Раздяла в чужбина, моля за практически сьвет

  • 5 846
  • 98
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 35 332
Имам впредвид като видиме някоя жена с леко поведение можем ли да използваме гадната думичка за жена реципрочна на льольо или ще ни баннат.
Няма равнозначност между двете.
Нещо не си разбрал.

# 76
  • Мнения: 1 487
Извинявам се за забавения отговор.
Нека пак поясня: 70 часа работих преди детето, В момента имам нормално работно време, слава Богу. И да дразни ме неговата пасивност. На думи много иска да започне работа, защото му било омрьзнало вече да стои в кьщи, но на практика дори не се попьлват молби за интревюта. Вярвам, че го боли, но чак толкова, че да не можеш да си намериш каквато и да е работа- не вярвам. Примерно шофьор на училищен автобус, може (даже е работил такова преди за около година и половина) там не му трябва да стои прав цял ден, но не той не обичал да кара. Може разносвач сьс Амазон, ама и това не иска...Абе все се намира нещо да не е както трябва, каквито и идеи да дам. Предложих му да работи сам за себе си, за няколко часа на ден - (3-4), но не нямало да вьрви. Казвам му че не му трябва да вали, достаьчно е да капе по малко всеки ден, а и той ще има с какво да се разсейва, но не....
Не мисля че трябва да е в сферата на фантастиката, като си в кьщи поне да си оправиш леглото, малко да подредиш, да заредиш миялната и да сготвиш нещо за вечеря- както можеш да си готвиш за обяд  за себе си(защото остаьци от снощи не се ядат), така можеш и да сготвиш малко повече, че да има и за вечеря.  И не мисля, че трябва всеки ден да ти се казва, какво се очаква от теб. Да не си малоумен...
Определено сьм за сопа, че тьрпя толкова време...Имам консултация с адвокат другата седмица.
Благодаря ви за моралната подкрепа, Просто наистина исках да валидирам решението си.
Пак повтарям, не сьм за парите, а за отношението. То и най-глупавия ще се усети рано или кьсно, че така по-вече не може. Чуствам се използвана, не обичана, не разбрана...Според него аз се сьрдя за глупости, и всичко било само в мойта глава. Просто усещам, че той не ме приема като партньор, а като на сьстезание, с тази разлика, че той не се мотивира да се доказва, ами тьпче другия, за да изпькне. И да не искам пак да сьм прецаканато овчарче дори и като се разделим...

Аз мисля, че ако ще президент позиция са има за него, пак няма да иска, въобще не си хабете енергията, да се обяснявате, да го убеждавате. Вие сякаш, се чувствате някак виновна и дори виждам във вас тип майчинство поведение, предлагате му варианти за работа, но всъщност това въобще не е проблема. Който иска намира. Който иска да работи търси варианти, а не оправдания. Насила можеш да вземеш, но не можеш да дадеш. Така, че въобще не се оправдавайте, не търсете логика и правилен път, на човека друго му е в главата. Вие отдавна не сте семейство, помислете за себе си и не се чувствайте виновна за нищо. Потърсете помощ и подкрепа за да минете и през това. Вашето дете има нужда от вас и стабилна спокойна семейна среда.

# 77
  • Мнения: 1 043
Това е един тънък психологически момент на мачкане на една жена, да я удариш в болното място - не се справя с детето, с домакинството, мрънка, много иска, величае се и т. н. (нищо, че докато блъска и работи храни и неговия гъз). Прилага се на работещи жени от не работещи мъже, на успели от неуспели. Иначе как да изпъкнат?
Промяна не мисля, че ще има. Стягай се!
Точно, да. Това са изпитани методи за манипулация. Понеже тази жена им е изгодна, те не искат да я изгубят. А как да я задържат - като я накарат да повярва, че тя е едно нищо и че никой няма да я пожелае, ако не са те. Още по-лошо, ако мъжът е добър в леглото - тогава тя може да си крета с него, докато не я умори. Разберете, жени, че не ви трябва мъж на всяка цена, особено ако този мъж ви тегли надолу като воденичен камък. Живеем в свят, в който на една жена не се гледа с добро око, ако е разведена или не е непременно омъжена или в сериозна връзка, едва ли не, че на нея нещо й има щом се е стигнало до там. Може просто жената да има достойнство и да цени здравето, психиката си и детето си, на което трябва да бъде полезна и затова да е избрала да е сама.

# 78
  • Мнения: 12 945
Имам впредвид като видиме някоя жена с леко поведение можем ли да използваме гадната думичка за жена реципрочна на льольо или ще ни баннат.
Льольо е някакъв жалък нещастник, мухльо. За жена няма еквивалент. Жалкарка? Мързелана?
Лекото поведение е в друга графа.
Защо се обиждаш, че някой мързеливец е наречен льольо? Как може да се обясни този феномен?

# 79
  • Мнения: 1 520
Моето мнение е, че има тенденциозно отношение към мъжете във форума. Малко като сегрегация - обобщение тип вижте ги тия боклуци. Примерно моите мнения и животът ми го интерпретирате винаги в една леко негативна светлина. Както и да е. Направи ми впечатление.

# 80
  • Мнения: 1 855
Futbolero_B Отрицателни са мненията за мъжете, защото се пускат теми с проблеми с мъжа, ако се пускаха теми с положителен наклон, нещо като "да похвалим моя мъж" щеше да е друго. Сигурна съм, че има и прекрасни мъже, просто тук обсъждаме "смахнатите", а към жените няма чак толкоз негативни емоции, защото са малко мъжете пускащи теми за проблеми.

