Раздяла в чужбина, моля за практически сьвет

  • 5 850
  • 98
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 340
По колко часа са денонощията в чужбина, че може да се работи 70ч седмично? Thinking
E като работиш на 2 места, евентуално и някои съботи и недели ... и се събират, 70 часа на са толкова много. Има хора и в България работят по толкова. И вероятно говори за период преди да има дете жената. А и всъщност не знаем с какво се занимава - може да е и дистанционна работа - програмист, преводач, дизайнер, архитект .... не е задължително да е в офис.

# 61
  • Мнения: X
Само в България може да се постави под съмнение, че има места, където хората работят много.

# 62
  • Мнения: 1 340
Само в България може да се постави под съмнение, че има места, където хората работят много.
Е ама има такива места, факт че масово българина е мързелив и все търси далаверата, но не всички са така. Сред различните професии и сфери познавам хора които си късат гъза от работа. От лекари, които дават по 48 часови дежурства, през банкови служители та до строителни работници. Да не говорим за хора със собствен бизнес, които си плащат данъците и си осигуряват работниците.

# 63
  • Мнения: 9 945
Тя написа, че седем месеца е работила по 70 часа седмично преди да се роди детето и докато той е бил в България по здравословни причини, за да му праща пари. Шест дни по 12 часови смени и е готова. Сутрин в закусвалня, вечер в заведение, може и повече да ги направи.

# 64
  • Мнения: 1 043
То и моят мъж беше токсичен обаче никога не се е стигало дотам, че аз да го издържам и да му давам пари, а той да се прави на болен. Направо се изумявам как тази жена го издържа, a той дори не си оправя леглото. Че даже и я критикува. 20 години са това, по дяволите, 20 години ... И тя очаква той да се промени, разбира се.

# 65
  • Мнения: 12 950
Обаче как си изкарвате мъжемразството чрез всяка тема. Кажете за женомразец с коя дума да заместим льольо.
Това не е мъжемразство, а възмущение от конкретен индивид, който даже и четворка не е. Wink Само силен глас има от списъка. А жената е петица.
Сега по-ясно ли е?

# 66
  • Мнения: 1 520
Имам впредвид като видиме някоя жена с леко поведение можем ли да използваме гадната думичка за жена реципрочна на льольо или ще ни баннат.

# 67
  • Мнения: 6 891
Ха че той тоя индивид дето авторката си го отглежда е извън всякакви класации

# 68
  • Мнения: 2 928
Ха че той тоя индивид дето авторката си го отглежда е извън всякакви класации
Има много такива. И не само българи. При този гадното е, че се държи лошо. Обикновенно търтеите не са такива нагляри. Грижат се поне за домакинството, инак няма как да се задържат като търтеи. Авторката е с много ниска самооценка. Не трябва да се оставя мъж да я тъпче така.

# 69
  • Мнения: 6 891
А, тва е най-наглото. Не стига, че жената го хрантути и дете гледа, ам на всичкото отгоре има наглостта да се праЙ на мъж.. ха-ха смешник

