да броят.

# 29
  • Мнения: 1 437
Ако бях аз нямаше да оставя нещата така, защото не стига, че сте права, ама и по този грозен начин почерняват името Ви. А и сте стигнали чак до обиди заради мухите на 2-3 лелки. При положение, че сте права и нямате никакви притеснения, атакувайте. Успех!
Между другото, автора е баща.
И как да ги атакува тези махленки, като после няма да му погледнат детето. То дори няма да може да каже... малко е.
Много скапана ситуация.
Първо бих се изказала в чата, след което напускам групата. Подобни унижения не са ми по вкуса.
Второ бих разговаряла сериозно със директорката, защото днес лелите правят тази интрига, утре може да е нещо по лошо.
Не се притеснявайте, не сте виновни за нищо.
Ами той вече си има съмнения за различно поведение към детето му. А и не говоря да отиде при директорката и да се скара, ами като човек да и разкаже така и така, ако трябва да се подкрепи с бележки от ЛК.

Ако всеки си мълчи за всичко, скапаната ни система ще се скапе още!

Общи условия

Активация на акаунт