Аз не слагам всички мъже под един знаменател, навсякъде има "черно и бяло".

# 81
  • Мнения: 12 945
Моето мнение е, че има тенденциозно отношение към мъжете във форума. Малко като сегрегация - обобщение тип вижте ги тия боклуци. Примерно моите мнения и животът ми го интерпретирате винаги в една леко негативна светлина. Както и да е. Направи ми впечатление.
Аз лично не съм забелязала сегрегация. Има хора, чиито мнения често имат тежест и други, които често дразнят, и това са както мъже, така и жени.
Не си мисли такива неща, защото зависи какво казваш, а не кой си. Никой и без това не те познава.

# 82
  • Мнения: 3 578
Futbolero, да си представим обратната ситуация - жената не ще да работи като е метнала всички домашни задължения плюс детето на съпруга си.
Ако съпругът беше пуснал тема в мъжки форум обидите спрямо жената щяха да са много по-брутални (и тук смятам, че съфорумките биха ме подкрепили).

# 83
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Неотдавна в една фейсбук група, мъж беше пуснал снимки на кухнята в тях - мизерия по всички възможни параграфи. Човека беше написал, че работи по 12 часа на ден, а жена му води сутрин детето на градина и цял ден гледа сапунки. Ми... Нямаше подкрепа за жената, въпреки, че основната част от аудиторията в онази група, е женска.
Същата работа и тук - никой няма против мъжете по принцип. Просто форумните такива, най-вече с известен стаж, си ги познаваме...

# 84
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 624
Що се връзвате да се обяснявате на тролове?

# 85
  • Мнения: 792
Това дори съм неспособна да си го представя - 20 загубени години. Не получавате нищо добро, в никакъв аспект, и търпите. Гигантско самоунижение. Трябва да имате много тежки комплекси, не виждам иначе как сте стигнали дотук. Много жени има във вашето положение и това си е чиста патопсихология, без да се обиждате. При наличие на дете е още по-нелепо да го издържате този търтей. След като себе си не обичате достатъчно, поне се постарайте за детето, това въобще не е приемлива среда за него. И недоумявам, как може да си помислите, че подобен човек може да се промени? Стойностен мъж никога не би си позволил подобно поведение. Не може единият в брака да покрива всички видове отговорности, а другият нищо да не прави.  Вие въобще за пари не трябва да мислите с непълнолетно дете, той трябва да ви издържа и тримата безпроблемно. Ако е мъж.

# 86
  • София
  • Мнения: 507
Понеже темата е за практически съвет, ще си позволя да дам няколко:
Първо говори с адвокат (някой читав, който да разбере ситуацията ти и притесненията ти, може да не попаднеш на такъв от първия път). Виж какви са реалните възможности за формална раздялата, какви са рисковете, ако въобще има такива, като например да ти иска издръжка и тн. След това като знаеш каква е реалнта ситуация,  без да се страхуваш от разни хипотетични рискове, прецени как да действаш за да стигнеш там където искаш.
Относно психологическия момент, когато бях в подобна ситуация много ми тежеше, че нямах близки, които да ме подкрепят. Под близки имам предвид семейство, родители, братя и сестри. Едва ли някой от тях би те посъветвал да търпиш, ако си нещастна и се чувстваш използвана, това е пълно обезличаване и пренебрехеане на собствените желания, усещане за нормалност и тн. Приятелките ти, които ти казват да търпиш, явно въобще не разбират в каква нетърпима ситуация си. Ако тези приятелки наистина са ти опора там, ок чудесно, но решенията си ги взимай ти, без да ти влияят те. Говори със семейството ти, потърси малко подкрепа от тях. Те са далече, не могат да ти помогнат, но поне могат да ти дадат малко увереност, че не е нужно да търпиш да си нещастна. Предстви си, че твоето дете е в таква ситуация като теб, какъв съвет би дала? Да търпи, да бачка и да поема критики или да се изправи на крака и да търси по-добър живот?  И последния ми съвет е, ако имам някакъв начин да се отдалечиш от мъжа си, за да не те трови и обърква с токсичното си държане ежедневно. Имаш нужда малко да дишаш, без него наоколо и да видиш как се чувстваш и какво е усещането. Ако може пак да си иде в БГ примерно  Grinning ..мисля че доста ще се успокоиш и ще си изясниш много неща и какво трябва да правиш, дори смятам, че ще се почувстваш много по-силна. Не е лесно, но не  и не възможно. Успех и действай смело стъпка по стъпка.

# 87
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
В контекста на горните съвети - що верно не го юрнеш да се прибере в България да се "лекува"? Тъкмо ще ти е по лесно да го резнеш от далече, ще му врътнеш кранчето на кинтите и с какво ще си вземе билет за обратно? Докато го няма си оправи документите с адвокат и действай. Междувременно подаваш жалби и сигнали където се сетиш, ако законово не е забранено - сменяш и ключалките.

# 88
  • Мнения: 1 855
Не може да смени ключалката "къщата" е на 2 на името, после ще има проблеми.Той трябва да има достъп до собствеността.

# 89
  • Мнения: 2 928
Затова и казах, борбата е да му скъса нервите и да му издейства ограничителна заповед. Започне ли да си изпуска нервите пред свидетели е на една крачка да му вземе всичко без обжалване. Само че това не се прави с психологическа неустойчивост. Той я дразни и тя е готова да се изнася. Айде холан! Той е този, който трябва да се изнесе!

Общи условия

Активация на акаунт