# 70
  • през девет планини в десета
  • Мнения: 67
Извинявам се за забавения отговор.
Нека пак поясня: 70 часа работих преди детето, В момента имам нормално работно време, слава Богу. И да дразни ме неговата пасивност. На думи много иска да започне работа, защото му било омрьзнало вече да стои в кьщи, но на практика дори не се попьлват молби за интревюта. Вярвам, че го боли, но чак толкова, че да не можеш да си намериш каквато и да е работа- не вярвам. Примерно шофьор на училищен автобус, може (даже е работил такова преди за около година и половина) там не му трябва да стои прав цял ден, но не той не обичал да кара. Може разносвач сьс Амазон, ама и това не иска...Абе все се намира нещо да не е както трябва, каквито и идеи да дам. Предложих му да работи сам за себе си, за няколко часа на ден - (3-4), но не нямало да вьрви. Казвам му че не му трябва да вали, достаьчно е да капе по малко всеки ден, а и той ще има с какво да се разсейва, но не....
Не мисля че трябва да е в сферата на фантастиката, като си в кьщи поне да си оправиш леглото, малко да подредиш, да заредиш миялната и да сготвиш нещо за вечеря- както можеш да си готвиш за обяд  за себе си(защото остаьци от снощи не се ядат), така можеш и да сготвиш малко повече, че да има и за вечеря.  И не мисля, че трябва всеки ден да ти се казва, какво се очаква от теб. Да не си малоумен...
Определено сьм за сопа, че тьрпя толкова време...Имам консултация с адвокат другата седмица.
Благодаря ви за моралната подкрепа, Просто наистина исках да валидирам решението си.
Пак повтарям, не сьм за парите, а за отношението. То и най-глупавия ще се усети рано или кьсно, че така по-вече не може. Чуствам се използвана, не обичана, не разбрана...Според него аз се сьрдя за глупости, и всичко било само в мойта глава. Просто усещам, че той не ме приема като партньор, а като на сьстезание, с тази разлика, че той не се мотивира да се доказва, ами тьпче другия, за да изпькне. И да не искам пак да сьм прецаканато овчарче дори и като се разделим...

# 71
  • Мнения: 1 043
Не, той изобщо не е малоумен, напротив - много е хитър. Такива се закрепят като паразити за по-силни и можещи жени и много добре осъзнават какво вършат. Такива хора са нагли до безкрайност. Моят хубостник и той беше такъв. Съвсем осъзнато си ме използваше, критикуваше майчинските и домакинските  ми умения, непрекъснато гледаше да мине метър, да не се охарчи случайно, постоянни спорове за пари. Така извърта нещата все едно аз съм нагла и аз искам много. А какво исках аз от него - като тръгне за работа да изхвърли боклука и тъй като изобщо не помага в грижите за детето, вечер след работа да приготви нещо за ядене. Толкова ли много исках? Не е сменил един памперс, не се занимава с детето, не го храни, къпе, преоблича. Не го поглежда. Не е чистил вкъщи никога в живота си. Редно е да сготви вечеря в такъв случай. Но не, аз искам твърде много и давам твърде малко според него. Не се връзвай на подобни внушения. Такива хора извъртат ситуациите както си искат, докато не им се спре кранчето и не видят откъде изгрява слънцето. Да спи на пътя като клошар и да го видим. Аз моя го изгоних да спи навън и два дни след като спа навън, напуснал работа, принуден е да се изнесе оттук и да си ходи в родния град. Но аз съм безкомпромисна, достатъчно търпях.

# 72
  • Мнения: 12 950
Късмет с адвоката другата седмица!

# 73
  • Мнения: 640
Според мен много ще помогне да поговорите с терапевт - има българи, които работят с онлайн консултации, и няма да ви таксуват една торба пари както американските. Такъв мъж не ви трябва и ако останете, ще ви изпие живеца, но сте били твърде дълго заедно, нормално е да сте привързана и предполагам, че симптомите, които описахте в началния пост, са в следствие на trauma bonding. Ако го изговорите с професионалист, ще ви стане много по-леко, а и ще ви научи на стратегии за справяне и общо взето, как да останете желязна пост-фактум. Много е вероятно като го изгоните да започнете да се съмнявате в решението си или да изпитвате физически симптоми като паническа атака, които да ви разубедят и тласнат отново в капана на миналото, защото мозъкът ще се опита да се върне към комфорта на познатото, дори и той да е токсичен и да ви прави нещастна. Терапевтът би влязъл като коректив.

# 74
  • Мнения: 1 262
Това е един тънък психологически момент на мачкане на една жена, да я удариш в болното място - не се справя с детето, с домакинството, мрънка, много иска, величае се и т. н. (нищо, че докато блъска и работи храни и неговия гъз). Прилага се на работещи жени от не работещи мъже, на успели от неуспели. Иначе как да изпъкнат?
Промяна не мисля, че ще има. Стягай се!

Общи условия

Активация на акаунт